FotoVideo - 08/2023 Datum vydání: 26.07.2023

Tištěná verze časopisu s dárkem Objednat na send.cz

Elektronické verze časopisů

přečíst na Alza M. přečíst na rajknih.cz

Co si vyberete? Tentokrát nás možná víc pochválí milovníci pohyblivých obrázků, filmů a streamů, protože jsme si udělali čas a našli hodně místa na inspiraci, techniku a příslušenství související s videem a současnými trendy kolem něj. Vždyť ho dnes každý digitální foťák umí, a dokonce ve vysoké, dříve nevídané kvalitě!


Oproti minulému, převážně černobílému vydání jsme i o trochu barevnější, což je dáno jiným tematickým zaměřením jednotlivých autorů. Začínáme velkým rozhovorem s výborným a slavným kameramanem nejen o jeho filmu, který se dostal až do Cannes.

fv08-23-obalka-web3.jpg

Dovolili jsme si i jednu osobní vzpomínku na brněnského fotografa Jefa Kratochvíla, který by se v tomto roce dožil osmdesátky. Byly to krásné chvíle v dávných devadesátkách, pokaždé když Jef dorazil z Brna do Prahy, do Klimentské či na Alšovo nábřeží, kde jsme vytvářeli tenkrát největší a nejčtenější časopis u nás. Nad každou Jefovou fotkou stálo za to se zastavit a hlavně zamyslet. Viděl svět zvláštně a hluboko. A to jeho vážné pokyvování hlavou a zajímavé úvahy pronášené brněnským nářečím, máme v hlavě dodnes.

Dost ale nostalgie, fotka a video jsou tu od toho, aby zaznamenávaly příběhy lidí a světa kolem nás, důležité okamžiky, které si pak my a generace po nás mohou připomínat a třeba i formu jejich záznamu na výstavách a v časopisech občas obdivovat.

fotovideo-08-23-fotoskoda.jpg

A když už jsme u těch výstav! V tomto vydání najdete i jednu z netradičního, zmrzlinami přeplněného prostředí. Podívejte se na ní! Srpnové FotoVideo je hodně fotograficky i filmově inspirativní, hodně technické, ale hlavně praktické. Dostali jsme spoustu zajímavých reakcí na červencovou Analogovou školu a taky na naše cestovatelské a fotolokační rady.

Ani v tomto vydání na vaše cestování za skvělými záběry nezapomínáme. Svět se má objevovat a vědomí o něm a naše znalosti rozšiřovat. Vyberte si třeba z naší nabídky zpracování a úprav vašich (nejen cestovatelských) fotografií a nezapomeňte soutěžit.


Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!
Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného


Máte jedinečnou šanci své záběry z cest po krajích českých i zahraničních zúročit v soutěži Fotograf roku, jejíž 23. ročník se pomalu a jistě žene do finále. V tomto vydání najdete vaše nejlepší snímky z krásného osmého tématu VODA a současně vás vyzýváme ke vkládání soutěžních snímků do již předposledního letošního kola, které má ještě krásnější název STROMY.

Tak hezké počtení a nezapomeňte si nás předplatit, ušetříte a budete stále s námi! Hodně pohody a dobrého světla vám přeje Rudolf Stáhlich a celý tým FotoVideo a www.ifotovideo.cz.


Nepropásněte tedy další, už jedenácté soutěžní téma 23. ročníku soutěže Fotograf roku!

STROMY … každý je osobností! Uzávěrka: 31. srpen 2023

Aleje, lesy, samotáři. V naší přírodě skoro není místa, kde bychom strom nepotkali. Od malého semenáčku po mohutný stoletý dub, malý hájek, či hustý hvozd. Ztvárněte svůj vztah ke stromům, ukažte, co se vám na stromech líbí. Podívejte se do utěšeně rostoucí galerie tohoto tématu.


A co jsme vám vybrali z obsahu srpnového vydání? Například:

Rozhovor

Mark Bliss – Kamerou se tvoří emocefotovideo-08-2023-digiport-stranka-006.jpg

Wildlife

Roie Galitz – Fotograf opravdové divoké přírody

fotovideo-08-2023-digiport-stranka-016.jpg

Výstava

Jef Kratochvíl – Dárek k nedožitým osmdesátinám

fotovideo-08-2023-digiport-stranka-024.jpg

Z fotoklubů

Blatenský fotofestival – Barva bude jeho tématem

fotovideo-08-2023-digiport-stranka-030.jpg

Gitzo inspiruje

Jiří Šebek – Test Gitzo GK2545T-82QD Traveler

fotovideo-08-2023-digiport-stranka-038.jpg

Analogová škola

Petr Březina – Existují ještě nové filmové fotoaparáty?

fotovideo-08-2023-digiport-stranka-048.jpg

FotoVideo Příslušenství

Marian Chytka – Jaký je Delkin Black CFexpress Type B?

fotovideo-08-2023-digiport-stranka-080.jpg

 


 

Poukazy, knihy a speciální hrací karty jako dárky k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Pojedete do přírody? Vyberte si poukázku v hodnotě 1000 Kč od společnosti BUSHMAN a nakupte si výbavu. Nově jsme přidali skvělou paměťovou kartu Kingston a knihu, kterou věnovala Liberecká škola fotografie a grafiky. Velkým hitem je software ZONER a poukaz na zdarma stahování z Ulož.to!

Můžete si ale jako bonus k předplatnému zadarmo nechat vyčistit čip u foťáku, nebo si vyberete UV filtry Tamron, poukázku na Canon workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? A jako novinku máme nádhernou knihu Michala Broučka – PACHAMAMA a také velmi zajímavé a unikátní karty Laowa. Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech.

Vybírejte si i na našem webu – přehled předplatného

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

fv08-23-obalka-web3.jpg


Napiště nám

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.