AUDUN RIKARDSEN – Fascinující tance keporkaků a dalších velryb

Publikováno: 28. února 2021 | autor Redakce
AUDUN RIKARDSEN – Fascinující tance keporkaků a dalších velryb

Když jsme před časem v redakci viděli fotografie tohoto velmi příjemného a nesmírně pracovitého seveřana, byli jsme nadšeni. „To musíme mít…“ A šli jsme za tím. Proti nám hrál jen čas, kterého má Audun skutečně málo. Je významným přírodovědcem, vynikajícím fotografem divoké přírody, tedy nejen velryb, ale i dravých ptáků, medvědů a další severské zvěře, je světovým ambasadorem Canonu a hlavně milovníkem přírody.

Otázky: redakce, odpovědi a foto: Audun Rikardsen, www.audunrikardsen.com, www.facebook.com/audunrikardsenphotography

AUDUN RIKARDSEN – Fascinující tance keporkaků a dalších velryb

Děkujeme za příležitost publikovat vaše fotografie v magazínu FotoVideo. Moje první otázka je klasická. Jste fotograf a zároveň vědec. Je pro vás důležitější věda, nebo fotografování?

Vždycky jsem se věnoval oběma činnostem. Co se týče příjmové stránky, vnímám sám sebe jako vědce s vášní fotit. Na druhou stranu si nemyslím, že je nutné volit mezi oběma zaměstnáními, skvěle se doplňují. Díky tomu, že jsem vědec, rozumím více biologii a chování zvířat, která fotím, což je velká výhoda. Zároveň ale mohu využívat své fotky při publikování vědecké činnosti a získávat pozornost veřejnosti pro témata blízká mému srdci, takže se kruh vlastně uzavírá.

AUDUN RIKARDSEN – Fascinující tance keporkaků a dalších velryb

Kdy a jak jste s focením začal?

Moje fotografická kariéra měla v podstatě dvě období (analogové a digitální), která od sebe dělí 20 let, ale věřím, že lásku k obrázkům přírody jsem měl v krvi od dětství. Když jsem byl malý kluk, žili jsme v přímořské vesničce v severním Norsku, kde jsem mohl sám pobíhat a pozorovat zvířata a ptáky v horách a v přílivové zóně. To jsem zbožňoval.

V pubertě, přibližně…

Celý článek si přečtete v březnovém vydání časopisu FOTOVIDEO.

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Současný svět v březnovém FotoVideo

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.