Sluchátka Dyson Zone, která vám vyčistí vzduch

Publikováno: 16. srpna 2023 | autor Redakce
221123-dyson-sh01-249-v1-copy.jpg

Sluchátka Dyson Zone jsou navržena tak, aby řešila dva problémy najednou – městský hluk a znečištěné ovzduší. Jsou poháněna pokročilými lithium-iontovými bateriemi s nabíjením přes USB-C. Nabízejí až 50 hodin provozu pouze pro zvuk nebo čtyři hodiny kombinovaného provozu pro čištění vzduchu a audio, přičemž se na 100 % dobijí za tři hodiny.

 

Nevěříte? Podívejme se na ně blíže

Tato sluchátka čistící vzduch umí aktivně potlačit hluk a poskytují uživatelům až 50 hodin poslechu. Ukrývají 11 mikrofonů. Systém ANC využívá osm z nich k potlačení zvuků až o 38 dB. Mikrofony monitorují okolní zvuky 384 000× za sekundu. Reprodukují frekvence od 6 Hz do 21 kHz, takže je slyšet každá nota i slovo. Takto široký frekvenční rozsah je dosažen zásluhou konstrukce elektroakustického inženýrského systému.

221123-dyson-sh01-155-v1-copy.jpg

Srdcem zvukového systému jsou 40mm neodymové reproduktory s impedancí 16 ohmů. Reproduktory, elektronika, mechanický systém, použité materiály a akustika byly navrženy tak, aby se minimalizovalo zkreslení zvuku. Výstup reproduktoru je dále vyrovnáván inteligentním zpracováním signálu 48 000× za sekundu. V kombinaci s potlačením šumu neutralizuje harmonické zkreslení na neslyšitelnou úroveň v celém frekvenčním rozsahu (0,08 % @ 94 dB @1 kHz).

221123-dyson-sh04-689-v1-copy.jpg

Vzduchová clona zajistí distribuci očištěného vzduchu k nosu a ústům uživatele. Elektrostatické filtry zachytí 99 % škodlivých částic o velikosti pouhých 0,1 mikrometru. Uhlíkové filtry obohacené draslíkem se zaměřují na převládající kyselé plyny, které jsou nejvíce spojovány se znečištěním ve městě.

221123-dyson-sh02-477-v1-copy.jpg

Dvě hlavy nejsou nikdy stejné a tato odlišnost ovlivňuje mnoho prvků pohodlí i zvukového výkonu, včetně upínací síly temenního mostu, geometrie lebky, použitých materiálů a odnímatelné vzduchové clony a mnoha dalších prvků. Polstrování sluchátek je záměrně plošší pro dokonalé utlumení ruchů. Polstrování je vyrobeno tak, aby se vyrovnalo s uchem a poskytlo optimální pohodlí. Sluchátka s duálním mikrofonem a technologií potlačení šumu umožňují telefonické hovory, nahrávání hlasu a hlasové ovládání.

Systém čištění

Uhlíkové filtry obohacené draslíkem vně sluchátek Dyson Zone se zaměřují i na další problémy městského ovzduší, včetně kyselých plynů, jako je SO2. Vestavěný snímač monitoruje hladinu NO2 ve vzduchu a sleduje ji v reálném čase prostřednictvím aplikace MyDyson společně s úrovní hluku. Stejně jako domácí čističky Dyson poskytují sluchátka srozumitelné informace o prostředí, ve kterém uživatel žije.

dyson-zone-571-audio-tech-newsroom-image-copy.jpg

Vestavěný akcelerometr monitoruje aktivitu uživatele a během používání vzduchové clony vhodně upravuje proudění čištěného vzduchu. Pokud sluchátka nejsou na hlavě, přepnou se do režimu standby. Během telefonování se aktivuje režim konverzace, zastaví se čištění a pozastaví se poslech hudby, čímž se inteligentně optimalizuje životnost baterie.

dyson-zone-571-mydyson-app-newsroom-image-copy.jpg

Sluchátka lze ovládat i pomocí aplikace MyDyson. Jednoduše nastavíte rychlost proudění vzduchu, režim tlumení hluku nebo jeden ze tří audiorežimů pro optimální poslech: Dyson EQ (vylepšený), Bass Boost (s výraznějšími basy) a Neutral. V aplikaci MyDyson si můžete zvolit míru hlasitosti v souladu s pokyny pro ochranu sluchu.


Celý článek najdete v srpnovém čísle FotoVideo

Doporučujeme také výhodné předplatné s dárkem!


fv08-23-obalka-web3.jpg

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.