SONY FX3 – Full-frame novinka

Publikováno: 1. března 2021 | autor Redakce
SONY FX3 – Full-frame novinka

Sony FX3 je zaměřena hlavně na natáčení videa a patří do řady Sony Cinema Line, přichází se 4K 120p, stabilizací a S-Cintetone.

Sony FX3 se může pochlubit full frame 10,2 MP CMOS Exmor R snímačem s předním osvitem, rozsahem citlivosti ISO 80 až 102 400 (rozšiřitelný až na 409 600) či dynamickým rozsahem 15 EV. Tato novinka je určena především pro natáčení videa. V kvalitě 4K zvládne obdivuhodných až 120 snímků za vteřinu.

SONY FX3 – Full-frame novinka

Fotoaparát Sony FX3 je vybaven pětiosou optickou stabilizací obrazu v těle, která tak zjednodušuje fo­tografování z ruky. Stabilizační jednotka a gyroskopické senzory umožnily poskytnout aktivní režim, který využijete při natáčení videí v každém formátu, včetně 4K. FX3 se může pochlubit vylepšeným automatickým zaostřováním i pokročilým odvodem tepla při delším videozáznamu. FX3 kombinuje ventilátor pro aktivní chlazení s účinným odvodem tepla, což vede k nepřerušovanému záznamu 4K 60p bez tepelného vypnutí. To vše v kompaktním a lehkém těle, které váží pouhých 715 gramů, včetně baterie a paměťových karet, a tělo je vysoké 77,8 mm, široké 129,7 mm a hluboké 84,5 mm.

SONY FX3 – Full-frame novinka

Tělo fotoaparátu FX3 má pět otvorů pro závit (1 / 4–20 UNC) a je tak kompatibilní s množstvím příslušenství. Jednotka rukojeti XLR poskytuje tři další otvory pro příslušenství. Pro umožnění kvalitního zvuku obsahuje naleznete dva zvukové vstupy XLR / TRS do FX3. Můžete tak připevnit externí monitory, rekordéry, bezdrátové mikrofonní přijímače nebo jiné doplňky. S vo­litelným mikrofonem XLR lze digitální zvuková data přímo přenášet do fotoaparátu.

SONY FX3 – Full-frame novinka

FX3 je kompatibilní s několika nahrávacími funkcemi včetně S-Log3 gamma s S-Gamut3. Barevný prostor Cine pro zachování bohatých barev a gradace, které mohou nahrávat ve vysokém dynamickém rozsahu a širokém barevném gamutu. Podporuje také interní nahrávání ve formátech XAVC S ™ a XAVC S-I ve formátu 4K (QFHD) a FHD a XAVC HS ™ (pouze MPEG-H HEVC / H.265, 4K). Video 4K 60p v 10bitovém formátu 4: 2: 2 nebo 16bitovém formátu RAW lze na externí zařízení odeslat prostřednictvím konektoru FX3 HDMI typu A.

SONY FX3 – Full-frame novinka

Fotoaparát disponuje dvěma sloty na karty CFexpress Type A. Můžete nahrávat na obě karty současně nebo využít funkci, kdy se obsah po zaplnění první karty začne bez přerušení automaticky nahrávat na kartu druhou.

Nechybí ani spousta vstupů a výstupů. Máme zde USB-C 3.2 (5 Gbps), micro USB, 3,5mm jack, dvakrát XLR, HDMI typu A, najdeme zde také bezdrátová rozhraní Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11ac a NFC. Podporovány jsou i FTP přenosy. Dotykový displej má 3,0" úhlopříčku a rozlišení 1,44 mil. bodů (800×600 RGB pixelů). Dá se vyklopit o 176° a otáčet ve 270° rozsahu. Podporovány jsou dvě paměťové karty, jsou zde hybridní sloty, které si rozumí s CFexpress Type A nebo SDXC.

Tělo je z hořčíkové slitiny je také odolné proti prachu a vlhkosti.

DOSTUPNOST – Březen 2021. Cena byla stanovena na 4700 EUR.


Máte už březnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

 

Současný svět v březnovém FotoVideo

 

 

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.