Fotografování v Alpách se Stefanem Forsterem

Publikováno: 7. března 2021 | autor Redakce
Fotografování v Alpách se Stefanem Forsterem

Zkusme to pro změnu inspirací v žánru, který miluje většina fotografů. Kdo by nezvedl fotoaparát, když se před ním rozprostře dechberoucí krajina?

Text a foto: redakce a STEFAN FORSTER, www.stefanforster.com

Fotografování krajiny nám může přinést potěšení nejen z fotografování jako takového, ale i ze samotného pohybu venku. A bývá i fyzicky náročné, což nám samozřejmě jen prospěje.

Fotografování v Alpách se Stefanem Forsterem

Stefan Forster je fotograf přírody z východního Švýcarska. Tentokrát se vydal do alpské krajiny s Nikonem Z7II, aby nafotil krajinářské snímky a sdílel své tipy, například jak odhadnout počasí a pracovat s objektivy pro zachycení dokonalého světla.

„Jsem kluk z přírody, proto byla krajinářská fotografie vždy mou vášní. Výzvou pro mě je jako pro řadu jiných krajinářských fotografů zachytit unikátní záběry a vyhnout se okoukaným pohledům. To je důvod, proč rád zkoumám odlehlé oblasti bez cestiček a vyhledávám neobvyklé povětrnostní situace. Chci zachycovat pohledy v jedinečných momentech,“ říká Stefan Forster.

Fotografování v Alpách se Stefanem Forsterem

Odvaha fotit z ruky

„Místo většinou navštívím mnohokrát a čekám, dokud nenastane správný okamžik, kdy je světlo speciální a mně se záběr vydaří.

Když mě lidi z Nikonu požádali, abych vzal nový Z7II do Rakouských Alp, měl jsem jen dva dny, abych poznal lokalitu, kde jsem nikdy předtím nebyl,“ vzpomíná Stefan. Pokud máte na novém místě málo času, může vám pomoci fotografování z ruky.

Tento způsob je sice poměrně neobvyklý, ale…

Celý článek si přečtete v březnovém vydání časopisu FOTOVIDEO.

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Současný svět v březnovém FotoVideo

 

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.