Užijte si červnové FotoVideo

Publikováno: 25. května 2022 | autor Redakce
fv06-22-web3.jpg

Je vážně skvělé! A to si ho vůbec nechceme chválit… Otevíráte vydání plné mistrů. Jsou to mistři nápadu, obrazu či ostrého oka a myšlenky.

Toto vydání je tedy naprosto plné obrazů, nápadů a myšlenek mistrů, jejichž práce si rádi prohlížíme, někdy je doslova i hltáme, a kterým bychom se chtěli svou tvorbou přiblížit.

Záměrně používáme to vysoké pojmenování mistr. Námi prezentovaní fotografové a filmaři jsou totiž nejen velkou inspirací, ale i praktickými průvodci, řešiteli optických a barevných situací, výbornými rádci a lektory.

fv06-22-web3.jpg

A tak se v červnovém FotoVideo, které vám jistě právě přišlo předplacené do schránky, setkáte s Michalem Krausem, Tomášem Hulíkem, Jakubem Křenem, Richardem Horákem, Františkem Ortmannem, Petrem Bambouskem, Borisem Stojanovem, Janem Tichým a dalšími zvučnými jmény. Červnové vydání je totiž (třeba oproti dubnovému) výrazně mužskou záležitostí.

Trochu nás to mrzí (i když jsme se v několika minulých věnovali spíše ženské fotografii), že ty naše krásné a půvabné fotografické polovičky v tomto vydání zanedbáváme, ale prostě se to tak sešlo. Na další vydání, pro změnu něžně ženské, se můžete určitě brzy těšit!


Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!
Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného


Takže autory bychom měli, ale o čem vlastně toto vydání je? Dle vyjmenované řády fotografů jistě poznáte, že ani v tomto vydání se krásám wildlife nevyhneme. Ale jsou tu další a důležitá témata ve videu i fotu. Doporučujeme velmi zajímavé povídání s Jakubem Křenem o tom, jak točí špičkovou filmovou technikou a hned po něm praktickou zpověď Františka Ortmanna z focení letošních Andělů.

Zkuste si toto vydání tentokrát přečíst celé. Praktické a potřebné foto a video inspirace v celkem asi dvadvaceti článcích je opravdu hodně. Tak hodně štěstí a dobré světlo k němu!

fotovideo-06-22-fotoskoda.jpg

Jo, a nezapomínejte na nádherná videa v jednotlivých článcích tohoto vydání, která si můžete v klidu domova či na cestách přehrát přes čtečku QR kódů na svém chytrém telefonu. QR kódy i s popisem hledejte po celém červnovém vydání. Je jich tam opravdu dost!


Vrhněte se na aktuální soutěžní téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku:

ZVÍŘATA – má uzávěrku 26. 06. 2022

Okruh focení, který by se dal zařadit do skupiny portrétní fotografie, ovšem pravidla pro fotografování zvířat jsou méně ortodoxní, zvláště ve volné přírodě. Často je těžké zvíře fotit čistě kompozičním přístupem, jak to jde v případě portrétu člověka. v podstatě se většinou jedná o kombinaci fotografie reportážní a portrétní. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz


Vyberte si z obsahu červnového vydání například:

MICHAL KRAUSE – FOTOGRAFOVÁNÍ AFRICKÉ PŘÍRODY

Jak se orientovat a co nezanedbat ve vysněné destinaci fotografů?

fotovideo-06-2022-alza-stranka-006.jpg

TOMÁŠ HULÍK – V ROZHOVORU S JANEM KOZÁKEM

Jaké je být úspěšným fotografem a zároveň ředitelem ZOO?

fotovideo-06-2022-alza-stranka-014.jpg

JAKUB KŘEN – KAMERAMAN, REŽISÉR A CO JEŠTĚ?

Dozvíte se ve velkém rozhovoru i testu Canon kamery

fotovideo-06-2022-alza-stranka-022.jpg

ANDĚLSKÉ STUDIO FRANTIŠKA ORTMANNA

Jak se fotili a svítili muzikanti na Cenách Anděl

fotovideo-06-2022-alza-stranka-034.jpg

GITZO LÉGENDE V DIVOČINĚ S BORISEM STOJANOVEM

Okouzlující šarm třicátých let minulého století

fotovideo-06-2022-alza-stranka-038.jpg

FOTOGRAF ROKU: JAKÉ BYLO TÉMA DĚTSKÝ SVĚT?

„Naivní, bez zábran, nevinný, bez hranic či starostí?¨

fotovideo-06-2022-alza-stranka-086.jpg

 


Nové dárky k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Chcete nový, lehký batoh Manfrotto na cesty nebo hodnotný poukaz na čištění čipu, dámskou kabelku, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejů, batoh, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Co takhle celoroční předplatné sofrware ZONER nebo poukaz na zdarma stahování na Ulož.to? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

fv06-22-web3.jpg

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.