Michal Krause – Fotografování africké přírody

Publikováno: 26. května 2022 | autor Redakce
20211121-010.jpg

Afrika je nepochybně vysněná destinace mnoha fotografů přírody. Jména oblastí jako Serengeti, Etosha či Masai Mara voní dobrodružstvím a divočinou a snad každý si při jejich vyslovení představí vzrušující setkání se lvy, levharty, slony, nosorožci, žirafami a dalšími zvířaty, která pro nás reprezentují Afriku.

20211123-164.jpg

Jak se svět postupně zmenšuje, vydat se do těchto místo není až tak složité. Pokud si ale chcete přivézt z relativně krátké návštěvy povedené fotografie, vyplatí se nepodcenit přípravu a nasbírat co nejvíce informací ještě před cestou.


Text a foto: Michal Krause, Instagram, Facebook


Africká příroda, to nejsou jen savany a jejich obyvatelé, neboť jde o kontinent trojnásobné rozlohy ve srovnání s Evropou a při vzdálenosti osm tisíc kilometrů mezi jižním a severním pobřežím nabízí i řadu dalších biotopů, jako jsou hory, pouště či deštné pralesy. Dnes se ale budu věnovat právě tomuto prostředí, v němž lze potkat a fotografovat řadu atraktivních zvířat.

20211123-140.jpg

Cesty za focením přírody nikdy nezačínají usednutím do letadla. Moje první rada zní: vždy dobře plánujte – kam jet, kdy, s kým, co si vzít sebou a podobně. Na začátku jsem zmínil pár jmen národních parků, které jsou nepochybně velkým lákadlem, ale vždy je dobré zohlednit několik základních aspektů.

20211125-274.jpg

Tím prvním je pro mě jednoznačně prožitek, který z focení chci mít. Nijak se mi například nezamlouvá tlačit se při focení v davu. Odvážnější cestovatelé, kteří se nebáli rizik zavřených hranic a zrušených letů, měli v uplynulých dvou pandemických letech jedinečnou příležitost pozorovat například slavnou velkou migraci v Tanzanii nebo Keni.

20211126-376.jpg

A to bez pocitu, že se octli na parkovišti terénních vozů, kterých se v dřívějších letech tlačily okolo pakoňů desítky, ne-li stovky. Ačkoliv by bylo nepochybně zajímavé zažít toto úchvatné představení, osobně dávám přednost poklidnějšímu focení v méně exponovaném období.


Celý článek najdete v červnovém čísle časopisu FotoVideo

Doporučujeme také výhodné předplatné s dárkem!


fv06-22-web3.jpg

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.