Samsung spolupracuje s Czech Press Photo, udělil vlastní cenu Samsung Award 2020 fotografovi Davidu W Černému.

Publikováno: 25. listopadu 2020 | autor Redakce
Samsung spolupracuje s Czech Press Photo, udělil vlastní cenu Samsung Award 2020 fotografovi Davidu W Černému.

Vítězná série snímků přibližuje zrušený filmový festival Karlovy Vary. Nejen ji bude možné spatřit na televizorech QLED, které Samsung zapůjčí na výstavu Czech Press Photo.

Fotograf David W Černý z tiskové agentury Reuters se stal prvním nositelem ceny Samsung Award 2020, kterou v rámci prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo letos poprvé udělila společnost Samsung Electronics Czech and Slovak. Vítězná série snímků přibližuje zrušený 55. ročník mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a jeho protagonisty – prezidenta festivalu Jiřího Bartošku a moderátora Marka Ebena – v prázdném sále karlovarského hotelu Thermal.

Samsung spolupracuje s Czech Press Photo, udělil vlastní cenu Samsung Award 2020 fotografovi Davidu W Černému.

„Působivá sada fotografií nás zaujala zejména svojí aktuálností: tradiční filmový festival v Karlových Varech byl zrušen kvůli pandemii Covid-19. Oslovila nás také autorova hra s jasnými barvami a kombinací světla a tmy,“ říká Michal Forejt, ředitel divize spotřební elektroniky ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Ocenění Samsung Award 2020 je novinkou, přichází současně s nově navázaným partnerstvím Samsungu s pořadatelem Czech Press Photo, obecně prospěšnou společností Czech Photo.

Samsung spolupracuje s Czech Press Photo, udělil vlastní cenu Samsung Award 2020 fotografovi Davidu W Černému.

„Poté, co byl kvůli hrozbě koronaviru filmový festival v Karlových Varech zrušen ve své tradiční podobě a zároveň vznikla přehlídka filmů Tady Vary ve stovce kin po celé České republice, se 3. července 2020 uskutečnilo v hlavním sále hotelu Thermal natáčení zdravice prezidenta MFFKV Jiřího Bartošky pro diváky přehlídky Tady Vary. Natáčení probíhalo symbolicky ve stejný den a na stejném místě, kde by za normálních okolností probíhal zahajovací ceremoniál,“ popisuje držitel Samsung Award 2020 David W Černý. „To nabízelo možnost pořídit zajímavé fotografie prázdného sálu a prezidenta Bartošky. Ten si při čekání na zahájení natáčení sedl do jedné z prázdných sedaček a na chvíli si pravděpodobně představoval, jak tento sál mohl být plný festivalových hostů a diváků, nebýt koronavirové pandemie,“ dodává autor.

Samsung spolupracuje s Czech Press Photo, udělil vlastní cenu Samsung Award 2020 fotografovi Davidu W Černému.

Vítězné snímky zazáří na televizorech QLED

Samsungu ovšem nezůstane pouze u vyhlašování vlastní ceny na Czech Press Photo. Společnost poskytne unikátní televizory QLED s technologií Quantum Dot, která jako jediná na trhu dokáže zajistit stoprocentní objem barev, pro prezentaci fotografií na výstavách Czech Press Photo, Czech Nature a World Press Photo. Díky televizorům QLED budou moci být prezentované fotografie reálné a odpovídat uměleckému záměru jejich autorů.

Vyhlašování výsledků letošního ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo je naplánované na 2. prosince do Národního muzea v Praze. Forma ceremoniálu bude upřesněna podle příslušných nařízení vlády. Samotná výstava Czech Press Photo 2020 pak proběhne od března do října 2021 rovněž v Národním muzeu v Praze.


Už máte čerstvé prosincové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Mrkněte:

„Ku..a fix Vladimírku!“

Poměrně neslušný citát vložený do úst filmovému Egonu Bondymu tak trochu napovídá třetí plán naší prosincové titulky. Fotografie je dokonalá v tom, že těch plánů má tolik, že jí lze stejně jako obraz vysvětlovat a komentovat mnoha způsoby. A tak si třeba i díky té naší titulní, jejíž protagonistou je Arnošt Goldflam a autorem David Turecký, vzpomeneme nejen na slavný Menzelův film, na Bohumila Hrabala a třeba, a hlavně na Vladimíra Boudníka, jehož smutné výročí si právě v prosinci (5. 12.) připomínáme. Za příběhy lidí, které David portrétoval si toho můžeme představovat hodně. Jedno však je jisté! Dokonalému portrétu dokážeme pak věnovat i hodiny a stále se k němu vracet a nacházet nové a nové myšlenky. Takže jsme rádi, že se v rozhovoru a třeba i v rozhovorech dalších dozvíte, jak taková opravdu dobrá fotografie vzniká!

„Photography is pretty simple. You just react to what you see"

Určitě víte, jak to Elliott Erwitt myslel. Legendou fotografie se stal i proto, že umí nazývat a zobrazit věci přesně a jednoduše, a navíc pravými jmény. V tomto vydání ho nenajdete, ale my věříme, že si popovídáme hodně brzy.

Prosincové FotoVideo nabízí…

„Světlo je alfa a omega všeho“, říká v jednom z dalších rozhovorů Silvie Lintimerová. „Mám ráda zajímavé typy lidí“, neoponuje Karolína Ryvolová. „Nechci být nikým a ničím omezován“, tvrdí Manfred Baumann, A další a další. Navíc pro vás máme i tentokrát spoustu praktických článků a technických informací a výsledků Fotografa roku. Je toho opravdu na celý měsíc!

Vyberte si z rozšířeného prosincového vydání časopisu FotoVideo třeba následující:

INTERVIEW: DAVID TURECKÝ A JEHO OSOBNOSTI

„V rámci samotné realizace je vše o improvizaci…“

david-turecky-a-jeho-osobnosti.jpg

ROZHOVOR: KAROLÍNA RYVOLOVÁ

Fotografka spojující spojuje ženskou krásu s přírodou.

karolina-ryvolova-1.jpg

RECENZE: MANFRED BAUMANN CALENDAR 2021

Na obálce je tentokrát playmate Delfina Aziri.

manfred-baumann-calendar-2021.jpg

PRAXE WILDLIFE: MARCIN DOBAS

„Miluji nezapomenutelná setkání s divokými zvířaty.“

marcin-dobas.jpg

TECHNIKA: OBJEKTIVY JSOU V TOMTO VYDÁNÍ ZASTOUPENY HOJNĚ

Objektiv Laowa 15 mm f/4,5 Zero-D Shift je v současnosti nejširším shiftovým objektivem pro fullframové fotoaparáty.

objektivy-jsou-v-tomto-vydani-zastoupeny-hojne.jpg

TECHNIKA: JAKUB CEJPEK PŘEDSTAVUJE

Ještě lepší širokáč FUJINON XF10-24mmF4 R OIS.

jakub-cejpek-predstavuje.jpg

TECHNIKA: NÁŠ VELKÝ TEST TISKÁRNY

Nová Canon imagePROGRAF PRO-300 posunula laťku ještě výše.

nas-velky-test-tiskarny.jpg

FOTOGRAF ROKU: DALŠÍ ROČNÍK JE ZA NÁMI

Dvanácté téma dvacátého ročníku bylo nádherně lidské! Jak jste dopadli vy a jak vaši fotografičtí přátelé? Celkové pořadí najdete jen v tištěném vydání FotoVideo.

dalsi-rocnik-je-za-nami.jpg

… a další a další!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A máme pro vás další a další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Je čas si udělat radost (a také vašim blízkým?) pod stromeček! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si, zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách (a to celý příští rok!), a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetřete s námi!

Opravdu velké prosincové FotoVideo

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.