RADEK TEOPE DRBOHLAV – Hibernace 2020

Publikováno: 3. března 2021 | autor Redakce
RADEK TEOPE DRBOHLAV – Hibernace 2020

Začátkem února na Facebooku vyvolala poměrně krásný rozruch Radkova série fotografií s příznačným názvem Hibernace 2020. Viděli jste ji? O čem v ní šlo a proč byla stvořena? Zeptali jsem se autora.

Ptala se: redakce fotovideo, odpovídal a fotil: Radek Teope Drbohlav, www.radekdrbohlav.com

www.facebook.com/radek.drbohlav, www.instagram.com/t_e_o_p_e/

RADEK TEOPE DRBOHLAV – Hibernace 2020

Radku, kde ten nápad vznikl? Proč ta mrazivá realita?

Protože situace kolem viru snížila mou pracovní činnost skoro na nulu, nechtěl jsem jen sedět na zadku a litovat se. Řekl jsem si, že jako fotograf bych se měl nějak vyjádřit, když mám po letech najednou čas a vlastně i chuť udělat projekt, který bude jen podle mých představ a zcela v mé režii. Tato doba mi vlastně dala jedinečnou šanci udělat něco, co bych jindy udělat nemohl. A jelikož jsem ve fotografické komunitě viděl samé fotky lidí s rouškami, záběry prázdných měst nebo snímky zdravotníků (kteří mají můj respekt), chtěl jsem jít cestou něčeho, co jsem nikde neviděl. Skupina lidí, kterým zamrzla profesní kariéra, mi připadá jako dost přehlížená.

RADEK TEOPE DRBOHLAV – Hibernace 2020

Vlastně jsou často napadáni, že mají dělat něco jiného, ať nepláčou a nemají jen nataženou ruku apod. Přitom většina z nich něco jiného dělá, to ale neznamená, že není tragédie, když nemohou dělat to, co léta budovali a co je těší.

Prostě hibernace…

Věděl jsem, že je to ono. A „mrazivá realita“? Tak si představuji hibernaci, čistě jako vodítko celé série.

Tvé fotografické akce se účastnili významní hosté. Jak se ti podařilo je přesvědčit a jak dlouho jsi vlastně sérii tvořil?

V tomto prostředí se profesně pohybuji, takže se nabízelo oslovit tyhle lidi, protože většinu z nich si troufnu označit za přátele. Celkově jsem chtěl v projektu mít lidi, ke kterým mám blízko. Nezaprodal bych se jen prvoplánovosti focení „známých lidí“. Mám asi štěstí, ale ani jeden z oslovených můj nápad neodmítl. Naopak bylo z každého cítit nadšení z tohoto nápadu. A bonusem akce je pro mě to…

 


Máte už březnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

 

Současný svět v březnovém FotoVideo

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.