ASUS Vivobook 15 OLED začíná prodávat v Česku

Publikováno: 15. října 2021 | autor Redakce
ASUS Vivobook 15 OLED začíná prodávat v Česku

Společnost ASUS uvedla na český trh notebook Vivobook 15 OLED (K513EA). Novinka je vybavena špičkovým displejem NanoEdge Full HD OLED se 100% pokrytím prostoru DCI-P3, certifikací DisplayHDR 600 True Black pro dokonalé zobrazení černé a jasné zobrazení ostatních barev a dobou odezvy 0,2 ms. Displej OLED notebooku je také šetrnější k očím, protože vyzařuje o 70 % méně škodlivého modrého světla.

Vivobook 15 OLED (K513EA) je vybaven procesory Intel Core 11. generace s exkluzivní technologií ASUS Intelligent Performance, která dokáže zvýšit jeho výkon až o 40 %. Notebook je stylový, cenově dostupný a určený pro mladou generaci. Je k dispozici ve dvou barvách - průhledné stříbrné a černé Indie.

ASUS Vivobook 15 OLED začíná prodávat v Česku

Špičkový OLED displej

Vivobook 15 OLED (K513EA) je vybaven 15,6palcovým NanoEdge Full HD OLED displejem, který díky třem tenkým rámečkům zabírá 85 % přední plochy. Tento displej nabízí nejlepší barvy ve své třídě, redukci modrého světla až o 70 %, čistý obraz při nízkém jasu, věrnou černou pro nejlepší detaily a velmi rychlou dobu odezvy pouhých 0,2 ms. Displej dokáže zobrazit až 1,07 miliardy barev, pokrývá 100 % barevného prostoru DCI-P3 a je vybaven certifikacemi Pantone Validated, DisplayHDR 600 True Black, TÜV Rheinland a SGS.

ASUS Vivobook 15 OLED začíná prodávat v Česku

Vysoký výkon

Vivobook 15 OLED (K513EA) pohání procesor Intel Core 11. generace až i7 s až 16 GB RAM a až 512GB SSD úložištěm. Notebook využívá technologii ASUS Intelligent Performance, která dokáže inteligentně zvýšit výkon až o 40 % a optimalizovat výdrž baterie ve[i] srovnání se standardními notebooky.[ii] Ve vyváženém režimu je nárůst výkonu až 30 %.3

ASUS Vivobook 15 OLED začíná prodávat v Česku

Stylový a přenosný design

Vivobook 15 OLED (K513EA) má stylový design s prvky typickými pro prémiovější Vivobook S. Má kovové víko a je k dispozici ve dvou barvách, transparentní stříbrné a černé Indie. Součástí balení jsou také samolepky, které umožňují přizpůsobení designu. Hmotnost notebooku je 1,8 kg.

Pokročilé uživatelské prostředí

Zážitek z používání modelu Vivobook 15 OLED (K513EA) umocňují funkce, jako je Link to MyASUS, která umožňuje propojit Vivobook s mobilním zařízením a zvýšit tak produktivitu a multitasking. Podsvícená klávesnice se zdvihem kláves 1,4 mm nabízí pohodlné psaní a port USB 3.2 Gen 1 Type C (USB-C) zajišťuje pohodlné připojení zařízení.

CENA & DOSTUPNOST

Vivobook 15 OLED (K513EA) se v Česku prodává za cenu od 17990,- vč. DPH .[i] 40% nárůst výkonu oproti výsledku vícejádrového testu Cinebench R20 ve srovnání s procesory 11. generace při TDP 15 W. Data pocházejí z interních laboratoří společnosti ASUS.

[ii] Konečné skóre se může lišit v závislosti na specifikacích.

3 Chcete-li aktivovat režim napájení, musíte notebook připojit ke zdroji napájení, v nastavení napájení systému Windows vybrat možnost ASUS Recommended Mode a v softwaru MyASUS zvolit režim napájení.


Už máte říjnové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Naše říjnové vydání patří každoročně těm, která jsou bohatá na novinky, barvy a osobnosti. Přestože má tentokrát klasicky černobílou obálku, svou podzimní kouzelnou hru barev tohoto období v sobě nezapře. Otevíráte stránky plné krásných slov, ještě krásnějších fotografií a důvěry ve svět, který by mohl být ještě krásnější.

Co si vybrat z říjnového, bohatého obsahu?

Začněme třeba od konce? Pravidelné fotografické zamyšlení Františka Dostála najdete tentokrát v úplném závěru na straně 98. Určitě si prohlédněte vašich dvacet nejlepších a vysoce ceněných fotografií z desátého tématu Fotografa roku? Víte, kdo vyhrál v desátém tématu 21. ročníku? Čtěte na stranách 86 a dalších. Nebo naše exkluzivní testy vybrané techniky? Nový Canon EOS R3 samozřejmě nechybí! Také milujete naší Analogovou školu a stále obdivovanou FotoPoradnu?

Uprostřed vydání nabízíme zajímavou fotolokaci, coby inspiraci k podobným soutěžním kategoriím. Určitě vás zaujme úžasné vyprávění Petra Jana Juračky o jeho návštěvě Azorských ostrovů, rozhovor s prvotřídním Michalem Svítokem a úvodní skvělé povídání s Lenkou Hatašovou. Je toho vážně hodně, a nejen ke čtení!

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

První skvělé téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Krajina mých snů má uzávěrku 31. 10. 2021

Jedno z nejstarších fotografických témat, které klade důraz na estetickou hodnotu a vyjádření. Kořeny žánru sahají do 16. století, kdy se v Nizozemsku zrodila krajinomalba. Její postupy se dodnes promítají do krajinné fotografie. Požadavky na kvalitní krajinnou fotografii jsou: precizní kompozice, správně zvolená expozice a dobré světelné podmínky. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Z říjnového FotoVideo si tedy například vyberte:

ROZHOVOR: LENKA HATAŠOVÁ

ROZHOVOR: LENKA HATAŠOVÁ

Upravování fotografií je kapitola sama pro sebe

ROZHOVOR: MICHAL SVÍTOK NEJEN O TOKIU

Špičkový slovenský reportážní fotograf odpovídá

ROZHOVOR: MICHAL SVÍTOK NEJEN O TOKIU

HISTORIE: RUDOLF BRUNER-DVOŘÁK

Vzpomínka na průkopníka fotografické momentky z pera Pavla Scheuflera

PRAXE: DALŠÍ TIP NA SKVĚLOU FOTOLOKACI

Kouzla jihomoravské vinařské architektury zaujmou nejen vaše fotografické oko

DALŠÍ TIP NA SKVĚLOU FOTOLOKACI

TECHNIKA: CANON EOS R3 A NAŠE PRVNÍ DOJMY

Profesionál Pavel Lebeda komentuje nedávno představenou novinku

CANON EOS R3 A NAŠE PRVNÍ DOJMY

FOTOGRAF ROKU: KDO VYHRÁL 10. TÉMA?

Řady, řady – toto kolo opět pořádně zamíchalo celkovým pořadím

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA OTEVŘENA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začal novými, krásnými tématy, která najdete na našem webu

FOTOGRAF ROKU 2022: NOVÁ TÉMATA OTEVŘENA

… a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Je čas na nové předplatné! Vyberete si některou ze čtyřčlenných sad Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

Kouzla říjnového FotoVideo

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.