Jarní Zoner Photo Studio předbíhá konkurenci v úpravách barev

Publikováno: 6. března 2020 | autor Kateřina Davidová
Jarní Zoner Photo Studio předbíhá konkurenci v úpravách barev

Všestranný program pro správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X přináší v jarní aktualizaci kompletní kontrolu nad barvami ve fotografii, zrychlenou práci v modulu Vyvolat, pokročilé funkce v online galerii Zonerama i anonymizaci SPZ.

Totálně přepracované barevné korekce – s novou 360° změnou barev vyměníte libovolný odstín na fotce

Pro rychlé úpravy nabízí Zoner Photo Studio X Základní režim spolu s inteligentním kapátkem. Selektivně upravit Odstín, Saturaci a Světlost na bázi HSL modelu je tak možné přímo ve snímku kliknutím a tažením.Zoner Photo Studio X – výběr odstínů pod kontrolou

Pokročilý režim svými možnostmi daleko překračuje Základní režim i konkurenci. Jedná se o jediný fotografický program na trhu, který umožňuje definovat přesný výsek v barevném kruhu a změnu odstínu až o 360 stupňů tažením jednoho posuvníku.

Program také nabízí možnost sjednocení odstínů – uniformitu. Zpřesnění vlastního segmentu je možné ohraničením sytosti a určením pozvolného přechodu. S definováním výběru ještě pomohou tři typy masek.Zoner Photo Studio X – totálně přepracované barevné korekce

Barevné tónování i podle Hollywoodu

Skupinu nástrojů na práci s barvami doplní Barevné tónování, které přináší možnost vytvořit oblíbený color grading podle vzoru filmových studií. Nástroj umožňuje upravit celkovou tonalitu snímku, ale i stíny a světla zvlášť.

Posun základních barev

V jarní aktualizaci může uživatel posunout odstín a upravit sytost pro tři primární barevné kanály zvlášť. Nástroj lze také využít i pro korekci barev z fotoaparátu. Hodnoty je možné nastavit jako Výchozí – budou tak aplikované na všechny fotografie automaticky.Zoner Photo Studio X – posun základních barev

Rychlé náhledy v modulu Vyvolat

Nový rychlý náhled v modulu Vyvolat zajistí, že úpravy budou svižné i na méně výkonných počítačích. Rychlost zpracování si uživatel může určit s pomocí tří nastavení. K dispozici i nadále zůstává Plný náhled pro kritické posouzení detailů.

Efektivní Katalog

V jarní aktualizaci Zoner Photo Studio X monitoruje změny v katalogu, urychlí tak přesuny a kopírování záložek. Zároveň se vyhne zbytečnému opětovnému načítání náhledů a ušetří místo na disku.

Nové funkce Zoneramy

Neomezená online galerie Zonerama přichází s pohodlným nahráváním fotek do podsložek a rozšířenými možnostmi pro sdílení. Nyní může uživatel pro jedno album vytvořit více odkazů s rozličnými parametry. Nastavit se dá zákaz stahování, vložení vodoznaku, omezení platnosti odkazu, případně zabezpečení alba speciálním heslem.

Automatická anonymizace SPZ

Ve funkci Anonymizace přibyla nová možnost anonymizace státních poznávacích značek. Díky strojovému učení program automaticky detekuje české i většinu evropských značek. Anonymizace SPZ doplní už implementovanou detekci tváří a ušetří tak množství času zejména firemním zákazníkům Zoner Photo Studia X.Zoner Photo Studio X – anonymizace SPZ

Prodloužená doba na vyzkoušení novinek

Uživatelům, kterým už vypršela zkušební lhůta, dáváme možnost otestovat nové funkce po dobu až 15 dnů, místo standardních 10 dnů.

ZONER software minulý rok na podzim oslavil 26. výročí založení firmy. Po tuto dobu přináší řešení pro fotografy, počínaje v Česku nejpopulárnějším fotografickým programem Zoner Photo Studio, přes online galerii Zonerama, až po magazín Milujemefotografii.cz a širokou nabídku fotopublikací. Je také předním poskytovatelem internetových služeb, souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí. Společnost sídlí v Brně a s pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Japonsku, a USA zaměstnává přes 100 pracovníků. O dlouhodobé oblíbenosti Zoner Photo Studia X svědčí mimo jiné i již trojnásobné ocenění v soutěži ShopRoku v kategorii Software.


Už jste četli březnové FOTOVIDEO? Podívejte se, co vás v něm čeká: ZDE.

Březnové FOTOVIDEO

Právě vychází
fotovideo-08-2024-stranka-01.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.