Do přírody s fotografickými filtry NiSi

Publikováno: 30. července 2019 | autor Redakce
-dsc6711.jpg

Balím se na fotoexpedici do Skotska. Jako každý rok, stejná výbava, pořádný stativ, spousta karet, letos beru Sony A7 III a navíc přibaluji sadu filtrů, která by mi měla dopomoci k větší kreativitě.
Text a foto: Martin Kamín, www.fotoexpedice.cz

Skotské fotografování má svá specifika. Jednak jste výše (47. rovnoběžka), takže západ slunce nevede k očekávané tmě a soumrak zůstává až do rána. A potom neustálý déšť, kterému tady říkají showers. Je to takové mžení, malé kapénky a nekonečný vítr, před kterým se neschováte. Celý den, celou noc, pořád.

Sadu filtrů NISI jsem měl s sebou na testech na Moravské Slovácko, do Toskánska a Skotska, kde každý rok vedu fotoexpedice. Podobných sad je na trhu více, ale tato mě zaujala z více pohledů. Napíšu proč.

Sadu využijí všichni autoři, pro které je fotografování nejen koníčkem, ale mají ambice zlepšit své výsledky, přidat ke své práci nějaký nápad, kreativitu, „špičku“. Použije je každý na focení architektury, krajiny, interiéru apod. Nejvíce ale samozřejmě krajináři, protože byť si jednotlivé části sady můžete pořídit odděleně, celý Advance Kit je kompletní balík na cesty.

Raději je mít u sebe

Sada se dodává s krásným plastovým boxíkem. Umístíte si jej na fotobatoh nebo na popruh přes rameno (tohle určitě nedoporučuji). Nakonec jsem vymyslel, že nejlepší a nejpraktičtější je pro mě umístit jej buď na záď batohu, nebo za pásek kalhot. Asi tisíckrát jsem byl totiž dál od batohu a potřeboval měnit filtry, takže když je máte u sebe, sáhnete za pás a vytáhnete si jednou rukou filtr, který právě potřebujete.

Celý článek najdete v srpnovém vydání FotoVideo.

Obsah srpnového vydání najdete zde.

fotovideo-08-2019-vizual-v0-1000px.jpg

fv08-2019-facebook-650x846.jpg

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.