Osobnost – OTAKAR METLIČKA

Publikováno: 31. ledna 2021 | autor Redakce
Osobnost – OTAKAR METLIČKA

V lednovém FotoVideo jsem vám představil trojici vítězů hlavní kategorie 19. ročníku soutěže Fotograf roku a slíbil, že se s vítězem určitě potkáme. Dnes si můžete přečíst, co jsme s laskavým Otou Metličkou dali dohromady. On toho má na srdci hodně a jeho fotky určitě chytnou za srdíčko zase vás. Tak čtěte a prohlížejte…

Ptal se: RUDOLF STÁHLICH, odpovídal a fotil: OTAKAR METLIČKA, www.fotografroku.ifotovideo.cz/osobni-stranka/26255/?showFotografie, www.facebook.com/OtakarMetlicka1

Osobnost – OTAKAR METLIČKA

Oto, víš, z čeho mám radost? Že jsme se v té bláznivé době konečně domluvili na rozhovoru. V roce 2015 ses zaregistroval do soutěže Fotograf roku a její devatenáctý ročník jsi vyhrál, takže klasická otázka: co tě na soutěži baví v době, kdy už probíhá její 21. ročník a ty se jí stále a pořád účastníš?

Začnu obecně: dennodenně se ze všech možných médií na nás hrnou stovky fotografií, ať je to z internetu, televize, časopisů nebo reklam, aniž si to uvědomujeme. Nikdy dříve nebyl takovému množství různých fotografií člověk vystaven, nikdy nevlastnilo a nepoužívalo fotoaparát tolik lidí jako dnes.

Osobnost – OTAKAR METLIČKA

Rozvoj digitální techniky umožnil, že dnes může fotografovat každý, ne však každý pro fotografii najde v sobě dost talentu a citu a kvalita je logicky různá.

Tím se dostávám ke tvé otázce…


Celý článek si přečtěte v únorovém FotoVideo...

FV 02 21 OBSAH

Praxe střídá Inspiraci a soutěž následuje

FotoVideo je známé svými praktickými materiály, na které naši čtenáři živě reagují a domáhají se pokračování. Občas se nám povede tu naší praktickou část zvětšit a „zahustit“ a to je i případ tohoto únorového vydání. Zatím je ještě čas studovat a připravovat se na fotografickou sezónu a my věříme, že vám zkušenosti a rady Petra Jana Juračky, Petra Březiny, Jakuba Cejpka, Patra Špelty a třeba i ty naše čistě redakční přijdou vhod. Tentokrát se nezapomeňte pozorně podívat na naší občasnou právní poradnu, kterou opět přípravila JUDr Pavla Nečasová, jejíž rady o uzavírání a typech fotografických smluv vám jistě přijdou vhod. Tak si to únorové FotoVideo pěkně užijte!

FV 02 21

Vybírejte z únorového vydání časopisu FotoVideo a hlavně si ho kupte:

ROZHOVOR: LUKÁŠ BÍBA

Nejraději fotí vlastní reportážní věci, ale stejně většinu z nich pouštím do redakce.

LUKÁŠ BÍBA

OSOBNOST: OTAKAR METLIČKA

Povídáme si s vítězem 19. ročníku Fotografa roku o jeho cestách a speciálních koníčcích.

OTAKAR METLIČKA

ROZHOVOR: JIŘÍ JIROUTEK

Učím fotografy, aby necvakali, ale tvořili.

JIŘÍ JIROUTEK

ROZHOVOR: EDUARD GENSEREK

„Keď som fotil na juhozápade Etiópie rituálne súboje tamojších kmeňov, hned …“.

EDUARD GENSEREK

SOUTĚŽ: NAŠE STOPY

Zúčastnili jste se této speciální japonsko-české soutěže? Přinášíme výsledky.

PRAXE: FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

Poradíme, jak dobře a bezpečně uzavřít licenční smlouvu. Fotografové pozor!

FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

TECHNIKA: TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

Chcete také mít radost z vlastnoručně vytištěných fotografií? Tak si přečtěte náš test.

TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „DVA“ VYHODNOCENO!

Najdete svůj úspěšný snímek mezi třiceti nejlepšími? Fotograf roku jede na plné obrátky.

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena a dárek je k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Optimistické únorové FotoVideo

 

 

 

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.