Extrémní fotograf – Fotíme v přírodě

Publikováno: 27. ledna 2021 | autor Redakce
Extrémní fotograf – Fotíme v přírodě

Veliká dobrodružství nezačínají v okamžiku, kdy člověku uklouzne noha a zachrání se na poslední chvíli před pádem do hlubin zachycením o vyčnívající kmen. Nezačínají ani zamčením domovních dveří či odletem. A už vůbec ne vyjednáváním se sponzory, schůzkami s partnery nebo pivkem s kamarády. Veliká dobrodružství začínají totiž myšlenkou. Bez ní to zkrátka nejde.

Text a foto: PETR JAN JURAČKA, www.facebook.com/ExtremEpic, www.instagram.com/extremnifotograf

Takových myšlenek se v mojí kebuli urodilo nespočet, ale jedna se tak nějak vracela, až jsem ji už z hlavy nepustil: spojit čtyři extrémy, do jakých se fotograf přírody může dostat, v jeden celek. V jeden velký projekt, který bude bavit nejen autora i jeho kamarády a spolutvůrce, ale taky všechny fandy bláznovství, srdcařiny a zdánlivě naivních myšlenek, které za každým podobným dobrodružstvím zpravidla stojí.

Extrémní fotograf – Fotíme v přírodě

Měl jsem veliké štěstí a více jak rok dlouhé přípravy se z papíru mohou změnit v reálné prožitky a hlavně ve fotografie a filmy. Uvařil jsem si program zhruba na dva roky, během kterých bych rád podnikl čtyři velká fotografická dobrodružství.

Extrémní fotograf – Fotíme v přírodě

Nyní jsem ve stadiu příprav na první velkou cestu – expedici na pátou nejvyšší horu planety, nepálskou Makalu (8485 m). Kromě přípravy fyzické jsem se pustil také do chystání fotografické a filmové techniky a musím říct, že letošní novinky mi hrají nezvykle do karet. Žijeme v době…


UŽ MÁTE ÚNOROVÉ VYDÁNÍ ČASOPISU FOTOVIDEO?

FV 02 21 OBSAH

Praxe střídá Inspiraci a soutěž následuje

FotoVideo je známé svými praktickými materiály, na které naši čtenáři živě reagují a domáhají se pokračování. Občas se nám povede tu naší praktickou část zvětšit a „zahustit“ a to je i případ tohoto únorového vydání. Zatím je ještě čas studovat a připravovat se na fotografickou sezónu a my věříme, že vám zkušenosti a rady Petra Jana Juračky, Petra Březiny, Jakuba Cejpka, Patra Špelty a třeba i ty naše čistě redakční přijdou vhod. Tentokrát se nezapomeňte pozorně podívat na naší občasnou právní poradnu, kterou opět přípravila JUDr Pavla Nečasová, jejíž rady o uzavírání a typech fotografických smluv vám jistě přijdou vhod. Tak si to únorové FotoVideo pěkně užijte!

FV 02 21

Vybírejte z únorového vydání časopisu FotoVideo a hlavně si ho kupte:

ROZHOVOR: LUKÁŠ BÍBA

Nejraději fotí vlastní reportážní věci, ale stejně většinu z nich pouštím do redakce.

LUKÁŠ BÍBA

OSOBNOST: OTAKAR METLIČKA

Povídáme si s vítězem 19. ročníku Fotografa roku o jeho cestách a speciálních koníčcích.

OTAKAR METLIČKA

ROZHOVOR: JIŘÍ JIROUTEK

Učím fotografy, aby necvakali, ale tvořili.

JIŘÍ JIROUTEK

ROZHOVOR: EDUARD GENSEREK

„Keď som fotil na juhozápade Etiópie rituálne súboje tamojších kmeňov, hned …“.

EDUARD GENSEREK

SOUTĚŽ: NAŠE STOPY

Zúčastnili jste se této speciální japonsko-české soutěže? Přinášíme výsledky.

PRAXE: FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

Poradíme, jak dobře a bezpečně uzavřít licenční smlouvu. Fotografové pozor!

FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

TECHNIKA: TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

Chcete také mít radost z vlastnoručně vytištěných fotografií? Tak si přečtěte náš test.

TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „DVA“ VYHODNOCENO!

Najdete svůj úspěšný snímek mezi třiceti nejlepšími? Fotograf roku jede na plné obrátky.

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena a dárek je k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Optimistické únorové FotoVideo

 

 

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.