FotoŠkoda FEST – spousta inspirace pod jednou střechou

Publikováno: 10. října 2021 | autor Redakce
FotoŠkoda FEST – spousta inspirace pod jednou střechou

Listí se pomalu začíná barvit, a to znamená jediné – blíží se podzimní FotoŠkoda FEST. Od 1. do 7. listopadu budete moci nasát fotografickou atmosféru v on-line prostoru i přímo v krásném paláci Langhans v centru Prahy. Těšit se můžete na přednášky a workshopy s různými inspirativními osobnostmi fotografického světa, prezentace značek a výstavy. Registrace startuje 11. října, tak si to nezapomeňte poznamenat do kalendáře.

Text: redakce, foto: Centrum FotoŠkoda, www.fotoskoda.cz

Sedm dní plných nadšení do fotografie i videa Dny se nám pomalu krátí, ale láska k fotografii zůstává stejná. Už 1. listopadu vypukne podzimní FotoŠkoda FEST, kde se sejdou všichni fanoušci tohoto umění. V poslední době jste si mohli program vychutnat takřka výhradně přes monitory počítačů, letos na podzim se (doufejme) s organizátory i všemi účastníky uvidíte osobně.

FotoŠkoda FEST – spousta inspirace pod jednou střechou

Protože jste si ale velmi oblíbili on-line program, na který se lze podívat i za nějaký čas, proběhne část festivalu on-line a část naživo. V týdnu se můžete těšit na streamované besedy s osobnostmi, fototipy, produktové prezentace, panelové diskuse zajímavých osobností debatujících na téma, které je spojuje. To vše proběhne souběžně na facebookovém a youtubovém kanálu Centra FotoŠkoda. Nebudou chybět ani workshopy a v pátek a o víkendu přednášky v paláci Langhans – přesně jak to máte rádi.

FotoŠkoda FEST – spousta inspirace pod jednou střechou

Během produktových prezentací se dozvíte všechno o špičkových modelech značek Canon, Nikon, Sony, Panasonic, Olympus, Fomei, Leica a dalších přímo od jejich specialistů. Zodpoví vám jakékoli dotazy a představí předvánoční novinky i osvědčené stálice.

FotoŠkoda FEST – spousta inspirace pod jednou střechou

Registrace začíná 11. října

Nemůžete se dočkat? Nejste sami. Předem si vytipujte akce, na které máte zálusk, a úderem půlnoci z neděle na pondělí 11. října můžete…

Celý článek si přečtěte v kouzelném říjnovém časopisu FOTOVIDEO.

A co tam ještě najdete?

Naše říjnové vydání patří každoročně těm, která jsou bohatá na novinky, barvy a osobnosti. Přestože má tentokrát klasicky černobílou obálku, svou podzimní kouzelnou hru barev tohoto období v sobě nezapře. Otevíráte stránky plné krásných slov, ještě krásnějších fotografií a důvěry ve svět, který by mohl být ještě krásnější.

 

Co si vybrat z říjnového, bohatého obsahu?

Začněme třeba od konce? Pravidelné fotografické zamyšlení Františka Dostála najdete tentokrát v úplném závěru na straně 98. Určitě si prohlédněte vašich dvacet nejlepších a vysoce ceněných fotografií z desátého tématu Fotografa roku? Víte, kdo vyhrál v desátém tématu 21. ročníku? Čtěte na stranách 86 a dalších. Nebo naše exkluzivní testy vybrané techniky? Nový Canon EOS R3 samozřejmě nechybí! Také milujete naší Analogovou školu a stále obdivovanou FotoPoradnu?

Uprostřed vydání nabízíme zajímavou fotolokaci, coby inspiraci k podobným soutěžním kategoriím. Určitě vás zaujme úžasné vyprávění Petra Jana Juračky o jeho návštěvě Azorských ostrovů, rozhovor s prvotřídním Michalem Svítokem a úvodní skvělé povídání s Lenkou Hatašovou. Je toho vážně hodně, a nejen ke čtení!

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

První skvělé téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Krajina mých snů má uzávěrku 31. 10. 2021

Jedno z nejstarších fotografických témat, které klade důraz na estetickou hodnotu a vyjádření. Kořeny žánru sahají do 16. století, kdy se v Nizozemsku zrodila krajinomalba. Její postupy se dodnes promítají do krajinné fotografie. Požadavky na kvalitní krajinnou fotografii jsou: precizní kompozice, správně zvolená expozice a dobré světelné podmínky. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Z říjnového FotoVideo si tedy například vyberte:

ROZHOVOR: LENKA HATAŠOVÁ

ROZHOVOR: LENKA HATAŠOVÁ

Upravování fotografií je kapitola sama pro sebe

ROZHOVOR: MICHAL SVÍTOK NEJEN O TOKIU

Špičkový slovenský reportážní fotograf odpovídá

ROZHOVOR: MICHAL SVÍTOK NEJEN O TOKIU

HISTORIE: RUDOLF BRUNER-DVOŘÁK

Vzpomínka na průkopníka fotografické momentky z pera Pavla Scheuflera

PRAXE: DALŠÍ TIP NA SKVĚLOU FOTOLOKACI

Kouzla jihomoravské vinařské architektury zaujmou nejen vaše fotografické oko

DALŠÍ TIP NA SKVĚLOU FOTOLOKACI

TECHNIKA: CANON EOS R3 A NAŠE PRVNÍ DOJMY

Profesionál Pavel Lebeda komentuje nedávno představenou novinku

CANON EOS R3 A NAŠE PRVNÍ DOJMY

FOTOGRAF ROKU: KDO VYHRÁL 10. TÉMA?

Řady, řady – toto kolo opět pořádně zamíchalo celkovým pořadím

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA OTEVŘENA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začal novými, krásnými tématy, která najdete na našem webu

FOTOGRAF ROKU 2022: NOVÁ TÉMATA OTEVŘENA

… a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Je čas na nové předplatné! Vyberete si některou ze čtyřčlenných sad Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

Kouzla říjnového FotoVideo

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.