Fotíme na Baltu s ND filtry Nisi

Publikováno: 10. března 2020 | autor Kateřina Davidová
Fotíme na Baltu s ND filtry Nisi

Okolí Baltského moře je ideální lokalita, kde si můžete vyzkoušet focení s dlouhými časy. Najdete tam různé zátoky, mola, dřevěné vlnolamy či pár majáků, tedy ideální motivy v kombinaci s rozmazaným nebem či mořem. Mezi fotograficky nejzajímavější lokality patří německé ostrovy Rujána a Uznojem. Autem jste tam z České republiky za pár hodin.

Text a foto: Jiří Šebek

Kdy vyrazit k Baltu?

Nejlépe se hodí pozdní podzim nebo zima. Obecně je možné říci, že čím bude počasí ošklivější, tím lépe pro focení. Se silným větrem se zvedají vlny, které vám efektně rozmažou moře v popředí. To vše ještě ideálně doplnit členitými mraky. Zimní termín má tu výhodu, že na Baltu budete mimo sezonu. Pláže budou prázdnější a nabídka ubytování o dost větší a levnější. Pouze je potřeba počítat s tím, že budou také zavřené některé obchody, stánky či restaurace.

Kam přesně se vydat?

Atraktivních míst je mnoho. My si jako základní bod vybrali lázeňské město Sassnitz. Přímo z něj totiž můžete po pláži dojít až do Národního parku Jasmund. Ten se vyznačuje bílými křídovými útesy, pod kterými najdete mnoho fotografických zákoutí s různě velkými balvany a kmeny přímo ve vodě. Mezi další zajímavá místa na Rujáně patří například městečka Sellin či Binz, kde najdete například velmi zajímavá mola. V případě ostrova Uznojem je dobré projet celé pobřeží až k hranicím s Polskem.

Co si vzít s sebou?

Základem pro focení dlouhých expozic je…

 

Už jste četli hvězdné březnové vydání časopisu FotoVideo? Podívejte se, co vás v něm čeká: SEM.FotoVideo březen 2020

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.