Příběh Honzy Povýšila

Publikováno: 15. prosince 2015 | autor Redakce
Jan Povýšil

Vážný úraz odstartoval zcela jinou kapitolu jeho života. Tu, kterou žije dodnes a která z něj učinila paralympijského plavce a podvodního fotografa.

"Říká se, že by fotka měla fungovat sama o sobě. Může. Ale co si budeme nalhávat, příběhy schované za určitými fotografiemi jim prostě dávají jiný rozměr. Příběh Honzy Povýšila, který stojí za jeho podvodními fotografiemi, je bolestivý a v jeho tvorbě se často přímo i nepřímo odráží. Nemyslím tím příběh kluka, kterému voda kdysi dávno cosi vzala a posléze něco jiného dala. Honza je na vozíku od svých patnácti let. Na školním zájezdu v jednom italském aquaparku utrpěl úraz páteře, který definitivně ukončil jeho život v podobě, jakou znal. Tentýž úraz odstartoval zcela jinou kapitolu jeho života. Tu, kterou žije dodnes a která z něj učinila paralympijského plavce a podvodního fotografa."

Romana Marie Jokelová

Rozhovor s Honzou Povýšilem vedla Romana Marie Jokelová, která je zakladatelkou neziskového projektu "A•RT" a tento rozhovor najdete v prosincovém FotoVideo.

FotoVideo 12/2015

Za 4 dny
vyjde nové číslo FotoVideo.
FotoVideo 11/2016
http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.