Richardův neopakovatelný sv. Mikuláš

Publikováno: 10. března 2021 | autor Redakce
Richardův neopakovatelný sv. Mikuláš

Milý Richarde, na Facebooku jsem vedle tvé krásné pravidelné zimní tvorby zaznamenal výjimečný soubor z kostela svatého Mikuláše. Působí to celé velmi impozantně, jsem rád, že ses zase po čase vrátil k chrámové tvorbě. Budeš pokračovat v dalších prostorách, či se můžeme těšit ještě na další snímky z Mikuláše?

Ptal se: Rudolf Stáhlich, odpovídal a fotil: Richard Horák, QEP, www.richard-horak.cz, www.facebook.com/richard.horak.376

Ahoj Rudo, děkuji za pozvání k rozhovoru, vážím si toho. Opravdu si letos hodně užívám zimní počasí.

Ale nechme zimu zimou, ptal ses mě na focení kostela sv. Mikuláše na Malé Straně, opravdu ho mám rád. Vnitřek představuje nejhonosnější pražský vrcholně barokní interiér. Stěny jsou pokryty umělým mramorem od Jana Hennevogela a stropy freskami významných barokních malířů.

Richardův neopakovatelný sv. Mikuláš

Umělý mramor je ve sv. Mikuláši k nerozeznání od pravého. Dále je vyzdoben dřevěnými sochami pokrytými bílým štukem se zlacenými detaily Ignáce Františka Platzera. Hlavní oltář s pozlacenou měděnou sochou sv. Mikuláše podle Platzerova návrhu doprovází skulptury sv. Františka Xaverského a sv. Ignáce z Loyoly. Barokní varhany mají více než čtyři tisíce píšťal až šest metrů vysokých. Mozart na ně hrál v roce 1787.

Richardův neopakovatelný sv. Mikuláš

Protože jsem mnoho let pracoval pro pražské arcibiskupství a občas ještě fotím, i pro kostel sv. Mikuláše pořizuju fotografie určené k propagaci.

Richardův neopakovatelný sv. Mikuláš

Jedinou mou odměnou za pořizování těchto fotografií je možnost občas výjimečně vylézt na širší věž kostela a fotit ten překrásný pohled na Prahu. Nad malostranskými…

Celý článek si přečtete v březnovém vydání časopisu FOTOVIDEO.

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Současný svět v březnovém FotoVideo

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.