Zhiyun Weebill 2

Publikováno: 7. září 2021 | autor Redakce
Zhiyun Weebill 2

Když jsem začínal s natáčením, jako první kamerové příslušenství jsem si koupil stativ, dnes by to byl pravděpodobně gimbal. Stativ je z podstaty statický, musíte ho dát do správné výšky, srovnat u hlavy horizont a přemýšlet nad všemi plány v kompozici. Gimbal jen vyvážíte, zapnete a celý den s ním chodíte sem a tam. Při tom pořizujete pohyblivé dynamické záběry, které sice nemají jako u filmu žádný hluboký význam, ale pro laického diváka jsou hezké. A pro gimbaly hraje i fakt, že jsou obecně skladnější, lehčí a levnější než kvalitní stativy.

Text a foto: Petr Špetla, https://petrspetla.cz

Zhiyun Weebill 2

Zhiyun Weebill 2 přišel ve správnou dobu. Je léto a s naší produkcí vyrábíme turistická videa jako na běžícím páse. Gimbal je na cestách dobrým pomocníkem, protože nezabírá příliš místa a jsem s ním schopen natočit i záběr jako ze stativu. Gimbal Crane 3s, který vlastním, je ale na horské túry příliš těžký, a proto jsem byl z Weebillu 2 nadšen, jelikož částečně kopíruje jeho dobrý design, ale je téměř poloviční.

Zhiyun Weebill 2

Weebill 2 se prodává ve čtyřech verzích. Základní je bez označení a obsahuje přepravní tašku, stabilizátor, rychloupínací destičku, stativové nohy, podpůrnou základnu, podpěru objektivu, nabíjecí kabel USB-C, kabely pro propojení s fotoaparáty Canon, Panasonic, Sony a ¼" šroub. Combo verze, s níž sám pracuji, obsahuje navíc rukojeť, která je skvělá pro natáčení v módu undersling (gimbal je zavěšen shora dolů).

TEST FOTOVIDEO

Verze Pro má navíc vysílač pro přenos obrazu a motor pro ostření/zoom. A u nejdražší verze Pro Plus najdete řídicí jednotku MasterEye VC100. Jedná se o velmi zajímavý 5,5" monitor s rozlišením 1920 × 1080 px, jasem 1000 nitů a se všemi ovládacími prvky jak pro gimbal, tak pro kameru (TV, AV, EV, ISO a WB). Jeden kameraman běhá s gimbalem a druhý vše ovládá na dálku. Podle výrobce má celé…

Celý článek si přečtěte v zářijovém vydání časopisu FOTOVIDEO...

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

 

 

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.