Společnost Sony rozšířila svůj systém Alpha o 60. objektiv s bajonetem E – FE 50 mm F1.2 G Master™

Publikováno: 20. března 2021 | autor Redakce
Společnost Sony rozšířila svůj systém Alpha o 60. objektiv s bajonetem E – FE 50 mm F1.2 G Master™

Nejnovější objektiv společnosti Sony poskytuje vynikající rozlišení, špičkový bokeh a vysoce výkonné automatické ostření v kompaktním a lehkém provedení. Objektiv 50mm F1.2 z řady G Master se pyšní pevnou ohniskovou vzdáleností a světelností F1,2, která umožňuje fotografování v širší škále podmínek, a také nabízí vysoké rozlišení, přitažlivý efekt bokeh řady G Master a bleskurychlé automatické ostření. Je také pozoruhodně kompaktní a lehký, díky čemuž nabízí novou úroveň tvůrčí svobody.

Společnost Sony uvedla na trh nejnovější přírůstek do své řady fullframových objektivů G Master – FE 50mm F1.2 GM (model SEL50F12GM). Novinka přináší vynikající rozlišení a úžasný bokeh známý z řady Sony G Master, špičkové automatické ostření (AF) a profesionální ovládání a spolehlivost v kompaktním a lehkém provedení. Maximální clona objektivu F1.2 kombinuje působivou malou hloubku ostrosti pro maximální kreativní výraz díky neuvěřitelným schopnostem pro zachycení světla, což umožňuje vyšší rychlost závěrky a nižší ISO při slabém osvětlení, proto je objektiv ideální pro portréty, svatební fotografie, video a další.

Společnost Sony rozšířila svůj systém Alpha o 60. objektiv s bajonetem E – FE 50 mm F1.2 G Master™

„Jsme nadšení, že můžeme představit náš 60. objektiv s bajonetem E – FE 50mm F1.2 GM – který přináší novou úroveň výrazu a dokonale se hodí pro statické snímky, stejně jako pro videa, protože se jedná o objektiv se světelností F1.2,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize zpracování obrazu Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Stále nasloucháme našim zákazníkům, abychom dodávali nejlepší zobrazovací technologie. FE 50mm F1.2 GM, náš první objektiv světelnosti F1.2 pro značku α (alpha), byl navržen bez kompromisů, aby vyhovoval měnícím se potřebám dnešních tvůrců obsahu.“

Společnost Sony rozšířila svůj systém Alpha o 60. objektiv s bajonetem E – FE 50 mm F1.2 G Master™

Vynikající rozlišení a krásný bokeh

Objektiv FE 50mm F1.2 GM je vybaven nejnovější optikou včetně tří XA (extrémně asférických) členů, které zajišťují vysoké rozlišení po celé ploše obrazu. Vysoké rozlišení je zachováno i při úplném otevření clony při F1.2. Nový objektiv také zajišťuje čistý obraz v protisvětle díky technologii Nano AR Coating II od společnosti Sony, která účinně minimalizuje vnitřní odlesky a eliminuje flérování a ghosting.

FE 50mm F1.2 GM vytváří úžasný bokeh řady G Master při maximální cloně F1.2 a dodává tak každému hloubkovou perspektivu. Díky nově vyvinuté 11lamelové kruhové cloně a jemně vyladěné optické konstrukci s minimální sférickou aberací může objektiv dosáhnout jemného a hlubokého bokehu v popředí i pozadí snímku.

Vysoce výkonné automatické ostření a sledování objektu při F1.2

Objektiv dokáže udržet fotografované objekty zaostřené i při extrémně malé hloubce ostrosti díky rychlému, přesnému a tichému automatickému ostření a sledování objektu, které zajišťují čtyři lineární motory XD (extreme dynamic) s vysokou účinností přesunu. Pokud je požadováno přesné zaostření, zejména při natáčení videa v rozlišení 4K se sledováním očí člověka a zvířat, umožňuje objektiv FE 50mm F1.2 GM uživateli soustředit se na kompozici díky své vynikající odezvě s minimálním zpožděním a malými vibracemi. Mechanismus plovoucího ostření objektivu, který je řízen speciálním algoritmem pro pohon objektivu, navíc dosahuje vysokého rozlišení v celém rozsahu zaostření s minimální zaostřovací vzdáleností 0,4 m.

Profesionální ovládání a spolehlivost v kompaktním provedení

Model FE 50mm F1.2 GM byl navržen s ohledem na profesionální tvůrce obsahu. Díky ergonomickým ovládacím prvkům a funkcím, jako je Linear Response MF (manuální ostření), clonový kroužek se spínačem zapnutí / vypnutí cvakání, přepínač režimu zaostření a dvě přizpůsobitelná tlačítka focus hold button, kombinuje FE 50mm F1.2 GM snadnou obsluhu s profesionálním ovládáním. Model FE 50mm F1.2 GM má také konstrukci odolnou proti prachu a vlhkosti a fluorovou povrchovou úpravu předního členu, která chrání objektiv před otisky prstů, prachem, vodou, mastnotami a jinými nečistotami. Objektiv, který byl vyvinut s využitím nejnovějších simulačních technologií Sony a nejnovější optické konstrukce, přichází v překvapivě kompaktním a lehkém provedení (∅ 87 x 108 mm x 778g s průměrem filtru 72mm), které 50mm objektivu se světelností F1,2 poskytuje vysokou mobilitu a snadnou manipulaci.

Cena a dostupnost

Nový FE 50mm F1.2 GM bude k dispozici na konci dubna a bude prodáván za € 2300 EURO u řady autorizovaných prodejců Sony.


Máte už březnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Současný svět v březnovém FotoVideo

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.