Monitor EIZO ColorEdge PROMINENCE CG3146 získal ocenění Engineering Excellence Award 2020 udělované sdružením Hollywood Professional Association

Publikováno: 28. listopadu 2020 | autor Redakce
Monitor EIZO ColorEdge PROMINENCE CG3146 získal ocenění Engineering Excellence Award 2020 udělované sdružením Hollywood Professional Association

Renomované sdružení Hollywood Professional Association (HPA) udělilo monitoru EIZO ColorEdge PROMINENCE CG3146 uznávanou cenu „Award for Engineering Excellence 2020“.

Hollywood Professional Association je obecně prospěšné sdružení pro hodnocení, zvyšování kvalifikace a vzájemnou spolupráci firem i samostatných členů. Zabývá se technickou podporou a přípravou nástrojů, infrastruktury a tvůrčích i technických podkladů pro profesionální tvorbu, prodej a archivaci materiálů v oblasti médií a zábavního odvětví.
Soudržnost, sdílení poznatků a hodnocení tvoří trojici základních pilířů sdružení Hollywood Professional Association pro podporu umění, vědy a obchodu v oblasti médií a zábavy.

Monitor EIZO ColorEdge PROMINENCE CG3146 získal ocenění Engineering Excellence Award 2020 udělované sdružením Hollywood Professional Association

Monitor ColorEdge PROMINENCE CG3146 s rozlišením DCI 4K (4096 × 2160 bodů) a úhlopříčkou 31,1 palce správně zobrazuje velmi jasné      i velmi tmavé partie obrazu, aniž by přitom utrpěla kvalita barev či prokreslení scény. Obrazovka dosahuje maximálního jasu 1000 nt (typicky)  a kontrastního poměru 1 000 000:1 pro skutečnou reprodukci HDR.

Referenční monitor EIZO je kompatibilní s křivkami HLG (Hybrid Log-Gamma) a PQ (Perceptual Quantization) pro zpracování televizních materiálů, filmů a dalšího videa v HDR. Křivky HLG a PQ stejně jako jas jsou přesně zkalibrovány na úrovni referenční třídy 1. Celá referenční kalibrace zahrnuje normy jako BT.2020, BT.709, DCI-P3, PQ BT.2100, PQ DCI-P3 nebo HLG BT.2100.

Referenční monitor se musí vyznačovat spolehlivým a trvale stabilním jasem, podáním barev a jasovými křivkami (EOTF).

ColorEdge PROMINENCE je proto jako světově první referenční monitor HDR vybaven vestavěným kalibračním senzorem. Senzor slouží k plně automatickým opakovaným kalibracím v referenční kvalitě a ke kalibracím přizpůsobeným potřebám daného projektu. Bezeztrátová hardwarová kalibrace 24bitových tabulek 3D LUT (Look Up Table) v monitoru zajišťuje trvale přesnou reprodukci barev. Opakované kalibrace monitoru CG3146 lze dokonce nastavit tak, aby se prováděly samočinně ve stanovenou dobu. Kalibrace může proběhnout v noci či o víkendu, aniž by jakkoliv narušila tvůrčí činnost uživatelů.

monitor-eizo-coloredge-prominence-cg3146.jpg

Vlastnosti:

  • Rozhraní Single-Link 12G/6G/3G/HD-SDI a Dual- nebo Quad-Link 3G/HD-SDI, HDMI a DisplayPort
  • Kompatibilita s VPID pro propojení SDI
  • Vstupy HDMI a DisplayPort
  • Reprodukce 99 % DCI-P3
  • Temně černé odstíny s kontrastem až 1 000 000:1 bez technologií ABL či Local Dimming
  • Tabulky 3D LUT k přizpůsobení jednotlivých barev dle kubické tabulky RGB
  • 10bitové zobrazení přes 24bitovou tabulku LUT pro plynulé barevné přechody
  • Rychlé nastavování monitoru otočným prvkem na přední straně
  • Stínítko obrazovky součástí dodávky
  • Pětiletá záruka

Dostupnost:

Monitor CG3146 je v prodeji od června 2020. Nezávazná doporučená prodejní cena činí 724.790 Kč včetně DPH.


 

Už máte čerstvé prosincové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Mrkněte:

„Ku..a fix Vladimírku!“

Poměrně neslušný citát vložený do úst filmovému Egonu Bondymu tak trochu napovídá třetí plán naší prosincové titulky. Fotografie je dokonalá v tom, že těch plánů má tolik, že jí lze stejně jako obraz vysvětlovat a komentovat mnoha způsoby. A tak si třeba i díky té naší titulní, jejíž protagonistou je Arnošt Goldflam a autorem David Turecký, vzpomeneme nejen na slavný Menzelův film, na Bohumila Hrabala a třeba, a hlavně na Vladimíra Boudníka, jehož smutné výročí si právě v prosinci (5. 12.) připomínáme. Za příběhy lidí, které David portrétoval si toho můžeme představovat hodně. Jedno však je jisté! Dokonalému portrétu dokážeme pak věnovat i hodiny a stále se k němu vracet a nacházet nové a nové myšlenky. Takže jsme rádi, že se v rozhovoru a třeba i v rozhovorech dalších dozvíte, jak taková opravdu dobrá fotografie vzniká!

„Photography is pretty simple. You just react to what you see"

Určitě víte, jak to Elliott Erwitt myslel. Legendou fotografie se stal i proto, že umí nazývat a zobrazit věci přesně a jednoduše, a navíc pravými jmény. V tomto vydání ho nenajdete, ale my věříme, že si popovídáme hodně brzy.

Prosincové FotoVideo nabízí…

„Světlo je alfa a omega všeho“, říká v jednom z dalších rozhovorů Silvie Lintimerová. „Mám ráda zajímavé typy lidí“, neoponuje Karolína Ryvolová. „Nechci být nikým a ničím omezován“, tvrdí Manfred Baumann, A další a další. Navíc pro vás máme i tentokrát spoustu praktických článků a technických informací a výsledků Fotografa roku. Je toho opravdu na celý měsíc!

Vyberte si z rozšířeného prosincového vydání časopisu FotoVideo třeba následující:

INTERVIEW: DAVID TURECKÝ A JEHO OSOBNOSTI

„V rámci samotné realizace je vše o improvizaci…“

david-turecky-a-jeho-osobnosti.jpg

ROZHOVOR: KAROLÍNA RYVOLOVÁ

Fotografka spojující spojuje ženskou krásu s přírodou.

karolina-ryvolova-1.jpg

RECENZE: MANFRED BAUMANN CALENDAR 2021

Na obálce je tentokrát playmate Delfina Aziri.

manfred-baumann-calendar-2021.jpg

PRAXE WILDLIFE: MARCIN DOBAS

„Miluji nezapomenutelná setkání s divokými zvířaty.“

marcin-dobas.jpg

TECHNIKA: OBJEKTIVY JSOU V TOMTO VYDÁNÍ ZASTOUPENY HOJNĚ

Objektiv Laowa 15 mm f/4,5 Zero-D Shift je v současnosti nejširším shiftovým objektivem pro fullframové fotoaparáty.

objektivy-jsou-v-tomto-vydani-zastoupeny-hojne.jpg

TECHNIKA: JAKUB CEJPEK PŘEDSTAVUJE

Ještě lepší širokáč FUJINON XF10-24mmF4 R OIS.

jakub-cejpek-predstavuje.jpg

TECHNIKA: NÁŠ VELKÝ TEST TISKÁRNY

Nová Canon imagePROGRAF PRO-300 posunula laťku ještě výše.

nas-velky-test-tiskarny.jpg

FOTOGRAF ROKU: DALŠÍ ROČNÍK JE ZA NÁMI

Dvanácté téma dvacátého ročníku bylo nádherně lidské! Jak jste dopadli vy a jak vaši fotografičtí přátelé? Celkové pořadí najdete jen v tištěném vydání FotoVideo.

dalsi-rocnik-je-za-nami.jpg

… a další a další!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A máme pro vás další a další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Je čas si udělat radost (a také vašim blízkým?) pod stromeček! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si, zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách (a to celý příští rok!), a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetřete s námi!

Opravdu velké prosincové FotoVideo

 

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.