Jak na to

 • lake-3397784.jpg Fotoporadna

  Zeširoka nejen na street a reportáž

  V minulém čísle FotoVideo jsme se podívali detailněji na tilt-shift objektivy, tentokrát se zaměříme na univerzálnější skupinu širokoúhlých modelů. Jejich nabídka se za poslední roky značně rozšířila.  

  4. září 2022
 • pexels-leah-kelley-185933.jpg Analogová škola

  Alternativní formy analogové fotografie

  Bazarové analogové fotoaparáty společně s vybavenou temnou komorou jsou jakýmsi základem pro toho, kdo se chce fotografování na film opravdu věnovat. Co když ale netoužíte po všem tom vybavení, a přesto byste chtěli zkusit fotografovat jinak než digitálně?  

  3. září 2022
 • pjj-faery-2022-nikonz9-4228-edit.jpg Faerské ostrovy

  Petr Jan Juračka – Dej technice čouda

  Člověk míní, Pánbůh mění. Když jsem na Kokořínsku vyléval vodu z řeky Pšovky ze zatopené bezzrcadlovky Nikon Z50 a sušil promočený čip kapesníkem, bylo mi jasné, že musím změnit plán. Tenhle foťák si jako hlavní tělo na Faerské ostrovy vzít nemůžu, však vyrážíme už...

  28. srpna 2022
 • vpc-1814.jpg Fotograf ČTK

  VÁCLAV PANCER – Někdy mě ta potvora překvapí, jak ví, co chci zaostřit…

  Syn fotografa, kterého jsem od mládí obdivoval, výborný fotograf z jižních Čech, kde vytváří kompletní obrazové zpravodajství pro Českou tiskovou kancelář, najezdí měsíčně tisíce kilometrů, nafotí desítky tisíc snímků, cestoval s foťákem po celém světě a ještě stíhá...

  27. srpna 2022
 • 3468-0155.jpg Fotíme koně

  Tomáš Holcbecher – rozhovor

  Jeho fotografie znají nejen milovníci koní a jezdeckých sportů. S Tomášovou prací profesionálního fotografa se setkáte také na sociálních sítích, ale hlavně v řadě médií, například v časopise Jezdectví, se kterým spolupracuje již od roku 1996, nebo v časopisech, které...

  25. srpna 2022
 • large-jpg-slfbs-stoneblue-0004-rgb.jpg Vodotěsnost v praxi

  Je váš bluetooth reproduktor opravdu vodotěsný?

  Jsou všechny outdoorové reproduktory opravdu vodotěsné? Odpověď, a dokonce ani samotná otázka, není tak jasná, jak si možná myslíte. Často můžete totiž slyšet dva různé výrazy – voděodolnost a vodotěsnost. Jaký je mezi nimi rozdíl?

  19. srpna 2022
 • a12879-ecotank-lifestyle-s2-4-002-l3256-lr.jpg Epson EcoTank

  Epson doporučuje tiskárny a projektory

  Měsíc září se nezadržitelně blíží a s ním také návrat do škol. S tiskem všech materiálů a úkolů pro školáka pomůže multifunkční tiskárna Epson EcoTank.

  18. srpna 2022
 • uvodka.jpg Editace v Zoneru

  Jak na retuš problematickou pleť v Zoner Photo Studiu X

  Občas se může stát, že vaše modelka nebo model mají problematickou pleť, a je to úplně normální a běžné. Podívejme se, jak v Zoner Photo Studiu X takovou pleť retušovat, aby zůstala přirozená. Chceme totiž zachovat texturu pokožky, ne vytvořit voskovou figurínu.

  17. srpna 2022
Právě vychází
fv10-22-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.