Optimistické únorové FotoVideo

Publikováno: 27. ledna 2021 | autor Redakce
Optimistické únorové FotoVideo

Bývaly časy, kde jsme si tak hezky psali, že únor je krásně bílý, a že jistě nafotíme spoustu snímků na horách a popřáli si příjemnou zimní rekreaci a krásné prázdniny dětem...

Tento únor stejně jako už skoro celý rok před ním nám dost zkomplikovala bláznivá čínská nemoc, se kterou se každý vyrovnáváme tak, jak to nejlépe umíme. Náš národ fotografický je známý svou svobodomyslností a touhou objevovat, což se současnou situací nejde moc dohromady zvláště, když k tomu navíc přicházíme o peníze. Tak vydržte a zkusme se i na tento díl našich životů dívat s námi alespoň trochu optimisticky.

Lednové vydání zaujalo a to byla naše výzva pro únorové

Hned na začátku rádi konstatujeme, že se vám náš nový, pozměněný layout líbí a přijali jste tu malou modernizaci pětadvacetiletého, typicky českého měsíčníku s povděkem. Trochu se nám ulevilo, a tak ještě s větší vervou jedeme dál. Už i toto konstatování nám přidalo optimismu, se kterým jsme vybírali další skvělé fotografy a jejich nápady pro toto vydání.

Listujte pomalu, je toho zase dost!

Když bychom se chtěli trochu systematicky podívat na náš únorový koktejl textů a fotografií, který právě otevíráte, tak můžeme s radostí konstatovat, že v úvodní části tohoto vydání máme samé vynikající fotografující osobnosti. Lukáš Bíba patří k nejuznávanějším reportérům u nás a každý jeho snímek je požitkem a pastvou pro oči. Byl to obtížný výběr, dělali jsme ho třikrát po sobě. Následuje Ota Metlička, suverénní vítěz devatenáctého ročníku soutěže Fotograf roku, jehož výpověď nám udělala nesmírnou radost. Nemůžeme nezmínit nádherné snímky Jiřího Jiroutka v rozhovoru s Alenou Čechovou a vynikající rozhovor s dokonalým slovenským fotografem a autorem řady fotografických knih Eduardem Genserekem.

FV 02 21 OBSAH

Praxe střídá Inspiraci a soutěž následuje

FotoVideo je známé svými praktickými materiály, na které naši čtenáři živě reagují a domáhají se pokračování. Občas se nám povede tu naší praktickou část zvětšit a „zahustit“ a to je i případ tohoto únorového vydání. Zatím je ještě čas studovat a připravovat se na fotografickou sezónu a my věříme, že vám zkušenosti a rady Petra Jana Juračky, Petra Březiny, Jakuba Cejpka, Patra Špelty a třeba i ty naše čistě redakční přijdou vhod. Tentokrát se nezapomeňte pozorně podívat na naší občasnou právní poradnu, kterou opět přípravila JUDr Pavla Nečasová, jejíž rady o uzavírání a typech fotografických smluv vám jistě přijdou vhod. Tak si to únorové FotoVideo pěkně užijte!

FV 02 21

Vybírejte z únorového vydání časopisu FotoVideo a hlavně si ho kupte:

ROZHOVOR: LUKÁŠ BÍBA

Nejraději fotí vlastní reportážní věci, ale stejně většinu z nich pouštím do redakce.

LUKÁŠ BÍBA

OSOBNOST: OTAKAR METLIČKA

Povídáme si s vítězem 19. ročníku Fotografa roku o jeho cestách a speciálních koníčcích.

OTAKAR METLIČKA

ROZHOVOR: JIŘÍ JIROUTEK

Učím fotografy, aby necvakali, ale tvořili.

JIŘÍ JIROUTEK

ROZHOVOR: EDUARD GENSEREK

„Keď som fotil na juhozápade Etiópie rituálne súboje tamojších kmeňov, hned …“.

EDUARD GENSEREK

SOUTĚŽ: NAŠE STOPY

Zúčastnili jste se této speciální japonsko-české soutěže? Přinášíme výsledky.

PRAXE: FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

Poradíme, jak dobře a bezpečně uzavřít licenční smlouvu. Fotografové pozor!

FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

TECHNIKA: TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

Chcete také mít radost z vlastnoručně vytištěných fotografií? Tak si přečtěte náš test.

TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „DVA“ VYHODNOCENO!

Najdete svůj úspěšný snímek mezi třiceti nejlepšími? Fotograf roku jede na plné obrátky.

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena a dárek je k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Optimistické únorové FotoVideo

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.