Zachyťte vzácné vzpomínky na cestách s Canon EOS R100 a RF 28mm F2.8 STM

Publikováno: 7. června 2023 | autor Redakce
eos-r100-ambient-50666-s.jpg

Nejnovější základní bezzrcadlovka systému Canon EOS R byla navržena tak, aby snadno zachytila výjimečné okamžiky ve vynikající kvalitě. Je také dostatečně malá na to, aby vás mohla provázet při každém rodinném dobrodružství.

Canon rovněž potvrzuje závazek rozšiřovat řadu dostupných objektivů RF s pevnou ohniskovou vzdáleností uvedením RF 28mm F2,8 STM – zatím nejmenšího a nejlehčího objektivu RF.

Společnost Canon Europe dnes oznamuje uvedení fotoaparátu EOS R100, šitého na míru všem, kdo chtějí zaznamenat čas strávený s rodinou a přáteli. Je to ideální přístroj pro zachycení zvláštních příležitostí a pro trvalé vzpomínky.

eos-r100-black-frontslantleft-rf-s55-210mm.jpg

Díky snímači APS-C s rozlišením 24,1 megapixelu a Dual Pixel CMOS AF v kompaktním a lehkém těle nabízí EOS R100 ohromující a snadno dosažitelnou kvalitu obrazu, ideální pro fotografování na cestách. Společně s fotoaparátem je na trh uveden objektiv RF 28mm F2.8 STM, nejmenší a nejlehčí v řadě Canon RF, a také nový kabel pro připojení příslušenství mimo patici fotoaparátu OC-E4A.

Zachytit okamžik

EOS R100 je vybaven 24,1megapixelovým APS-C snímačem, plochou několikrát větší než plocha snímačů špičkových smartphonů, a poskytuje znatelný posun v kvalitě obrazu a videa. To přináší nejen dokonalé barvy a neuvěřitelné detaily, ale také dává uživatelům možnost fotografovat za špatných světelných podmínek a dosáhnout krásného, autentického bokehu, kde je pozadí jemně změkčeno, což umožňuje objektu vyniknout.

Díky inteligentnímu automatickému zaostřování řady EOS R je EOS R100 vybaven systémem Dual Pixel CMOS AF s rychlou a přesnou detekcí objektu, sleduje oči lidí při použití hledáčku nebo LCD displeje, drží krok s akcí a zaostřuje na to, co je skutečně důležité. S možností kontinuálního snímání rychlostí až 6,5 fps s One Shot AF a 3,5 fps s Continuous AF pomáhá EOS R100 zachytit každý výjimečný okamžik.

eos-r100-black-front.jpg

EOS R100 produkuje oproti smartphonu či digitální zrcadlovce lepší videozáznam v kvalitě 4K 25p, což přináší další výhody systému EOS R do tohoto snadno použitelného fotoaparátu základní úrovně. Lze s ním natáčet i video Full HD při 60 fps a 120 fps v rozlišení 720p, což je ideální pro kreativní plynulá zpomalená videa např. z dovolené. Spolehlivý Dual Pixel CMOS AF také umožňuje detekci obličeje a sledování očí při záznamu ve Full HD.

Odemkněte svůj potenciál

Přenosný design fotoaparátu EOS R100 – váží pouhých 356 g, takže je menší a lehčí než tradiční digitální zrcadlovka, je ideální pro ty, kteří chtějí fotografovat na cestách. Jeho pohodlný úchop, elektronický hledáček, intuitivní ovládání a asistované uživatelské rozhraní poskytují uživatelům nástroje na to, aby se mohli stát rodinnými fotografy, aniž by museli být profesionálové. Navíc je zde režim Creative Assist usnadňující nastavení rozostření pozadí, jasu, kontrastu a vyvážení barev.

eos-r100-black-left-rf-s18-45mm.jpg

Uživatelé mají také možnost experimentovat s řadou všestranného příslušenství, jako jsou inovativní RF objektivy, mikrofony a blesky Speedlite, díky čemuž jsou kreativní možnosti prakticky neomezené. Zejména kompatibilita s objektivy Canon RF a RF-S znamená, že uživatelé mohou rozšiřovat své pole působnosti a kreativně pracovat díky objektivům s vysokou světelností.

Bezproblémové připojení a sdílení

Wi-Fi a trvale zapnuté připojení Bluetooth umožňují uživatelům bezproblémový přenos snímků a videí do smartphonu pomocí aplikace Canon Camera Connect pro okamžité sdílení. S aplikací lze také ovládat fotoaparát na dálku, zatímco připojení Bluetooth umožňuje jednoduché ovládání pomocí dálkového ovladače BR-E1 nebo smartphonu, což je ideální pro skupinové fotografie a videa.

eos-r100-lifestyle-00403-s.jpg

Představujeme nejmenší a nejlehčí RF objektiv Canon s pevnou ohniskovou vzdáleností

RF 28mm F2.8 STM je extrémně kompaktní a lehký RF objektiv typu pancake s pevnou ohniskovou vzdáleností. Byl pečlivě navržen tak, aby byl dokonalou kombinací pro fotoaparáty, jako je nedávno uvedený EOS R8. Snadno se vejde do každé brašny a poslouží i jako kryt těla. Je ideální na cestování nebo street fotografii.

Díky všestranné ohniskové vzdálenosti 28 mm a velké maximální světelnosti F2,8 je vhodný pro různé fotografické situace. Vysoká světelnost umožňuje fotografování za slabého osvětlení a s malou hloubkou ostrosti, čímž lze dosáhnout rozmazaného pozadí, aby objekt vynikl. RF 28mm F2.8 STM obsahuje kombinovaný ovládací a zaostřovací kroužek, který uživatelům umožňuje snadno upravit nastavení a v případě potřeby rychle přepnout na ruční zaostřování. A co víc, motor STM zajišťuje tiché automatické ostření a plynulé přechody mezi objekty.

rf-28mm-f2.8-stm--front-slant-with-hood.jpg

Kombinace těla Canon EOS R a objektivu RF umožňuje využívat řadu korekčních funkcí, které pomohou začínajícím fotografům a tvůrcům videa, nabízejí lepší kvalitu obrazu s objektivem menších rozměrů. Efektivní umístění tří vysoce přesných plastových lisovaných asférických prvků produkuje vynikající kresbu při kompaktních rozměrech a s minimálním počtem optických členů.

Jako superkompaktní, lehká a cenově dostupná volba rozšiřuje RF 28mm F2.8 STM nabídku pokročilých objektivů Canon s pevnou ohniskovou vzdáleností pro uživatele systému EOS R, která dále zahrnuje:

  • RF 16mm F2,8 STM
  • RF 24mm F1.8 MACRO IS STM
  • RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
  • RF 50mm F1.8 STM
  • RF 85mm F2 MACRO IS STM
Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.