FotoVideo - červen 2005 - obsah Datum vydání: 25.05.2005

Tištěná verze časopisu s dárkem Objednat na send.cz

Elektronické verze časopisů

přečíst na Alza M. přečíst na rajknih.cz
AKTUÁLNĚ    
Editorial   3
Dopisy   8
Novinky   12
Výstavy   50
     
RUBRIKY    
Česká fotografie 20. století Inspirace - Česká fotografie 20. století
Tak se jmenuje rozsáhlá výstava, jejíž první část bude zahájena 22. 6. v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. Podařilo se pro ni zajistit tak velké množství zajímavých exponátů, že se bude postupně otevírat ještě na dvou dalších místech v Praze: 28. 6. v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí a 30. 6. v Městské knihovně na Mariánském náměstí.
20
     
Igor Boháč Profil - Igor Boháč
"Najkrajšia je hra svetla, zachytenie okamihu, ktorý sa už nikdy nezaopakuje. Preto fotografujem," vyznáva sa fotograf Igor Boháč.
28
     
Aotearoa Objektiv - Aotearoa
Země velkého bílého mraku......stovky nádherných vodopádů, desítky průzračných jezer, majestátné sopky, úchvatné termální prameny a gejzíry, panenské hory s ledovci, husté kapradinové pralesy a impozantní monumenty stromů kauri, idylické travnaté pahorky poseté nekonečnými rouny čtyřnohých bílých pampelišek, neobvyklá zvířena (kiwi, masožravý papoušek Kakapo, cvrček Weta, ještěr Tuatara, vačice, paua shell...), písečné pouště, fjordy, moře, oceán...
36
     
Emmanouela Argyropoulou Akt ve fotografii - Emmanouela Argyropoulou
Emmanouela je moc dlouhé jméno pro přímočaré stvoření, jakým je tato divoká Řekyně. Přátelé jí proto dali přezdívku, ze které je každému jasné, o jakou osobu se asi jedná. Říkají jí "El Greca". Pod takovou přezdívkou si většina z nás představí někoho hodně živého. Někoho, kdo již svou každodenní činností a vůbec bytím samotným vzdává hold životu.
44
     
Fotograf roku 2005 Vyhlášení 7. kola – Magický večer 78
Fotograf roku 2005 Vyhodnocení 5. kola – Úsměv 80
     
Alena Nachtigalová, 44 let Můj příběh - Alena Nachtigalová, 44 let
Žena drobné postavy, ale s obrovskou dávkou elektrizující energie, díky které diriguje Symfonický orchestr hl. města Prahy (FOK) a taky Petera Dvorského, světově proslulého operního tenora. Byť je její povolání manažerky orchestru velice stresující a vyčerpávající, vypadá vždy, jako by právě vyšla ze salonu krásy.
86
     
PRAXE    
Foto - cykloturistika Foto - cykloturistika - Reportáže z ciziny na kole (a pěšky)
Pohyb krajinou na kole znamená pro citlivějšího člověka s fotoaparátem mnohem silnější zážitek než profrčení zemí v autě. S kolem jsou mnohé lokality a cesty také přístupnější. Zrodil se speciální obor – fotocykloturistika. Na druhé straně cestování na kole s fotoaparátem v cizině má některá úskalí, o nichž je dobré vědět.
58
     
  Příroda z kola 60
  Stavby při cestování na kole 62
  Lidé z pohledu cyklisty 64
  Fototechnika při cestování na kole 66
     
Začínáme fotografovat 7. Barevně a digitálně – současná kombinace 68
Rady, tipy a triky Jak pracuje ultrazvukový antiprachový filtr? 70
  Proficentrum ve FotoŠkoda 72
Videopraxe Vyprávíme kamerou IV: Stříháme 74
Mobily v praxi Přímý tisk a úpravy fotografií s mobilním telefonem 76
     
TECHNIKA    
Na první pohled Nokia N90 Multimedia 92
     
Digizrcadlovky Leica Digital Modul R a zrcadlovka Leica R9
Společnost Leica na loňské Photokině představila nápaditou novinku svého R-Systemu – digitální modul R, první výměnnou digitální zadní stěnu pro fotoaparát na 35mm kinofilm, konkrétně pro své jednooké zrcadlovky R8 a R9. Modul jsme měli možnost otestovat ještě před uvedením na trh.
94
     
Canon EOS 350D Zrcadlovky - Canon EOS 350D - malé tělo s velkým duchem
Poučen z drobných nedostatků předchozího modelu 300D, určeného pro amatérské tvůrce, uvedl Canon na trh zase jeden "skvost" ze své studnice skvělých fotoaparátů, tentokrát 8megapixelový.
98
     
  Digikompakty - Tři ultrazoomy a tři kompakty...
...anebo mimořádně "2 v 1": test tří nových univerzálních ultrazoomů plus test tří malých výběrových kompaktů, z nichž každý charakterizuje něco jiného. Přitom všechny fotoaparáty jsou osazeny snímacími senzory s efektivním rozlišením 5 Mpx. Zvažujete-li zakoupení nového fotoaparátu, může vám být naše kombinovaná recenze užitečná.
102
     
Stativy pro videotvorbu Příslušenství - Stativy pro videotvorbu
Už jsme se zabývali fotografickými profistativy, odlehčenými stativy na fotografické výlety, ministativy vhodnými například pro table top tvorbu nebo záběry detailů v přírodě, ale o stativech pro videotvorbu jsme měli jen stručné zmínky, např. v rámci seriálu o amatérských videokamerách. Zaměřili jsme se na ně tedy nyní. Je to vhodné i vzhledem k ročnímu období...
106
     
Objektivy Tokina 12–24 mm/f: 4,0 PRO DX
Po objektivech se širokým úhlem záběru pro digitální zrcadlovky je stále velká poptávka. A lze předpokládat, že bude i po této novince na našem trhu.
112
Videokamery Panasonic NV-GS250 114
  Sony DCR-HC17E 116
Imaging Notebooky na cesty i necesty 118
Mobily Duel Samsung E720 versus Nokia 6230i 122
Historie značek Epson 124
     
SUPERMARKET    
Supermarket Průvodce trhem v ČR a SR 127

Napiště nám

Právě vychází
fv08-22-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.