George Jiří Ksandr – 2021

Publikováno: 25. února 2021 | autor Redakce
George Jiří Ksandr – 2021

Vidíte občas červeně? Jiří ano. Vím, že dělat recenzi kalendáře v březnovém vydání se už jaksi moc nehodí, ale jsou počiny výjimečné a nadčasové, navíc mi současná doba připadá trochu zpožděná, a tak je vlastně i tento příspěvek stále aktuální.

Když jsem jeho odstíny červené viděl poprvé, musel jsem se zastavit v rychlém běhu neúprosné měsíční práce na časopise. Pověsit na zeď? Určitě. Profesionální je na tomto kalendáři všechno. Od nápadu přes výběr motivů a světla až po precizní provedení a tisk. V tom je ta nadčasovost, o které se v úvodu zmiňuji. Jsou kalendáře, které i přes letopočet na nich uvedený přetrvají spoustu let. Takže doporučuji a jako navrch jsem Jiřímu položil několik otázek.

George Jiří Ksandr – 2021

Milý Jiří, známe se už dlouho, ale pořád nevím, kde bereš nápady? Jak vlastně tvoříš? Čím získáváš inspiraci? Nikdy jsi mi to neprozradil.

George Jiří Ksandr – 2021

Rudolfe milý, kde potkávám nápady? Poslední léta většinou na cestě z Torcello di Venezia. Jezdíme v neděli na oběd na tento tajemný ostrov, který je plný fantastické energie, a když to pak kouřím domů, těším se, že zas s naší múzou něco nafotím (přítelkyně Gabriely). Rád se už nějakou dobu zabývám projektem Skull. Jsou to zátiší nebo akty s lebkou. Už loni jsem vytvořil kalendář – zátiší s lebkou – a týden před odjezdem do Prahy jsem využil návštěvu oné modelky a během odpoledne nafotil kalendář letošní.

George Jiří Ksandr – 2021

Už jsem to měl v hlavě…


Tento článek si přečtete v březnovém vydání časopisu FOTOVIDEO.

Podívejte se na jeho stručný obsah...

Současný svět v březnovém FotoVideo

Výjimka hned na prvních stranách

Když si ale toto vydání otevřete od začátku, narazíte na naprosto exkluzivní materiál, za kterým jsme se vypravili až daleko za sever Norska vysoko za polární kruh, za fantastickým člověkem jménem Audun Rikardsen. Vyprávění tohoto přírodovědce a skvělého fotografa by vydalo na knihu, jeho zážitky jsou pro nás vnitrozemce z poklidného pásu mírného klimatu naprosto unikátní. Tento krásný a velmi náročný rozhovor trval poměrně dlouho hlavně díky Audunově velkému pracovnímu nasazení a podílelo se na něm minimálně pět našich spolupracovníků.

Široká březnová nabídka pro každého

Skladbu našeho časopisu stálí čtenáři už znají a ví, že nejsme monotématičtí. Mnozí z vás svými fotografiemi a portfolii velmi živě plní stále se rozšiřující nabídku našeho webu www.ifotovideo.cz a nápady dalších se často stávají součástí nejbližších tištěných vydání. Jak víte, děláme tento časopis pro vás, a hlavně s vámi. Takže si dále po Audunovi v klidu pročtěte a prohlédněte tvorbu Lenky Požárové, Štěpána Black Černého, Ľubomíra Činčury, Jiřího George Ksandra, Radka Teope Drbohlava, Richarda Horáka, Stefana Forstera, Jiřího Štarhy a dalších. Krásné počtení a hezké jaro!

Konkrétně nabízíme z březnového vydání časopisu FotoVideo například toto:

OSOBNOST: AUDUN RIKARDSEN

Fascinující tance keporkaků a dalších velryb v úžasném článku norského badatele a skvělého fotografa.

Současný svět v březnovém FotoVideo

RECENZE: JINDŘICH STREIT – VILLAGE PEOPLE 1965–1990

Nádherně výpravnou knihu souběžně vydává Buchkunst a KANT. Doporučujeme!

Současný svět v březnovém FotoVideo

ROZHOVOR: ĽUBOMÍR ČINČURA

Reportér lidských duší (s širokým úsměvem). Skvělý rozhovor a vynikajícím umělcem.

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: VYZNÁTE SE V PAMĚŤOVÝCH KARTÁCH?

O tohle jste nám hodně psali. Nabízíme vysvětlení jednotlivých značek a zkratek. Komplet!

Současný svět v březnovém FotoVideo

TECHNIKA: CANON EOS C70

Jak používat kompaktní filmovou kameru C70 s RF bajonetem? Přečtěte si podrobně!

Současný svět v březnovém FotoVideo

FOTOGRAF ROKU: TÉMA „HODINY, STROJE ČASU“

Podívejte se na vítězné snímky seniorů i juniorů. Opravdu stojí za to!

Současný svět v březnovém FotoVideo

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Nemusíte nikam chodit.

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Současný svět v březnovém FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.