Národní cenu SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS 2021 za Česko získal Zdeněk Vošický

Publikováno: 15. února 2021 | autor Redakce
Národní cenu SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS 2021 za Česko získal Zdeněk Vošický

Světová fotografická organizace (World Photography Organisation) a společnost Sony Česká republika s potěšením představují vítěze národní ceny udílené v rámci soutěže Sony World Photography Awards 2021, jímž se za Českou republiku stává Zdeněk Vošický.

Program národních cen je iniciativa Světové fotografické organizace a společnosti Sony, jejímž cílem je podpořit lokální komunity fotografů v jednotlivých regionech po celém světě. Letos se do této iniciativy zapojilo 53 zemí.

Národní cenu SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS 2021 za Česko získal Zdeněk Vošický

Do letošního ročníku soutěže Sony World Photography Awards 2021 bylo přihlášeno přes 330 000 snímků z 220 regionů, přičemž více než 165 000 fotografií bylo přihlášeno do otevřené soutěže (z níž byli vybíráni vítězové národních cen).

Zdeněk Vošický byl anonymně vybrán porotci díky své fotografii nazvané Light Atletics, s níž se přihlásil do kategorie Motion v otevřené soutěži. „Pořízení finální fotografie mi trvalo několik pokusů. Na místo jsem se mnohokrát vracel, začal jsem černobílým snímkem, ve kterém jsou linie mezi stopami dráhy výrazné a rušivé prvky v okolí jsou potlačeny, až po finální snímek – upravený ve Photoshopu.“.

Národní cenu SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS 2021 za Česko získal Zdeněk Vošický

Zdeněk Vošický prožil dětství na Chotěbořském letišti (rodiče byli sportovními piloty). Několik let se věnoval letecké fotografii. Bylo mu vydáno pět knih a jedna z nich získala v roce 2011 hlavní cenu na 21. PODZIMNÍM KNIŽNÍM VELETRHU. Nyní připravuje svoji šestou knihu. Ze své hlavní úspěchy považuje 2. místo v národním kole EISA Photography Maestro, 3x umístění mezi vítěznými snímky NIKON kalendář, 1. místo v celostátní soutěži CEWE, měsíční vítězství v CEWE Photo Awards a čestné uznání MONOVISION PHOTOGRAPHY AWARDS.

Zdeněk Vošický ke svému vítězství uvedl: „Uspět v soutěži považované za jednu z neprestižnějších na světě a považované za fotografické Oscary, je opravdu mimořádné uznání fotografovy práce. Člověka to zavazuje a motivuje pro další rozvoj. Jsem opravdu šťasten, že právě můj snímek v konkurenci mnoha skvělých a nadaných fotografů vybrala porota složená z předních odborníků v oboru jako vítězný.“

Zdeněk Vošický jako vítěz národní ceny za Českou republiku získává digitální fotovýbavu od společnosti Sony.

Celkoví vítězové studentské, otevřené a profesionální soutěže a soutěže pro mladé fotografy Sony World Photography Awards 2021 budou vyhlášeni 15. dubna 2021 prostřednictvím digitálních a video platforem Světové fotografické organizace. Další informace o vítězích i fotografech, kteří se dostali do užšího výběru, naleznete na stránkách www.worldlphoto.org


Už máte únorové FotoVideo?

Podívejte se, co v něm najdete...

FV 02 21 OBSAH

FV 02 21

Vybírejte z únorového vydání časopisu FotoVideo a hlavně si ho kupte:

ROZHOVOR: LUKÁŠ BÍBA

Nejraději fotí vlastní reportážní věci, ale stejně většinu z nich pouštím do redakce.

OSOBNOST: OTAKAR METLIČKA

Povídáme si s vítězem 19. ročníku Fotografa roku o jeho cestách a speciálních koníčcích.

ROZHOVOR: JIŘÍ JIROUTEK

Učím fotografy, aby necvakali, ale tvořili.

ROZHOVOR: EDUARD GENSEREK

„Keď som fotil na juhozápade Etiópie rituálne súboje tamojších kmeňov, hned …“.

SOUTĚŽ: NAŠE STOPY

Zúčastnili jste se této speciální japonsko-české soutěže? Přinášíme výsledky.

PRAXE: FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

Poradíme, jak dobře a bezpečně uzavřít licenční smlouvu. Fotografové pozor!

TECHNIKA: TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

Chcete také mít radost z vlastnoručně vytištěných fotografií? Tak si přečtěte náš test.

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „DVA“ VYHODNOCENO!

Najdete svůj úspěšný snímek mezi třiceti nejlepšími? Fotograf roku jede na plné obrátky.

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena a dárek je k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Optimistické únorové FotoVideo

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.