Únorové FotoVideo

Publikováno: 25. ledna 2023 | autor Redakce
fv02-2023-web3.jpg

Čas neúprosně letí, letošní únor by snad konečně mohl být bílý (teď ve druhé polovině ledna, kdy jdeme do tisku je toho sněhu kolem docela dost…) a my jsme tu s dalším, opět nabitým vydáním roku 2023. Tentokrát možná trochu ovlivněni ještě probíhajícím soutěžním tématem Fotografa roku s názvem KRAJINA. Tématem, které vám opravdu jde a my se už těšíme, až se v dubnovém FotoVideo objeví jeho výsledky!

Je nám jasné, že jsme vás naším lednovým vydáním výrazně sněhově naladili, Po zveřejnění sedmi rad jak na zimní focení, rozhovoru a obálky s Richardem Horákem o zasněžené Praze jsme dostali spoustu kladných ohlasů (díky vám za ně!), které však zároveň ironicky žádaly, abychom vám tu pravou zimu také k tomu lednovému vydání přibalili.

fv02-2023-web3.jpg

Je to tak! Takže jsem vaše přání vlastně splnili. Na sněhu se fotí přeci jenom jinak a řada z nás na zasněženou krajinu, pocukrované střechy domů či malebné chaloupky na horách čeká jak na smilování celý rok. Zimní focení přináší nezapomenutelné zážitky.

Únorové vydání jsme vám už tradičně nabili až k prasknutí, jak říká kolega Jiří. Přináší další rozhovory s výrazně zajímavými fotografy, poměrně velkou porci rad, jak si poradit s různými žánry (opět jsme nezapomněli na milovníky Aktu) a testy, které jsme většinou dělali v redakci společně.

fotovideo-02-23-fotoskoda.jpg

Vítáme další nové spolupracovníky naší redakce (ahoj Michale!) a těšíme se, že i díky nim bude naše stálá měsíční nabídka stovky stran ještě pestřejší. Náš ediční plán na další vydání je už hodně plný a prozradím, že se hodně váže k největší fotografické soutěži, kterou máme tu čest už 23 let pořádat. V aktuálně uzavíraném tématu KRAJINA jste ukázali, že opravdu umíte (z mnohých z vás už dnes jsou výrazné fotografické osobnosti!), a tak se moc těšíme na soutěžní příspěvky žánru PORTRÉT.

V závěru tohoto vydání si laskavě prohlédněte ty nejlepší snímky z tématu MAKRO a také popřejte těm, co vyhráli skvělé ceny od Centra FotoŠkoda v kategorii Fotograf roku na cestách.


Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!
Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného


Při listování únorovým vydáním si u většiny článků nezapomeňte přehrát vložené QR kódy, které vám rozšíří informace o testovaném produktu či nabídnou další pohled na problematiku, kterou v článku popisujeme.

Těší nás váš zájem o analogové focení, a proto se mu věnujeme nejen v naší pravidelné Analogové škole a v oblíbené FotoPoradně oslovujeme ty, kteří se rozhodli začít opravdu fotit – tedy používat fotoaparát. Je toho hodně, máte se na co těšit a nás baví, že nám píšete. Pište dál, čtěte FotoVideo a pořiďte si jeho předplatné, vyjde vás pak mnohem levněji něž při nákupu v prodejně tisku.


A je tu již páté soutěžní téma 23. ročníku soutěže Fotograf roku:

PORTRÉT, klasika, kterou zvládne každý? Má uzávěrku již 28. února 2023!

Téměř výhradně lidské téma. Jako portrét je většinou chápána zachycená podoba jednoho, či více lidí v aranžované póze. Jde o velmi kreativní téma, které se pohybuje od prostých podobenek po velmi sofistikované aranže. Portrét může být zachycení rodinné vzpomínky, či umělecké vyjádření fotografa. Soutěžní galerii tohoto tématu najdete na: http://fotografroku.ifotovideo.cz


Vybírejte z poměrně obsáhlého obsahu únorového FotoVideo například následující:

Marian Kuric – ONO TO VZNIKLO SAMO

Mám rád prírodu, rád ju navštevujem

fotovideo-02-23-alza-stranka-007.jpg

Kevin V Ton – GRANT PRAHY

Velké ocenění za dlouhodobý projekt

fotovideo-02-23-alza-stranka-016.jpg fotovideo-02-23-alza-stranka-017.jpg

Václav Podestát – PARIS PHOTO 2022

Významná pozice po čtvrtstoletí jeho konání.

fotovideo-02-23-alza-stranka-022.jpg

David Rafael Moulis – IZRAEL A JORDÁNSKO

Jak se fotí na Blízkém východě?

fotovideo-02-23-alza-stranka-050.jpg

Analogová škola – OKÉNKO DO HISTORIE – LEICA

Více o této kultovní značce.

fotovideo-02-23-alza-stranka-064.jpg

Tokina uvádií – ZRCADLOVÉ SUPER TELEOBJEKTIVY

Blíže o nových 300, 600 a 900 mm super teleobjektivech.

fotovideo-02-23-alza-stranka-076.jpg

A dalších z více než dvaceti článků, ze kterých si určitě vyberete!


Nabízíme vám stále rozsáhlý výběr dárků k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Sofrware ZONER a poukaz na zdarma stahování z Ulož.to patří už řadu let k těm nejoblíbenějším? Můžete si ale jako bonus k předplatnému zadarmo nechat vyčistit čip u foťáku, nebo si vyberete skvělou knihu Fotografujeme digitální bezzrcadlovkou, dámskou kabelu, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejí, UV filtry Tamron, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech

Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

fv02-2023-web3.jpg

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.