ŠTĚPÁN BLACK ČERNÝ – Fotíme sport

Publikováno: 26. února 2021 | autor Redakce
ŠTĚPÁN BLACK ČERNÝ – Fotíme sport

Se Štěpánem se známe poměrně dlouho. Sleduji ho a hodně se mi líbí jeho poctivá fotografická práce, která dokazuje, že sportovní fotka opravdu není jen „záznamem akce“. Štěpán jde pokaždé hodně do záběru a je to pak na jeho snímcích znát. Fotky mají sílu a jsou o lidech a jejich okamžitých příbězích, které jsou v jeho podání pěkně emocionální. Není náhoda, že Štěpána na Instagramu sleduje téměř 27 tisíc lidí, patří do vybrané skupiny fotografů Fujifilm X. Je oficiálním fotografem české fotbalové reprezentace a také českého florbalu. My jsme si ale spolu povídali o nedávném Dakaru, kde byl poprvé.

Ptal se: Rudolf Stáhlich, odpovídal a fotil: Štěpán Černý, www.blackart.cz

ŠTĚPÁN BLACK ČERNÝ – Fotíme sport

Štěpáne, o Dakaru píšeme ve FotoVideo touto dobou už několik let a pokaždé je to o velmi akčních fotkách v exotickém prostředí. Letos byl závod podruhé v Saúdské Arábii, což je velká a dříve dost málo navštěvovaná země. Jak na tebe coby zcestovalého fotografa prostředí a Saúdští Arabové zapůsobili?

Saúdská Arábie byla pro mě nově navštívenou zemí, a tak jsem neměl ani žádná očekávání. Musím říct. že se mi tam ale moc líbilo. Je to velká země plná písku a skal – téměř nikde nevidíš žádnou zeleň – a moc milí a pohostinní lidé. Z pohledu fotografa bylo vždy co fotit. V poušti, ve skalách, ve městech, všude se našlo plno hezkých a fotogenických míst. Ale moc toho času na koukání kolem sebe nebylo. Když jsme potkali Saúdské Araby, byli všichni milí, vstřícní a vždy hned nabízeli, zda nechceme vodu a podobně.

ŠTĚPÁN BLACK ČERNÝ – Fotíme sport

Byl jsi v týmu fotografů, kteří motorismus a Dakar už fotili, a přestože máš obrovské zkušenosti s mnoha sporty, fotil jsi Dakar poprvé. Jak ses cítil jako nováček a jak probíhala mezi vámi spolupráce?

ŠTĚPÁN BLACK ČERNÝ – Fotíme sport

Přesně jak říkáš, byl jsem tam mezi fotografy, kteří jsou špičkami v oboru, a to nejen v ČR, ale i ve světě. Já jsem se s motosportem setkal vůbec poprvé. Jeli jsme…

Celý článek si přečtete v březnovém vydání časopisu FOTOVIDEO.

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.