Sony FE 70–200 mm f/2,8 GM OSS II

Publikováno: 29. října 2021 | autor Redakce
Sony FE 70–200 mm f/2,8 GM OSS II

Kdo letos nepřijde s několika pořádnými objektivy ke svým bezzrcadlovkám, jakoby snad ani nebyl? Jinými slovy, objektivy zažívají tržní boom a výrobci se předhánějí v superlativních nabídkách, z nichž je většina skutečně na vysoké úrovni. Tento nový G Master to opět potvrzuje.

Text a foto: redakce, částečně ze zdrojů Sony

O této novince jsme věděli dlouho předem, šéfredaktor absolvoval její dálkovou prezentaci na evropské úrovni a náš mladý kolega Jiří ji na pár dní dostal do ruky. Po krátkém prozkoušení panovala jednoznačná shoda: výborný objektiv se spoustou inovací, jak je ostatně už u Sony zvykem. Že bude excelentně světelný, se dalo už z prvních zpráv tušit, ale že bude navíc i tak lehký, s krásným bokehem a hlavně ostrý v celém rozsahu, nás při testu příjemně překvapilo.

Sony FE 70–200 mm f/2,8 GM OSS II

Při oficiálním představení, které se konalo 13. října, tedy týden po redakční uzávěrce, zdůraznil evropský marketingový šéf společností Sony dva cíle, kterých se jim mimo jiné podařilo dosáhnout: „Snížení hmotnosti a zlepšení rychlosti ostření u tohoto nového objektivu je značné a pro fotografy i kameramany bude mít zásadní význam. Ve spojení s našimi kompaktními a lehkými fullframovými těly nabízíme ideálně vyváženou a přenosnou kombinaci.“ Po domluvě jsme se v našem krátkém testu soustředili hlavně na to.

Sony FE 70–200 mm f/2,8 GM OSS II

K nižší hmotnosti

Na pohled v kombinaci s tělem Sony Alpha 7R, které jsme měli pro testování k dispozici, vypadá docela nápadně, a to nejen díky velké sluneční cloně a u sportovních objektivů známé bílo-černé kombinaci.

Sony FE 70–200 mm f/2,8 GM OSS II

Jak už jsme si u bezzrcadlovek zvykli, jejich tělo se krčí vzadu a malé rozměry dohání obrovským výkonem. Zajímavý je pocit z vlastního držení této sestavy, určené převážně pro exteriérové fotografování.

Sony FE 70–200 mm f/2,8 GM OSS II

Konstruktérům se patrně podařilo „narvat“ většinu těžších prvků až dozadu k bajonetu, takže se těžiště při vyvážení v jedné ruce dostává k objímce stativového držáku a už tak relativně lehká sestava nemá v žádném případě tendenci přepadávat vpřed. Vyzkoušet si…

Celý článek si přečtěte v něžně krásném listopadovém FOTOVIDEO

Fotografický akt patří mezi ty nejkrásnější a nejstarší fotografické disciplíny. Vychází samozřejmě ze vzorů děl slavných malířů a sochařů a dokázal přivést pohled na krásu lidského těla k určité dokonalosti. Není to disciplína jednoduchá, patří k mistrovským, a ne každému se jeho pokusy jí zvládnout daří. O to více jsme rádi, že vám tuto krásu můžeme v našem listopadovém vydání nabídnout.

Něžná krása listopadového FotoVideo

Máme radost z výborného návratu Adolfa Ziky, který aktuálně opět drží svůj foťák hodně intenzivně v rukou a tvoří a raduje se z každé nové fotky. Jeho úspěchy na poli dokumentárního filmu jsou sice vynikající, ale jeho nové fotky nám přesto hodně chyběly. Stihne to všechno najednou? Jaké jsou jeho plány? O tom se dočtete v docela velkém rozhovoru, který jsme dokončili těsně před uzávěrkou.

Jérôme Sessini – mimořádný člověk a vynikající fotograf. Povedlo se nám ho na chvíli zastavit a získat od něj několik odpovědí na naše otázky, a hlavně ty jeho fotky! Podívejte se, jak fotí člen proslulé agentury Magnum Photos a to hned v úvodu listopadového vydání.

Nechat se školit perfektním Liborem Vaicenbacherem, navíc až v jihoamerickém Ekvádoru, musí být neskutečným zážitkem. Přečtěte si a můžete se třeba i kochat: „Tlumené barvy a umírněný design vysokohorských druhů ptáků už brzy měla vystřídat záplava barev a tvarů na úpatí vulkánu Sumaco…“ je to vážně zážitek.

A co takhle tradiční kalendář Jiřího Ksandra, opět plný citlivé nahoty a excelentně laděné barevnosti? Všimli jste si, že v tomto vydání střídáme nádheru lidského těla s dokonalými záběry přírody? To potvrzuje další článek, který si dovolíme doporučit vaší pozornosti: Jak na ledňáčky s Davidem Zemanem. Neposedný a nádherně barevný ledňáček je častým a náročným objektem zájmu mnoha fotografů, a tak jim třeba Davidovy zkušenosti přijdou vhod.

Časopis FOTOVIDEO 2021 11

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

A máme tu druhé téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Jdeme do ulic má uzávěrku 28. 11. 2021

Street photography (česky pouliční fotografie) je dokumentární disciplína, užívající techniky přímé fotografie, tedy co nejvíce realismu bez jakékoliv manipulace nebo technického zkreslení. Soustředí se na konkrétní okamžiky (nejen v ulicích), které kolem nás plynou, a ty se snaží fotograf v nezměněné formě zachytit a zaznamenat.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Časopis FOTOVIDEO 2021 11 obsah

Z listopadového vydání časopisu FotoVideo vám například vybíráme:

INTERVIEW: Jérôme SESSINI

„Nemám rád rigidní kategorie“, říká člen Magnum Photos

INTERVIEW: Jérôme SESSINI

ROZHOVOR: ADOLF ZIKA

„Všechno je jinak, ale tenkrát v Mánesu jsem to myslel vážně!“

ROZHOVOR: ADOLF ZIKA

DIVOKÁ PŘÍRODA: ŠKOLNÍ VÝLET Do EKVÁDORU

Zdejší příroda splňuje tři základní ,nej‘

DIVOKÁ PŘÍRODA: ŠKOLNÍ VÝLET DO EKVÁDORU

PRAXE: NAŠE FOTOPORADNA

Proč si neusnadnit práci s prioritami?

PRAXE: NAŠE FOTOPORADNA

TECHNIKA: NENÍ FILTR JAKO FILTR

Nová značka H&Y mění hru na našem trhu

TECHNIKA: NENÍ FILTR JAKO FILTR

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ V 11. KOLE?

O překvapení nebývá v naší soutěži nouze

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ V 11. KOLE?

… a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Je čas na nové předplatné! Vyberete si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

Něžná krása listopadového FotoVideo

 

 

 

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.