Endorfy Solum Broadcast EY 1B008 pro vaše streamy

Publikováno: 18. srpna 2023 | autor Redakce
ey1b008-endorfy-solum-broadcast-09a-jpg.jpg

Jak už bylo částečně naznačeno v úvodníku tohoto vydání, věnujeme se intenzivně současným technickým trendům na poměrně širokém a dále se rozšiřujícím poli foto i video techniky. O razantním nástupu pohyblivých obrázků reprodukovaných na různých internetových kanálech dnes už opravdu nikdo nepochybuje.

Díky stále dokonalejším a jednodušším možnostem natáčení videa základními fotografickými přístroji narůstá zájem o další příslušenství, audio nevyjímaje. Tentokrát se proto společně podíváme na jeden dostupný, a přitom velmi kvalitní mikrofon mířící nejen na mladou generaci streamerů, youtuberů a dalších fandů videa.

-dsc5587-copy.jpg

Vybalit, připojit a začít

Pokud se někdy rozhodnete dodávat kvalitnější zvuk ke svým videím, točit podcasty, streamovat, nebo dokonce založit chlapeckou kapelu pak Solum Broadcast bude právě tím solidním mikrofonem, o kterém každý mladý člověk sní, a vy ho určitě budete potřebovat.

ey1b008-endorfy-solum-broadcast-10a-jpg.jpg

Když dorazil k nám do redakce a my ho vybalili z poměrně objemné krabice (jeho kloubový držák je poměrně masivní a stabilní) a připojili k prvnímu laptopu, věděli jsme hned, že je to ono. Má prostě vše, co potřebujete k získání srdcí diváků, resp. posluchačů – šťavnatý zvuk, zajímavý design a dopingové osvětlení ARGB. Navíc pevně drží na stole a nevyžaduje žádný další software. Stačí jej připojit k počítači a můžete začít.

Zvuk, který vás dostane do kolen

Solum Broadcast je streamovací mikrofon, ze kterého se vám skutečně podlomí kolena. Jakmile promluvíte (o podbarvovací hudbě nemluvě), bude se vám zdát, že sedíte hned vedle svých přátel či diváků. Váš hlas, zvuk streamu či videa bude všude kolem. Současně s tímto mikrofonem získáváte vše, co potřebujete.

-dsc5598-copy.jpg

Montáž zabere jen chvilku – připevněte ho jedním upínákem ke stolu, zapojte USB do počítače a můžete vyrazit do streamovacího světa. Mikrofon dokonale zvládne jakékoli přátelské žertování (tedy velké hlasové výkyvy) nebo podcast a mnoho dalšího. Díky kroužkovému osvětlení ARGB vypadá velmi zajímavě.

Kvalita zvuku především

Pokud už jste někdy pracovali se zvukem, víte, že toto je pravidlo číslo jedna. Vytvořený zvuk musí být – slovy básníka – jasný jako horský pramen za úsvitu, křupavý a výjimečný. Posluchače musíte okouzlit vřelým a příjemným hlasem.

ey1b008-endorfy-solum-broadcast-07a-jpg.jpg

O toto vše se předmětný mikrofon díky pozlacené membráně úspěšně snaží. Membrána umožňuje čisté nahrávky a zajišťuje, aby každé slovo bylo slyšet vyrovnaně hlasitě a jasně. Kvalitu zvuku máte navíc díky jednoduchému ovládání v reálném čase pod kontrolou, což je podmínka každého dobrého streamu.

Popišme si ho

Jedná se o mikrofon s kardioidní charakteristikou a nastavitelným ramenem, ideální pro streamování, natáčení vlogů, podcastů či hlasovou komunikaci. Je vybaven držákem proti otřesům, integrovaným pop filtrem a dotykovým tlačítkem pro ztlumení mikrofonu.

-dsc5590-copy.jpg

Moderní vzhled mikrofonu je doplněn o přizpůsobitelné podsvícení ARGB, které zároveň signalizuje ztlumení. Samozřejmostí je 3,5mm jack pro připojení sluchátek společně s regulací hlasitosti přehrávání. Součástí balení je třímetrový připojovací kabel USB-C/USB-A. Jednoduché, že?

Hlavní vlastnosti

  • Frekvenční rozsah: 20 Hz až 20 kHz
  • Bit rate: 24 bitů/s
  • Sample rate: 96 kHz
  • Barva: černá (pěnový kryt je výměnný, a to buď černý, nebo modrý)
  • Výška: 611 mm
  • Připojení konektorem: 3,5 mm
  • Délka kabelu s USB: 3 m

Závěrem

Už poněkolikáté na našich stránkách zdůrazňujeme: nebojte se videa, je snadné a bude vás bavit. Většina fotoaparátů na současném trhu ho umí dobře technicky zpracovat (samozřejmě si můžete vybrat i z mnoha kamer renomovaných značek) a pak už vám stačí jen počítač a jednoduché, a přitom kvalitní příslušenství, jako je třeba tento mikrofon.

Tak snadné a srozumitelné ovládání s výbornou kvalitou jsme už dlouho nezažili. Nastavení mikrofonu Solum Broadcast není opravdu žádná věda. Mikrofon má vše, co potřebujete, abyste mohli začít – zapomeňte na stahování nebo nákup dalšího softwaru, opravdu to není nutné. Stačí jej připojit k počítači a říct: „Světe, ahoj!“

Cena a dostupnost

Tento mikrofon koupíte ve známých e-shopech i velkých kamenných obchodech za cenu oscilující kolem 3000 Kč.


Celý článek najdete v srpnovém čísle FotoVideo

Doporučujeme také výhodné předplatné s dárkem!


fv08-23-obalka-web3.jpg

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.