Reuel Golden – The Rolling Stones – Recenze knihy

Publikováno: 6. února 2021 | autor Redakce
Reuel Golden – The Rolling Stones – Recenze knihy

Z některých knih mívám téměř neutuchající radost. Těsně před vánočními svátky jsem se dozvěděl, že u Taschenů vydali další klenot, který určitě nikdy neztratí svou hodnotu. O „Stounech“ toho bylo za dobu jejich necelých šedesáti let účinkování napsáno opravdu hodně, ale mně připadá (asi je to také věkem), že ta skvostnost a propracovanost literárních děl s nimi souvisejících výrazně graduje. Posuďte sami, i když se jedná o aktualizovanou a upravenou edici, která však obsahuje více informací než originál.

Text: RUDOLF STÁHLICH, foto: TASCHEN a autoři, www.taschen.com

Reuel Golden – The Rolling Stones – Recenze knihy

Bezprecedentní kvalita autorů a zdrojů

Kniha byla vytvořena v přímé spolupráci s kapelou, která autorovi poskytla bezprecedentní přístup do vlastních archivů v Londýně a New Yorku. Více než 450 bohatě ilustrovaných stránek mapuje pozoruhodný rozsah téměř šedesátileté historie Rolling Stones na největších scénách celého světa i mimo ně. A co je obrovsky důležité: publikace prezentuje díla legendárních fotografů, jako byli David Bailey, Herb Ritts, Peter Beard, Andy Warhol, David LaChapelle, Albert Watson, Annie Leibovitz, Ethan Russell, Gered Mankowitz, Cecil Beaton, Anton Corbijn a mnozí další. Její literární a fotografická hodnota je tedy už teď – zvláště pro člověka, jako jsem já – téměř nedozírná.

Reuel Golden – The Rolling Stones – Recenze knihy

Vzpomínám na své rané mládí v prvním českém Rolling Stones klubu, který jsme společně s kamarády z party založili v jedné nejmenované kerské garáži. Tajně propašovaná hudba z desek „Stounů“ byla umocňována…


Celý článek si přečtěte v únorovém FotoVideo...

FV 02 21 OBSAH

Praxe střídá Inspiraci a soutěž následuje

FotoVideo je známé svými praktickými materiály, na které naši čtenáři živě reagují a domáhají se pokračování. Občas se nám povede tu naší praktickou část zvětšit a „zahustit“ a to je i případ tohoto únorového vydání. Zatím je ještě čas studovat a připravovat se na fotografickou sezónu a my věříme, že vám zkušenosti a rady Petra Jana Juračky, Petra Březiny, Jakuba Cejpka, Patra Špelty a třeba i ty naše čistě redakční přijdou vhod. Tentokrát se nezapomeňte pozorně podívat na naší občasnou právní poradnu, kterou opět přípravila JUDr Pavla Nečasová, jejíž rady o uzavírání a typech fotografických smluv vám jistě přijdou vhod. Tak si to únorové FotoVideo pěkně užijte!

FV 02 21

Vybírejte z únorového vydání časopisu FotoVideo a hlavně si ho kupte:

ROZHOVOR: LUKÁŠ BÍBA

Nejraději fotí vlastní reportážní věci, ale stejně většinu z nich pouštím do redakce.

LUKÁŠ BÍBA

OSOBNOST: OTAKAR METLIČKA

Povídáme si s vítězem 19. ročníku Fotografa roku o jeho cestách a speciálních koníčcích.

OTAKAR METLIČKA

ROZHOVOR: JIŘÍ JIROUTEK

Učím fotografy, aby necvakali, ale tvořili.

JIŘÍ JIROUTEK

ROZHOVOR: EDUARD GENSEREK

„Keď som fotil na juhozápade Etiópie rituálne súboje tamojších kmeňov, hned …“.

EDUARD GENSEREK

SOUTĚŽ: NAŠE STOPY

Zúčastnili jste se této speciální japonsko-české soutěže? Přinášíme výsledky.

PRAXE: FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

Poradíme, jak dobře a bezpečně uzavřít licenční smlouvu. Fotografové pozor!

FOTOGRAFICKÉ PRÁVO

TECHNIKA: TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

Chcete také mít radost z vlastnoručně vytištěných fotografií? Tak si přečtěte náš test.

TISKÁRNA CANON PIXMA PRO-200

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „DVA“ VYHODNOCENO!

Najdete svůj úspěšný snímek mezi třiceti nejlepšími? Fotograf roku jede na plné obrátky.

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena a dárek je k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Optimistické únorové FotoVideo

 

 

 

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.