Značky na paměťových kartách – vysvětlení zkratek

Publikováno: 21. března 2021 | autor Redakce
Značky na paměťových kartách – vysvětlení zkratek

Vyznáte se v paměťových kartách a jejich označení? Podle čeho je do svého přístroje kupujete? Víte, jak vybrat karty pro fotky a jak pro video? Otázky, které dostáváme v redakci téměř denně e-mailem i po telefonu. Protože jsme mezi našimi dárky k předplatnému nabízeli oblíbené karty Lexar a dvakrát se po nich doslova zaprášilo, zeptali jsme se na vysvětlení zkratek a značek právě tohoto výrobce.

Opravdu nemá smysl kupovat kartu, která vám nedovolí plně využít potenciál fotoaparátu. Na druhou stranu se nevyplatí vydávat spoustu peněz za parametry, které pravděpodobně nevyužijete. Nastudujte si vše o paměťových kartách a podobných médiích ještě před nákupem.

Značky na paměťových kartách – vysvětlení zkratek

V přiložené grafice najdete odkazy na popisy všech značek paměťových karet SD, microSD, CF a CFexpress. Najděte kartu, která vás zajímá, a poté v seznamu vyhledejte odpovídající položku.

Značky na paměťových kartách – vysvětlení zkratek

Značky na paměťových kartách – vysvětlení zkratek

Proto byste měli věnovat pozornost kartám SDXC zejména v případě, že máte v úmyslu nahrávat velké množství videí nebo jedná-li se o fotoaparáty vybavené senzory s vysokým rozlišením, např. modely Sony A7R, Nikon Z7, Canon EOS R, EOS 5DS R nebo fotoaparáty středního formátu.

Měli byste být ale opatrní a zjistit, zda si vaše čtečka poradí s kartami SDXC. V dnešní době by s tím neměla mít problém, ale pokud vyhrabete model z doby před několika lety, může se ukázat, že podporuje pouze karty s kapacitami nabízenými standardem SDH C.

Celý článek si přečtete v březnovém vydání časopisu FOTOVIDEO.

Máte už březnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Současný svět v březnovém FotoVideo

 

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.