Canon uvádí na trh upravenou verzi bezdrátového rádiového ovladače blesků Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2)

Publikováno: 10. února 2021 | autor Redakce
Canon uvádí na trh upravenou verzi bezdrátového rádiového ovladače blesků Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2)

Společnost Canon Europe představila ST-E3-RT(Ver.2) – modernizovanou verzi vysílače ST-E3-RT. Upravený vysílač umožňuje synchronizované odpalování blesků Speedlite na vzdálenost až 30 m a dává profesionálním fotografům větší tvůrčí svobodu ve studiu i v plenéru. Podporuje nejdůležitější funkce nedávno představeného blesku Speedlite EL-1 a nabízí také nové možnosti při použití s dříve uvedenými blesky RT řady Speedlite – včetně bezdrátové (radiem řízené) synchronizace na druhou lamelu[i].[i] S podporovanými fotoaparáty uvedenými na trh od roku 2020, s nejnovějším firmwarem (např. EOS-1D X Mark III a EOS R5/R6, nikoli však EOS 850D). Podporuje blesky Speedlite EL-1, 600EX II-RT, 600EX-RT, 430EX III-RT.

Mezi další nové funkce vysílače ST-E3-RT(Ver.2) patří podpora mikro záblesku s nízkým výkonem 1/8192 u blesku Speedlite EL-1[i] nebo novou paměť nastavení blesku (FE Memory) pro fotografy, kteří užívají manuální režim.

Canon uvádí na trh upravenou verzi bezdrátového rádiového ovladače blesků Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2)

Vysoká kvalita, flexibilita při práci

Prostřednictvím bezdrátového radiové ovládání a synchronizace na druhou lamelu[ii] odpaluje vysílač ST-E3-RT(Ver.2) blesk na konci dlouhé expozice. Pomáhá tak dosáhnout přirozeného dojmu při fotografování objektů v pohybu. Vysílač ST-E3-RT(Ver.2) tuto funkci nově nabízí v bezdrátové podobě, čímž uživatelům poskytuje větší flexibilitu v různých fotografických situacích.

Canon uvádí na trh upravenou verzi bezdrátového rádiového ovladače blesků Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2)

Při fotografování s otevřenou clonou, případně s vysokou citlivostí, se často stává, že blesk fotografovaný objekt a scénu přesvítí. To fotografa nutí změnit nastavení nebo uspořádání scény. Tím se však ztrácí zamýšlený efekt. Ve spojení s bleskem Speedlite EL-1[iii] dokáže vysílač odpálit mikro záblesk s 1/8192 výkonu a jemně tak scénu přisvětlit bez narušení atmosféry a přesvícení původního osvětlení. Tato funkce je ideální pro módní a portrétní fotografy, kteří chtějí zachytit scénu s přirozenou atmosférou.

Canon uvádí na trh upravenou verzi bezdrátového rádiového ovladače blesků Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2)

ST-E3-RT(Ver.2) staví na flexibilních schopnostech původního modelu vysílače. Podporuje paměť nastavení blesku (FE Memory), díky níž je možné rychleji a pohodlněji hodnoty ručně upravovat. Nyní není nutné testovat nastavení na řadě zkušebních snímků, ale pořídit první snímek s hodnotami automaticky nastavenými podle měření objektivem v režimu E-TTL. Následně může uživatel přepnout blesky do ručního režimu a provést úpravy nastavení podle potřeby, přičemž původní nastavení E-TTL zůstává uloženo.

Prodloužení životnosti produktu

Canon Europe také stávajícím uživatelům nabízí zpoplatněnou modernizaci modelu ST-E3-RT. Uživatelé mohou své vysílače zaslat do některého z uvedených servisních středisek společnosti Canon k modernizaci, která přidává nové funkce a schopnosti, jaké nabízí ST-E3-RT(Ver.2).[i] 1/8192 výkonu pouze u blesku EL-1 (při vysokorychlostní synchronizaci se zvyšuje na 1/128 výkonu).

[ii] S podporovanými fotoaparáty uvedenými na trh od roku 2020, s nejnovějším firmwarem (např. EOS-1D X Mark III a EOS R5/R6, nikoli však EOS 850D).

Podporuje blesky Speedlite EL-1, 600EX II-RT, 600EX-RT, 430EX III-RT.

[iii] 1/8192 výkonu pouze u blesku EL-1 (při vysokorychlostní synchronizaci se zvyšuje na 1/128 výkonu).


Už máte únorové FotoVideo?

Podívejte se, co v něm najdete...

FV 02 21 OBSAH

FV 02 21

Vybírejte z únorového vydání časopisu FotoVideo a hlavně si ho kupte:

ROZHOVOR: LUKÁŠ BÍBA

Nejraději fotí vlastní reportážní věci, ale stejně většinu z nich pouštím do redakce.

OSOBNOST: OTAKAR METLIČKA

Povídáme si s vítězem 19. ročníku Fotografa roku o jeho cestách a speciálních koníčcích.

ROZHOVOR: JIŘÍ JIROUTEK

Učím fotografy, aby necvakali, ale tvořili.

ROZHOVOR: EDUARD GENSEREK

„Keď som fotil na juhozápade Etiópie rituálne súboje tamojších kmeňov, hned …“.

SOUTĚŽ: NAŠE STOPY

Zúčastnili jste se této speciální japonsko-české soutěže? Přinášíme výsledky.

PRAXE: FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

Poradíme, jak dobře a bezpečně uzavřít licenční smlouvu. Fotografové pozor!

TECHNIKA: TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

Chcete také mít radost z vlastnoručně vytištěných fotografií? Tak si přečtěte náš test.

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „DVA“ VYHODNOCENO!

Najdete svůj úspěšný snímek mezi třiceti nejlepšími? Fotograf roku jede na plné obrátky.

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena a dárek je k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Optimistické únorové FotoVideo

 

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.