FotoVideo - 01/2023 Datum vydání: 21.12.2022

Tištěná verze časopisu s dárkem Objednat na send.cz

Elektronické verze časopisů

přečíst na Alza M. přečíst na rajknih.cz

Mezi těmi několika tisícovkami našich předplatitelů máme i ty, kteří si dobře pamatují, jak jsme před těmi dvaceti sedmi začínali. Jsou dokonce i tací, kteří si nás archivují, nechávají svázat a pak po letech listují s úsměvem nad rychlostí vývoje digitální fotografie a videa a třeba i s obdivem nad růstem některých kolegů-fotografů. Určitě i proto přicházíme v tomto prvním vydání dalšího ročníku se dvěma novými rubrikami.

Jedna z těch rubrik myslí na fotografy, kteří se rádi scházejí s kolegy, konzultují své práce, tisknou, vystavují a soutěží. Jsou věrní fotografii jako takové a současně i tradici fotoklubů.

fv01-2023-web3.jpg

Ano, fotoklubů je v českých i slovenských zemích mnoho desítek a mnoho z nich se účastní organizačně i technicky velkých a náročných mapových okruhů, o kterých díky neskutečně krásné spolupráci s panem Podvalským píšeme pravidelně na našem webu. Snažíme se postihnout všechny mapové okruhy, a hlavně pečlivě publikovat výsledky pořadí fotoklubů i jednotlivců včetně hojného množství fotografií, které se umístily na předních místech.

Budete se možná divit, ale tyto články plné výsledků a kvalitních snímků patří k nejčtenějším a současně i nejsledovanějším na všech profilech našich sociálních sítí. Takže proto rubrika Z fotoklubů, kterou nejdete nově v tomto vydání.

fotovideo-01-23-fotoskoda.jpg

S tím souvisí výzva – pište nám a posílejte stručné informace o činnosti a výstavách vašeho fotoklubu nebo fotokroužků. Rádi se jich ujmeme a připravíme k publikaci. Kontakty máte, takže do toho!

A pak tu jsou fotokroužky, místa, kde se schází pro změnu naše nejmladší foto a video generace, školáci a studenti, kteří se pod vedením nadšenců a pedagogů seznamují s krásou obrazového světa. I o nich chceme v budoucnu psát a začali jsme také v tomto lednovém vydání, kde představujeme Fotografický kroužek CWAK z Nymburka, vedený Markem Velechovským. Takže další výzva: pište o sobě, budeme se těšit!


Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!
Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného


Budete se divit, ale ostatní stálé rubriky zůstávají, protože jsou vámi oblíbené a hodně komunikované. Bude to určitě náročných dvanáct dalších vydání a my je chceme bez problémů zvládnout.

Těšíme se na další rok s vámi, naši milí a skvělí čtenáři! A nezapomeňte, že jsme tu pro vás a rádi splníme všechna splnitelná a proveditelná přání. A když to nebude v našich silách, tak vám alespoň poděkujeme za důvěru…


Čtvrté soutěžní téma 23. ročníku soutěže Fotograf roku na vás čeká:

KRAJINA, téma které určitě zvládnete! Má uzávěrku 31. ledna 2023!

Klasické fotografické téma, silně se opírající o historii v malířství. Velmi rozmanitý žánr, který skýtá mnoho způsobů a přístupů. Na jednu stranu je krajina relativně snadná na fotografování, na stranu druhou je náročná na kompozici a světlo. Výhodou je, že krajinu máme všude kolem sebe a námětů v ní je nepočítaně. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz


Vyberte si v klidu z obsahu prvního FotoVideo roku 2023 třeba následující:

JAN STÁREK NEJEN NA DAKARU

Motorismus je jeden z nejvíce komplexních žánrů

fotovideo-01-2023-alza-stranka-006.jpg

JOSEF BOROŇ – AKT NA VELKÝ FORMÁT?

Staré čiernobiele fotografie majú dušu.

fotovideo-01-2023-alza-stranka-019.jpg

LEICA BUTIQUE SLAVÍ 10 LET VE FOTOŠKODA

Jaký je ráj milovníků Leicy v centru Prahy?

fotovideo-01-2023-alza-stranka-024.jpg

RICHARD HORÁK A JEHO ZIMNÍ PRAHA

Zasněženou Prahu je třeba fotit ráno!

fotovideo-01-2023-alza-stranka-032.jpg

Z FOTOKROUŽKU – NOVÁ RUBRIKA

Jak se fotí v nymburském CWAKu?

fotovideo-01-2023-alza-stranka-062.jpg

POVÁNOČNÍ TIPY NA TISK OD CANONU

Chcete třeba mít velkou fotografii levně?

fotovideo-01-2023-alza-stranka-050.jpg

MAGDALENA STRAKOVÁ ZVE DO INDIE

Jak se fotí v barvami hýřícím Rádžastánu?

fotovideo-01-2023-alza-stranka-054.jpg

NOVÝ MONITOR PRO FOTO-GRAFIKY EIZO CG2700S

Boris Stojanov radí: Pracujte jen s tím nejlepším!

fotovideo-01-2023-alza-stranka-074.jpg

… a další a další články!


Nabízíme vám stále rozsáhlý výběr dárků k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Sofrware ZONER a poukaz na zdarma stahování z Ulož.to patří už řadu let k těm nejoblíbenějším? Můžete si ale jako bonus k předplatnému zadarmo nechat vyčistit čip u foťáku, nebo si vyberete skvělou knihu Fotografujeme digitální bezzrcadlovkou, dámskou kabelu, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejí, UV filtry Tamron, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech

Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

fv01-2023-web3.jpg


Napiště nám

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.