Sony má nový bezdrátový mikrofon ECM-W2BT a kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1

Publikováno: 11. března 2021 | autor Redakce
Sony má nový bezdrátový mikrofon ECM-W2BT a kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1

Dva nové mikrofoy – bezdrátový mikrofon ECM-W2BT kompatibilního s hotshoe rozhraním Multi Interface Shoe a kompaktní klopový stereofonní mikrofon ECM-LV1.

Bezdrátový mikrofon ECM-W2BT umožňuje vysoce kvalitní bezdrátový zvukový záznam s nízkým šumem a stabilním připojením, zejména pokud je spárován se stereofonním klopovým mikrofonem ECM-LV1 a jedním z fotoaparátů Sony s digitální kompatibilitou. Tato kombinace nabízí dokonalé řešení, které uspokojí potřeby dnešních vloggerů, uživatelů YouTube a dalších tvůrců video obsahu, kteří chtějí zaznamenat čistý a spolehlivý zvuk pro širokou škálu prostředí, včetně pouličních představení, recenzí produktů, kulinářských recenzí, cestovních vlogů a dalších.

Sony má nový bezdrátový mikrofon ECM-W2BT a kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1

Bezdrátový mikrofon ECM-W2BT umožňuje záznam digitálního zvuku s nízkým šumem připojením přijímače ke kompatibilnímu fotoaparátu, který je vybaven kompatibilním digitálním zvukovým hotshoe rozhraním Multi Interface Shoe. Výstup digitálního zvukového signálu z přijímače lze zaznamenávat přímo z těla fotoaparátu bez nutnosti externího zvukového kabelu. ECM-W2BT byl navíc kompletně přepracován pro vysokou kvalitu zvuku použitím pokročilé všesměrové mikrofonní kapsle pro záznam čistého zvuku z jakéhokoli směru. ECM-W2BT také umožňuje flexibilitu záznamu zvuku zvýšením stability bezdrátového připojení mezi mikrofonem a přijímačem, a to i v případě překážek nebo v přeplněném prostředí s dodatečnou bezdrátovou aktivitou. V místech s dobrou viditelností je komunikace možná až na 200 metrů, což výrazně zvyšuje flexibilitu záznamu zvuku. A nově adaptovaný kodek Qualcomm® aptX ™ Low Latency poskytuje jak vysoce kvalitní záznam zvuku, tak nízkou latenci.

Bezdrátový mikrofon ECM-W2BT také nabízí maximální tvůrčí svobodu díky svým funkcím pro pořizování zvuku. Tři režimy snímání zvuku – režim MIC, režim MIX a nový režim RCVR – umožňují uživateli nahrávat zvuk a ambientní zvuk na základě jejich požadovaných preferencí. Režim MIC snímá zvuk pouze z vysílače mikrofonu, takže zachycuje pouze zvuk subjektu. Režim RCVR snímá zvuk pouze z interního mikrofonu na přijímači, uživatel si tedy může nahrávat zvuk sebe sama. Režim MIX snímá zvuk vysílače i přijímače, což je užitečné, když je požadován zvuk od subjektu i od uživatele. Mikrofon ECM-W2BT podporuje stereofonní zvukový výstup a externí 3,5mm stereofonní mini-jack, který umožňuje stereofonní snímání zvuku, takže jej lze použít v kombinaci se stereofonním klopovým mikrofonem, jako je kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1, nenápadný mikrofon, který lze snadno připevnit k oblečení subjektu a zaznamenat zvuk se zvýšenou přesností. Vzhledem k tomu, že přijímač je vybaven zvukovým výstupem 3,5 mm, lze model ECM-W2BT používat i s fotoaparáty bez hotshoe rozhraní Multi Interface Shoe.

Pro náročná nahrávací prostředí obsahuje bezdrátový mikrofon ECM-W2BT funkci útlumu. Uživatel si může vybrat jednu ze tří úrovní útlumu v závislosti na hlasitosti zdroje zvuku, aby nahrával výrazně hlasité zvuky při nižší hlasitosti či nahrával hlasité zvuky se zesílením tišších zvuků pro celkově hlasitější zvuk. ECM-W2BT také obsahuje ochranu proti větru pro snížení hluku větru, což je obzvláště užitečné při nahrávání venku. Pokud je potřeba delší provoz, funkce podpory baterie pomocí napájení z kamerového hotshoe rozhraní Multi Interface Shoe umožňuje uživateli provozovat přijímač až 9 hodin. Pro snadnou orientaci obsahuje ECM-W2BT kontrolku LINK informující uživatele o stavu komunikace mezi mikrofonem a přijímačem a kontrolku POWER pro snadnou kontrolu zbývající úrovně nabití baterie. Kromě toho je k dispozici kryt konektoru Multi Interface Shoe, který lze použít k nošení přijímače a mikrofonu jako jedné jednotky, nebo jej lze také použít jako stojan na mikrofon, pro stabilní umístění mikrofonu během rozhovorů nebo jiných stacionárních použití.

Kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1 také umožňuje vysoce kvalitní snímání zvuku v kombinaci s kompaktním designem pro snadné přenášení a pohodlí při natáčení. ECM-LV1 obsahuje ochranu proti větru pro dodatečné potlačení rušivého šumu a otočný klip o 360 stupňů umožňuje například horizontální připevnění ke kravatě nebo vertikální připevnění ke kapse, přičemž mikrofon je připevněn ve stejném úhlu. Napájení tohoto mikrofonu je poskytováno z konektoru mikrofonu.

Bezdrátový mikrofon ECM-W2BT bude k dispozici od dubna 2021 za přibližnou cenu €240 EURO a kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1 bude též k dispozici od dubnu 2021 za přibližnou cenu €35 EURO. Tyto mikrofony budou k dispozici u řady autorizovaných prodejců Sony.

Sony má nový bezdrátový mikrofon ECM-W2BT a kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1

 

Sony má nový bezdrátový mikrofon ECM-W2BT a kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1

Sony má nový bezdrátový mikrofon ECM-W2BT a kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1

Sony má nový bezdrátový mikrofon ECM-W2BT a kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1 

Máte už březnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Současný svět v březnovém FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.