Xperia 5 IV 5G – smartphone s kompaktním designem pro sledování i tvorbu obsahu

Publikováno: 15. září 2022 | autor Redakce
xperia-5-iv-livestreamingshare.jpg

Společnost Sony představuje prémiový smartphone Xperia 5 IV 5G, který dokáže dokonale zachytit důležité okamžiky. Nabídne mnoho výkonných funkcí, které naleznete také u naší vlajkové Xperie, ovšem v kompaktní velikosti.

Xperia 5 IV 5G je první ze série chytrých telefonů Xperia 5, která nabízí funkce Real-time Eye AF a Real-time tracking pro všechny objektivy, takže můžete fotografovat dokonalé portréty. Dále je vybavena 12MP předním fotoaparátem, který umožňuje zachytit úchvatně čistá selfie a videa, dokonce i při nízké hladině osvětlení.

Nabídne také BRAVIA CORE for Xperia, bezdrátové nabíjení a sdílení baterie. Díky nejnovějšímu chipsetu a výkonné 5 000mAh baterii vám umožní vytvářet působivý obsah a streamovat či jej sdílet snadno po celý den.

xperia-5-iv-colorlineup.jpg

Natáčejte a nahrávejte jako profesionál

Xperia 5 IV 5G využívá některé technologie, které nabízí naše vlajková Xperia 1 IV 5G a fotoaparáty řady Alpha, jako je Eye AF a sledování objektů, to vše v kompaktním provedení, abyste už nezmeškali ani jeden výjimečný okamžik.

Obrazové snímače se snímací frekvencí 120 snímků za sekundu u všech 3 objektivů umožňují zpomalený záznam 4K se snímkovací frekvencí 120 snímků za sekundu (až 5násobné zpomalení), takže svůj život můžete zachytit jako nikdy předtím. Aplikace Videography Pro vám navíc umožňuje živě přenášet obsah přímo na streamovací služby.

xperia-5-iv-in-hand-capturing-one-hand-black-(6).jpg

Pro natáčení selfie videí a vlogů je nový přední fotoaparát vybaven vylepšeným 12MP snímačem, který umožňuje pořizovat obsah v rozlišení 4K HDR s jedinečnou gradací kontrastu a zachytit ostrá selfie ve složitých podmínkách, jako je například intenzivní osvětlení nebo prostředí s nízkou hladinou světla. V kombinaci s monitorem pro vlogování získáte dokonalý systém pro vlogování, který vám zajistí ještě větší kontrolu nad kreativitou a umožní vám snadno vyprávět svůj příběh.

Xperia 5 IV 5G může také fungovat jako externí monitor. Připojíte-li bezzrcadlový fotoaparát (například fotoaparáty řady Alpha), můžete fotoaparátem Alpha pořizovat vysoce kvalitní snímky a smartphone Xperia 5 IV 5G využívat jako externí monitor.

xperia-5-iv-audio-equalizer.jpg

Zpěvačka Cat Burns, která získala platinovou desku 93/RCA, právě představila svůj nový singl „People Pleaser“ a ve spolupráci se Sony Xperia natočila videoklip, který je celý pořízený Xperií 5 IV 5G.

S využitím kreativních možností manuálního nastavení v aplikaci Videography Pro byl klip „People Pleaser“ oživen zachycením autentických záběrů. „Technologie Eye AF a sledování objektů je u modelu Xperia 5 IV 5G fenomenální, v mnoha scénách, které jsme natáčeli, bylo hodně pohybu a funkce Eye AF byla vždy přesná,“ uvedl Jomar A O-Meally, hlavní kameraman.

xperia-5-iv-videography.jpg

„Tvorba obsahu na Xperii 5 IV 5G vám umožní popustit uzdu fantazii. Díky tomu, že je progresivní technologie zakomponovaná v kompaktním zařízení, které můžete nosit s sebou, se z obyčejných lidí mohou stát filmaři,“ uvedl režisér Nathan James Tettey. Aplikace Music Pro byla zase využita k nahrávání a capella refrénu a také při tvorbě videa. Cat Burns si pochvalovala její snadné používání: „Možnost nahrát skvělý zvuk a rovnou ho odeslat, aniž bych musela používat notebook, je skvělá funkce, která mi šetří při mém nabitém programu spoustu času!“

Pořizujte dokonalé portréty

U fotoaparátu Xperia 5 IV 5G napomáhají naše technologie z fotoaparátů řady Alpha k tomu, aby vaše portrétní snímky skutečně vynikly. Kromě funkce Real-time Eye AF podporuje Xperia 5 IV 5G nově funkci Real-time Tracking, která pomáhá sledovat a udržovat zaostření, i když je fotografovaný objekt v pohybu – můžete tak zachytit nezapomenutelné okamžiky plné energie a expresivity.

xperia-5-iv-cinemalover.jpg

To umožňuje analýza hloubky s využitím umělé inteligence. Díky funkcím, jako je dedikované tlačítko fotoaparátu, které okamžitě spustí aplikaci fotoaparátu, máte tvorbu ihned připravenou na dosah ruky.

Objevte pohlcující divácký zážitek

Divácký zážitek ze sledování obsahu je u modelu Xperia 5 IV 5G ještě lepší díky úžasnému 6,1" OLED displeji s rozlišením FHD+ HDR s poměrem stran 21:9, který je až o 50 % jasnější než u předchozí modelové řady 5. Funkce Real Time HDR Drive navíc zvyšuje kvalitu obrazu tím, že dokáže reprodukovat gradaci přeexponovaných a podexponovaných oblastí a plynule je zobrazí.

Díky těmto vylepšením uvidíte obsah na obrazovce zřetelně i v jasném venkovním prostředí. Díky sluchátkům nebo plnohodnotným stereofonním reproduktorům si také můžete vychutnat pohlcující filmový zvuk Dolby Atmos vytvořený ve spolupráci se společností Sony Pictures Entertainment.

xperia-5-iv-brighterdisplay.jpg

Uživatelé aplikace BRAVIA CORE for Xperia si mohou vybrat ze stovek nejnovějších filmů společnosti Sony Pictures Entertainment i klasických filmových trháků a vychutnat si je ve vysoké kvalitě na širokoúhlém displeji Xperia 5 IV 5G s poměrem stran 21:9. Vydejte se do zákulisí díky službě Studio Access a vychutnejte si tituly IMAX Enhanced a pohlcující zvuk od DTS, které jsou součástí aplikace BRAVIA CORE for Xperia.

Kompaktní, přesto výkonný model, který podporuje kreativitu po celý den

Díky 5 000mAh baterii s adaptivním nabíjením, které umožňuje prodloužit životnost baterie až na 3 roky, nabízí Xperia 5 IV 5G dostatek energie. Když potřebujete dobít baterii, můžete ji pomocí nabíječky XQZ-UC1 rychle nabít až na 50 % za pouhých 30 minut. Xperia 5 IV 5G podporuje bezdrátové nabíjení a nabízí také funkci sdílení baterie, takže můžete snadno udržovat všechna svá zařízení nabitá a připravená k použití.

Zvuk vyladěný ve spolupráci se společností Sony Music Entertainment

Ponořte se do zvuku s vysokým rozlišením nebo do 360 Reality Audio od Sony, které máte nyní ve své dlani. Ať už dáváte přednost sluchátkům připojeným prostřednictvím kabelu nebo bezdrátově, Xperia 5 IV 5G vám zaručí výjimečnou kvalitu zvuku díky 3,5mm audio jacku nebo prostřednictvím bezdrátového připojení. Díky tomu, že kombinuje technologii „DSEE Ultimate“ s podporou LDAC, si můžete vychutnat obsah ze streamovacích služeb se zvukem ve vysokém rozlišení. Xperia 5 IV 5G také podporuje nejnovější Bluetooth LE Audio.

xperia-5-iv-balancedspeaker.jpg

Se smartphonem Xperia 5 IV 5G můžete dokonce nahrávat jako v profesionálním studiu díky nové funkci Music Pro. Při ukládání zvukové stopy, kterou jste nahráli do cloudu, dojde k odstranění externího šumu pomocí naší unikátní technologie separace zdroje zvuku. Následně je reprodukován detailní a vysoce kvalitní zvuk, jako byste ho nahrávali v profesionálně vybaveném studiu. Můžete také oddělit zvuky vokálu a akustické kytary a míchat je v libovolném poměru hlasitosti.

Hrajte jako profesionál, sdílejte své vítězné momenty

Xperia 5 IV 5G nabízí veškerou rychlost, výkon a spolehlivost potřebnou pro mobilní hraní na nejvyšší úrovni. Nativní 120Hz displej a 240Hz redukce rozmazání pohybu zobrazí hru jasně a plynule. 240Hz frekvence snímání dotyku zajišťuje rychlé a přesné pohyby při hraní her, takže se akce odehrává přesně, jak zamýšlíte.

Funkce Game Enhancer vám navíc umožní získat náskok před konkurencí tím, že si přizpůsobíte nastavení obrazu a zvuku, a vytvoříte si tak dokonalý herní zážitek. Kromě toho umožňuje také živé vysílání na SNS. Můžete sledovat komentáře diváků v reálném čase nebo komentování ke hře snadno přidat. Díky záznamu s vysokou snímkovou frekvencí až 120 snímků za sekundu se můžete podělit o vítězné okamžiky v celé jejich kráse.

xperia-5-iv-front40r-green.jpg

Výkon pro každý den

Xperia 5 IV 5G kombinuje silný a spolehlivý výkon s řadou praktických funkcí, které usnadňují každodenní život. Mobilní platforma Snapdragon 8 Gen 1 přináší průlomový výkon a inovace v oblasti umělé inteligence, her a konektivity pro prvotřídní uživatelský zážitek.

Vezměte si ji kdykoli a kamkoli s sebou

Xperia 5 IV 5G splňuje normu IP65/68 a je odolná proti vodě a prachu, takže vám zajistí větší tvůrčí svobodu. Díky sklu Corning Gorilla Glass Victus na přední i zadní straně je dostatečně odolná, aby obstála v každé situaci.

Protože se společnost Sony pokouší o docílení udržitelného rozvoje, nevyužívá pro balení modelu Xperia 5 IV 5G žádných plastových obalů, plastové součásti byly buď odstraněny, nebo nahrazeny papírovými materiály.

Cena a dostupnost

Xperia 5 IV 5G bude v prodeji od poloviny září 2022 za cenu 26 990 CZK. K dispozici bude v černé, zelené a ecru bílé barevné variantě.

V rámci prvních týdnu prodeje Sony nabízí k novému telefonu Xperia 5 IV 5G sluchátka Sony WF-LS900 LinkBuds S jako dárek. Akce bude platit u vybraných prodejců Sony Xperia.

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.