Saramonic Blink 500 Pro

Publikováno: 31. ledna 2021 | autor Redakce
Saramonic Blink 500 Pro

Začínající tvůrci videí často investují svoje peníze spíše do kamerové techniky než do zvukového vybavení, aniž by si uvědomovali, že zvuk je podstatnější složkou videa než samotný obraz.

Například u svatebních videí se tak můžete nejednou setkat pouze s hudebním podkladem, což bych přirovnal ke svatbě, při které mají všichni zúčastnění nasazené špunty do uší. Sice vidíte, jak akce probíhá, ale to hlavní chybí. Ano, svatební sliby, proslov, to jsou věci, které vyvolávají emoce. V souhrnu: video se zvukem ožívá, ale nahrát ho kvalitně není jednoduché.

Text a foto: Petr Špetla, www.petrspetla.cz

Ještě donedávna byste se u začínajících tvůrců setkali buď pouze s externím mikrofonem do sáněk, což odporuje základnímu pravidlu dostat mikrofon co nejblíže ke zdroji zvuku, nebo s laciným rekordérem se základním klopovým mikrofonem, kdy zase nemáte odposlech a nejste si jistí, že je zvuk v pořádku – například bez otírání mikrofonu o látku, tzv. rumble sound.

Saramonic Blink 500 Pro

Pro kameramana, který si zvuk musí nahrávat sám a za chodu, je ideální bezdrátový systém pro přenos zvuku od vystupujícího rovnou do kamery. S přenosem odpadá i synchronizace zvuku s obrazem v postprodukci. Bezdrátové systémy donedávna odrazovaly začínající tvůrce vyšší cenou, nicméně technologie se neustále vyvíjí, je dostupnější, zmenšuje se a její používání je jednodušší. Na trhu se nachází velké množství miniaturních bezdrátových systémů a novinka Saramonic Blink 500 Pro patří mezi ty nejzajímavější.

Na první dobrou mě zaujalo…


Celý článek si přečtěte v únorovém FotoVideo...

FV 02 21 OBSAH

Praxe střídá Inspiraci a soutěž následuje

FotoVideo je známé svými praktickými materiály, na které naši čtenáři živě reagují a domáhají se pokračování. Občas se nám povede tu naší praktickou část zvětšit a „zahustit“ a to je i případ tohoto únorového vydání. Zatím je ještě čas studovat a připravovat se na fotografickou sezónu a my věříme, že vám zkušenosti a rady Petra Jana Juračky, Petra Březiny, Jakuba Cejpka, Patra Špelty a třeba i ty naše čistě redakční přijdou vhod. Tentokrát se nezapomeňte pozorně podívat na naší občasnou právní poradnu, kterou opět přípravila JUDr Pavla Nečasová, jejíž rady o uzavírání a typech fotografických smluv vám jistě přijdou vhod. Tak si to únorové FotoVideo pěkně užijte!

FV 02 21

Vybírejte z únorového vydání časopisu FotoVideo a hlavně si ho kupte:

ROZHOVOR: LUKÁŠ BÍBA

Nejraději fotí vlastní reportážní věci, ale stejně většinu z nich pouštím do redakce.

LUKÁŠ BÍBA

OSOBNOST: OTAKAR METLIČKA

Povídáme si s vítězem 19. ročníku Fotografa roku o jeho cestách a speciálních koníčcích.

OTAKAR METLIČKA

ROZHOVOR: JIŘÍ JIROUTEK

Učím fotografy, aby necvakali, ale tvořili.

JIŘÍ JIROUTEK

ROZHOVOR: EDUARD GENSEREK

„Keď som fotil na juhozápade Etiópie rituálne súboje tamojších kmeňov, hned …“.

EDUARD GENSEREK

SOUTĚŽ: NAŠE STOPY

Zúčastnili jste se této speciální japonsko-české soutěže? Přinášíme výsledky.

PRAXE: FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

Poradíme, jak dobře a bezpečně uzavřít licenční smlouvu. Fotografové pozor!

FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

TECHNIKA: TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

Chcete také mít radost z vlastnoručně vytištěných fotografií? Tak si přečtěte náš test.

TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „DVA“ VYHODNOCENO!

Najdete svůj úspěšný snímek mezi třiceti nejlepšími? Fotograf roku jede na plné obrátky.

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena a dárek je k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Optimistické únorové FotoVideo

 

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.