Jaké jsou nano polarizační filtry od Nisi?

Publikováno: 19. února 2023 | autor Redakce
nisi-huc-cpl-polfilter-46mm-166923855036910304.jpg

Nano polarizační filtry od Nisi používám již delší dobu. Osvědčily se mi hlavně za komplikovaných podmínek, jako je focení potoků a vodopádů, či za deště nebo sněžení.

Text a foto: Jiří Šebek, Instagram, Facebook

Filtry jsou vodotěsné, ale hlavně mají speciální nano vrstvy. Díky nim se na filtrech daleko méně drží voda, případně je velmi snadné ji setřít či odfouknout bez zanechání nežádoucích šmouh.

02-107150.png

Rámeček filtru je ultra tenký, dle výrobce jen 4,9 mm. Daleko menší tak budete mít problémy s případnou vinětací na širokém ohnisku. Některé krytky však na takto tenkém rámečku hůře drží.

08776-without-cpl.jpg 08776-with-cpl.jpg
Vlevo snímek bez filtru, vpravo s filtrem

Posledním trendem jsou polarizační filtry, které jsou více průhledné, takže propustí více světla při zachování stejného polarizačního efektu. Při porovnání s ostatními filtry jsou tyto ještě více průhledné. Filtr tak bude mnohem méně prodlužovat čas expozice.

Koho budou zajímat ještě pokročilejší filtry, může zvolit variantu True Color Pro Nano. Vyznačují se ještě věrnějšími barvami bez teplého nádechu a zároveň mají nový vroubkovaný rámeček, který se bude o dost snadněji sundávat.

09205-without-cpl.jpg 09205-with-cpl.jpg
Vlevo snímek bez filtru, vpravo s filtrem

Hlavní vlastnosti

Cirkulární polarizační filtr NiSi HUC CPL Pro Nano eliminuje odlesky od nekovových předmětů a mlžný opar v krajině. Výsledkem je větší barevnost a sytost barev, především modré na obloze a zelené.

Snímkům propůjčuje vysoké rozlišení. Filtr je vodotěsný a obsahuje nano povlak. Je zasazený do ultratenkého rámečku, který je pouze 4,9 mm široký. Výborná eliminace vinětace.

Cena: 3290 Kč


Celý článek najdete v únorovém čísle FotoVideo

Doporučujeme také výhodné předplatné s dárkem!


fv02-2023-web3.jpg

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.