Canon EOS C70 – Užívame kompaktnú filmovú kameru s bajonetom RF

Publikováno: 9. března 2021 | autor Redakce
Canon EOS C70 – Užívame kompaktnú filmovú kameru s bajonetom RF

Čitateľom nášho magazínu určite netreba pripomínať, že na dobré fotky a videá to chce správne „železo“. Ak máte silnú motiváciu a talent, možno projekt natočíte s čímkoľvek a výsledok bude fajn. Pravdou je, že to bude stáť čas a energiu navyše – a to nejde robiť donekonečna, tobôž ak sa s tým človek živí.

Tak je to ostatne vo všetkých profesiách. Skrátka existuje určitý technický štandard, ktorý sa nedá dlhodobo podliezať. To sa ľahko povie, len, kde na to vziať financie? S príchodom zrkadloviek EOS 5D Mark II sa tento štandard presunul z roviny, snívajte s nami“ na ,,to by šlo“. Niet divu, že dodnes na ne niektorí filmári nedajú dopustiť. Vývoj sa nezastavil, a preto pre všetkých z vás, čo to s videom myslia vážne a vyhovuje im štýl práce s EOS 5D, máme vynikajúcu alternatívu hodnú zamyslenia: EOS C70.

Canon EOS C70 – Užívame kompaktnú filmovú kameru s bajonetom RF

Text a foto: slovenská redakce FotoVideo, www.ifotovideo.cz

Základný popis

Filozofiou kamery je jednoduchosť a univerzálnosť.

Väčšinu filmových kamier treba před použitím nakáblovať, osadiť príslušenstvom (extendre pre audio XLR vstupy, LCD atď.). Pri C70 stačí nasadiť objektív a môžete točiť. Jej hmotnosť je len zhruba o 200 g väčšia ako EOS 5D Mark III , takže s ľahkým objektívom s ňou nie je problém natáčať z ruky celý deň. Spolu s pomerne malými rozmermi to dovolí použitie na ručnom stabilizátore, ale i na drone a podobne…

Canon EOS C70 – Užívame kompaktnú filmovú kameru s bajonetom RF

Kamera sa spredu nápadne podobná na EOS 1D-C, z profilu však narástla o pár centimetrov. Tým sa vytvorilo miesto pre tlačidlá a konektory. Pravej strane dominuje mohutný grip s odnímateľným koženým ramienkom, ktorý prispieva k pohodliu při dlhšom točení z ruky. Statívový závit je nielen zospodu, ale aj zboku, čo uľahčí nakrúcanie na výšku (sociálne médiá apod.). Tomu napomáha aj možnosť rotácie OSD menu o 90 alebo 270°.

EOS C70 je prvá profesionálna kamera Canon s novým bajonetom RF. Jeho výhodou je rýchlejšia komunikácia medzi objektívom a kamerou a tým pádom rýchlejšie automatické zaostrovanie a účinnejšia stabilizácia.

Canon EOS C70 – Užívame kompaktnú filmovú kameru s bajonetom RF

Len 20 mm flange distance (vzdialenosť medzi objektívom a senzorom) umožňuje optimalizovať konštrukciu objektívov v prospěch kvality obrazu, ale i veľkosti. Klasické objektívy EF sa dajú nasadiť cez bežný adaptér RF-EF (známy z EOS R), alebo nový speed booster s 0,71násobným skrátením ohniska a zvýšením svetelnosti (pri objektíve f/2,8 dostanete clonu f/2). Orez spôsobený Super 35 mm senzorom (faktor 1,46) sa pomocou speed boostera vynuluje a objektívy sa…

 

Celý článek si přečtete v březnovém vydání časopisu FOTOVIDEO.

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Současný svět v březnovém FotoVideo

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.