Philips Sound představil nová sluchátka

Publikováno: 11. srpna 2023 | autor Redakce
tpvision-philips-go-a5508-04.jpg

Slíbili jsme, že se budeme věnovat tentokrát více videu a zvuku vůbec, proto jsme vám vybrali tři zajímavosti od jednoho z tradičních výrobců. Dva sportovní modely nabízí výdrž a odolnost. Špunty na spaní posílají pak spánková data do aplikace Kokoon.

 

Úspěšná řada GO Sports se rozrostla o dvoje sluchátka střední třídy v podobě modelů True Wireless A5508 a A5608 s technologií Bone Conduction (přenos zvuku přes lícní kosti). Oba modely nabízejí připojení Bluetooth 5.3 a kodek LC3.

Premiérově se představil model N7808, tedy vůbec první sluchátka Philips určená na spaní. Špunty N7808 kompletně pečují o nerušené spaní uživatelů prostřednictvím relaxační hudby, monitoringu a analýzy spánku.

Začněme těmi, co vás provázejí při pohybu

TP Vision rozšířila nabídku sluchátek řady GO Sports o dva nové modely střední třídy. Novinky plně odpovídají standardům řady GO: jsou pohodlné, voděodolné a nabízejí příjemný zvuk všem, kteří vyznávají aktivní životní styl.

tpvision-philips-go-a5508-01.jpg

True Wireless A5508 disponuje 8 mm grafenovým měničem s nízkým zkreslením, který zajišťuje výbornou kvalitu zvuku. Druhá novinka řady GO, sluchátka na lícní kosti A5608, využívá nejnovější technologii Bone Conduction. Ta uživatelům nabízí kvalitní poslech a díky otevřené konstrukci zároveň jistotu, že uslyší dění v okolí. Důraz na bezpečnost při sportu a pohybu venku dále podporuje zabudovaný světelný LED pásek, který se nachází na nákrčníku sluchátek.

tpvision-philips-go-a5508-04-a.jpg

Sluchátka A5508 i A5608 nabízejí nejnovější, velmi spolehlivé rozhraní Bluetooth 5.3 s kodekem LC3, které přináší kvalitní zvuk i lepší energetickou účinnost, a také možnost připojení k více zařízením najednou.

tpvision-philips-go-a5608-01b.jpg

Oboje sluchátka mají nadprůměrnou výdrž baterie a rychlé nabíjení. Při zapnutém systému ANC (aktivní potlačení okolního hluku) zvládne model A5508 až sedm hodin přehrávání a dalších 21 hodin díky nabíjecímu pouzdru. Pouhých pět minut nabíjení pak dobu přehrávání prodlouží o další hodinu. Model na lícní kosti A5608 nabízí až šest hodin přehrávání, přičemž 15minutové nabíjení přidá také hodinu poslechu.

tpvision-philips-go-a5608-05.jpg

Model A5508 disponuje hybridním systémem ANC s funkcí snížení hluku větru. K čistému zvuku telefonních hovorů přispívá u obou nových sluchátek též systém dvou mikrofonů, jejichž zvuk pomáhá ladit umělá inteligence.

tpvision-philips-go-a5608-02.jpg

Sluchátka A5508 i A5608 jsou vyvinutá pro moderní aktivní život a pohyb venku. Krytí IPX5 jim zajišťuje odolnost vůči vodě a potu a tím pádem i dlouhou životnost.

Špunty pro klidné usínání a nerušený spánek

Nová sluchátka N7808, první sluchátka Philips určená na spaní, jsou účinným řešením pro všechny, kteří špatně spí. Pomáhají uživatelům s usínáním a chrání jejich spánek před rušivými vnějšími vlivy.

tpvision-philips-n7808-02.jpg

Hlavní elektronické součásti sluchátek na spaní N7808, navržených ve spolupráci se spánkovými vědci společnosti Kokoon, se nacházejí v malém krytu za hlavou spícího a uživatele nijak neruší.

Díky tomu mají sluchátka N7808 naprosto minimální rozměry 6 mm. Pro srovnání, většina běžných sluchátek obvykle přesahuje 20 mm. Rozměry, jichž bylo dosaženo díky použití vyvážených armaturních měničů, zaručují, že sluchátka N7808 v uchu nijak nevadí a lze s nimi pohodlně spát celou noc.

Senzory uvnitř navíc sledují spánkový režim uživatele. Na základě zjištěných informací sluchátka upravují přenos zvuku a automaticky se ztlumí, když uživatel usne.

K porozumění vlastnímu spánku pomáhají také zabudované akcelerometry a malý optický snímač srdečního tepu, který se nachází uvnitř. Snímač svítí na kůži a měří, jak se světlo rozptyluje v závislosti na průtoku krve. Veškeré informace a spánková data pak uživatel najde v aplikaci Kokoon, díky čemuž je má neustále po ruce a může na jejich základě upravit svůj spánkový režim.

tpvision-philips-n7808-01.jpg

Příčinou trhaného či nekvalitního spánku obvykle bývají rušivé zvuky z okolí. Proto nabízejí sluchátka N7808 spolehlivou izolaci vnějšího hluku. Tu doplňuje také funkce inteligentního maskování hluku, která k eliminaci rušivých zvuků využívá speciálně uzpůsobený, pomalu spouštěný šum.

Výdrž baterie modelu N7808 dosahuje až deseti hodin. Sluchátka lze využívat nejen při spánku – lze s nimi telefonovat, poslouchat hudbu prostřednictvím Apple Music, Audible, Spotify či YouTube a relaxovat u aplikací typu Calm, Headspace či už zmíněné Kokoon.

Ceny a dostupnost

Sluchátka A5508 i A5608 se budou prodávat již toto léto za ceny, které ještě naše redakce v době přípravy tohoto materiálu nedokázala zjistit.

„Spací“ sluchátka Philips N7808 by měla být na našem trhu také již toto léto za ceny pohybující se kolem 3000 Kč.


Celý článek najdete v srpnovém čísle FotoVideo

Doporučujeme také výhodné předplatné s dárkem!


fv08-23-obalka-web3.jpg

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.