Ultrakompaktní Full-Frame BoxCamera LUMIX BS1H

Publikováno: 13. října 2021 | autor Redakce
Ultrakompaktní Full-Frame BoxCamera LUMIX BS1H

Panasonic má novou LUMIX BoxCamera DC-BS1H s Full-Frame snímačem. LUMIX BS1H je ultrakompaktní všestranná box kamera, která v sobě spojuje výkon kamery LUMIX S1H při natáčení videa v nejvyšší kvalitě a univerzality kompaktní kostky. Novinka je vybavena 24M Full-Frame snímačem s technologií Dual Native ISO umožňuje pořizovat záznam v 6K rozlišení. Pyšní se také působivým bokehem, špičkovým výkonem při slabém osvětlení, širokým dynamickým rozsahem 14+ stupňů na logaritmické škále (V-Log) a řadou dalších vlastností.

Díky vysoké konektivitě, vzdálenému ovládání přes LAN a mobilitě mohou uživatelé z modelu BS1H pružně sestavit ideální kamerový systém podle svých potřeb. Konzistentní kvalita snímků minimalizuje postprodukční zpracování při společném použití dalších produkčních kamer Panasonic LUMIX, jako je model BGH1, box kamera typu Micro Four Thirds, nebo S1H.

Ultrakompaktní Full-Frame BoxCamera LUMIX BS1H

1. Filmová kvalita 6K Full-Frame snímače s Dual Native ISO

BS1H obsahuje Full-Frame snímač CMOS s rozlišením 24,2 megapixelu (35,6 mm x 23,8 mm), který zachycuje obraz v rozlišení 6K. S aktivním rozlišením 6 024 x 4 016 poskytuje BS1H přibližně 24,2 milionu snímků. Použití optického Low Pass filtru (OLPF) potlačuje moaré a falešné barvy. Obrazový snímač s Duální Nativní citlivostí ISO v modelu BS1H minimalizuje tvorbu šumu výběrem optimálního obvodu, který se použije podle citlivosti před zpracováním zesílení. V kombinaci s optimálním zpracováním signálu procesorem Venus Engine zajišťuje záznam s vysokou maximální citlivostí ISO 51200 s minimálním šumem při zachování maximální obrazové kvality.

Ultrakompaktní Full-Frame BoxCamera LUMIX BS1H

Díky pixelů z celé plochy Full-Frame snímače (no-crop) je LUMIX BS1H schopen pořizovat pixel/pixel videozáznam ve vysokém rozlišení 6K/24p, 5,4K/30p (poměr stran 3:2) nebo 5,9K/30p (poměr stran 16:9). Poskytuje také 10bitový 60p 4K/C4K* záznam videa HEVC při použití obrazové plochy odpovídající formátu Super 35 mm. Interně lze nahrávat přímo v 10-bit 4K30p s barevným vzorkováním 4:2:2 ve formátu H.264 z celé plochy snímače. Jeho data s vysokým rozlišením lze také použít pro vytváření videí 4K s vyšší kvalitou obrazu nebo pro ořez/zoom/stabilizaci z 6K do rozlišení 4K.

Ultrakompaktní Full-Frame BoxCamera LUMIX BS1H

Dynamický rozsah měří rozsah jasu, který je digitální kamera schopna zachytit. LUMIX BS1H poskytuje více než 14 stupňů dynamického rozsahu na logaritmické škále (V-Log), které jsou prakticky stejné jako u filmových kamer Panasonic, a přesně tak reprodukuje vše od tmavých po světlé oblasti.

Ultrakompaktní Full-Frame BoxCamera LUMIX BS1H

Schopnost zachytit přesné barvy a bohaté pleťové tóny je nezbytnost pro každého filmaře. LUMIX BS1H přebírá proslulou kolorimetrii řady filmových kamer VariCam a obsahuje V-Log/V-Gamut, který poskytuje vysoký dynamický a široký rozsah barev. Technologie V-Log vykresluje velmi plochý obraz při zachování všech barevných informací v obraze. To znamená, že při postprodukčních procesech je možné snímky více rozehrát. Snímač CMOS dosahuje širokého barevného gamutu známého jako V-Gamut, což je optimální barevný prostor kamery BS1H, který je širší než BT.2020. V-Log má charakteristiky logaritmické křivky, které poněkud připomínají negativní film, a V-Gamut poskytuje širší barevný prostor než film.

Ultrakompaktní Full-Frame BoxCamera LUMIX BS1H

Kromě záznamu videa s HDR (High Dynamic Range) zaznamenává kamera video s určenou gama křivkou kompatibilní s normou ITU-R BT.2100 a uživatel může nyní zvolit Hybrid Log Gamma (HLG) ve stylu fotografie.

Kamera LUMIX BS1H také nabízí detekci objektu v reálném čase pomocí pokročilé technologie hlubokého učení, která umožňuje nastavit přesné zaostření na cílový objekt, jako jsou lidé a zvířata, i když se rychle pohybují.

2. Široká škála formátů, snímkových frekvencí a 6K rozlišení

LUMIX BS1H je schopen pořídit záznam ve 4:2:2 10bit 4K 60p/50p HDMI.

Kromě toho poskytuje dvě alternativy pro pracovní postup založený na RAW datech, takže BS1H více odpovídá širokým tvůrčím potřebám. [5,9K] / [4K] / [Anamorfní (4:3) 3,5K] 12-bit data RAW lze vyvést přes HDMI a uložit ve formátu Apple ProRes RAW na zařízení Atomos Ninja V nebo ve formátu Blackmagic RAW na zařízení Blackmagic Video Assist 12G HDR.

Ultrakompaktní Full-Frame BoxCamera LUMIX BS1H

Blackmagic RAW

  • Volitelný režim záznamu závisí na verzi firmwaru Blackmagic Video Assist 12G HDR.
  • Informace o příslušné verzi firmwaru Blackmagic Video Assist 12G HDR naleznete na webových stránkách společnosti Blackmagic Design.
  • K přehrávání a úpravě dat Blackmagic RAW je vyžadován program DaVinci Resolve nebo DaVinci Resolve Studio. K dodání projektů využívajících data Blackmagic RAW v rozlišeních vyšších než 3840x2160 je vyžadována aplikace DaVinci Resolve Studio.
  • K přehrávání dat Blackmagic RAW je vyžadována aplikace DaVinci Resolve nebo DaVinci Resolve Studio. K úpravě dat Blackmagic RAW je vyžadováno DaVinci Resolve Studio.
  • V závislosti na situaci nemusí být k dispozici všechny funkce.

VFR/HFR snímková frekvence včetně použití AF

Funkce VFR (Variable Frame Rate) umožňuje uživatelům nahrávat zpomalená nebo zrychlená videa (overcranked / undercranked) C4K/4K (60 snímků za sekundu, maximálně 2,5× pomalejší při 24p) a FHD (180 snímků za sekundu, maximálně 7,5× pomalejší při 24p). Minimální snímková frekvence pro rychlé video je 2 fps. Kromě toho je možné nahrávat také moderní video metodou HFR (High Frame Rate) se zvukem, a to i při použití automatického zaostřování. K vytvoření zpomaleného videa je k dispozici řada efektů prostřednictvím postprodukčního procesu.

LUMIX BS1H využívá extrémně efektivní strukturu rozptylu tepla, aby bylo dosaženo neomezené délky záznamu videa. Rám těla je složen ze slitiny hliníku a hořčíku, který zajišťuje vysokou odolnost při zachování nízké hmotnosti.


Už máte říjnové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Naše říjnové vydání patří každoročně těm, která jsou bohatá na novinky, barvy a osobnosti. Přestože má tentokrát klasicky černobílou obálku, svou podzimní kouzelnou hru barev tohoto období v sobě nezapře. Otevíráte stránky plné krásných slov, ještě krásnějších fotografií a důvěry ve svět, který by mohl být ještě krásnější.

 

Co si vybrat z říjnového, bohatého obsahu?

Začněme třeba od konce? Pravidelné fotografické zamyšlení Františka Dostála najdete tentokrát v úplném závěru na straně 98. Určitě si prohlédněte vašich dvacet nejlepších a vysoce ceněných fotografií z desátého tématu Fotografa roku? Víte, kdo vyhrál v desátém tématu 21. ročníku? Čtěte na stranách 86 a dalších. Nebo naše exkluzivní testy vybrané techniky? Nový Canon EOS R3 samozřejmě nechybí! Také milujete naší Analogovou školu a stále obdivovanou FotoPoradnu?

Uprostřed vydání nabízíme zajímavou fotolokaci, coby inspiraci k podobným soutěžním kategoriím. Určitě vás zaujme úžasné vyprávění Petra Jana Juračky o jeho návštěvě Azorských ostrovů, rozhovor s prvotřídním Michalem Svítokem a úvodní skvělé povídání s Lenkou Hatašovou. Je toho vážně hodně, a nejen ke čtení!

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

První skvělé téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Krajina mých snů má uzávěrku 31. 10. 2021

Jedno z nejstarších fotografických témat, které klade důraz na estetickou hodnotu a vyjádření. Kořeny žánru sahají do 16. století, kdy se v Nizozemsku zrodila krajinomalba. Její postupy se dodnes promítají do krajinné fotografie. Požadavky na kvalitní krajinnou fotografii jsou: precizní kompozice, správně zvolená expozice a dobré světelné podmínky. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Z říjnového FotoVideo si tedy například vyberte:

ROZHOVOR: LENKA HATAŠOVÁ

ROZHOVOR: LENKA HATAŠOVÁ

Upravování fotografií je kapitola sama pro sebe

ROZHOVOR: MICHAL SVÍTOK NEJEN O TOKIU

Špičkový slovenský reportážní fotograf odpovídá

ROZHOVOR: MICHAL SVÍTOK NEJEN O TOKIU

HISTORIE: RUDOLF BRUNER-DVOŘÁK

Vzpomínka na průkopníka fotografické momentky z pera Pavla Scheuflera

PRAXE: DALŠÍ TIP NA SKVĚLOU FOTOLOKACI

Kouzla jihomoravské vinařské architektury zaujmou nejen vaše fotografické oko

DALŠÍ TIP NA SKVĚLOU FOTOLOKACI

TECHNIKA: CANON EOS R3 A NAŠE PRVNÍ DOJMY

Profesionál Pavel Lebeda komentuje nedávno představenou novinku

CANON EOS R3 A NAŠE PRVNÍ DOJMY

FOTOGRAF ROKU: KDO VYHRÁL 10. TÉMA?

Řady, řady – toto kolo opět pořádně zamíchalo celkovým pořadím

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA OTEVŘENA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začal novými, krásnými tématy, která najdete na našem webu

FOTOGRAF ROKU 2022: NOVÁ TÉMATA OTEVŘENA

… a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Je čas na nové předplatné! Vyberete si některou ze čtyřčlenných sad Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

Kouzla říjnového FotoVideo

 

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.