Xiaomi představuje řadu Xiaomi 14 s novou generací optiky Leica

Publikováno: 29. února 2024 | autor Redakce
n1-ultra-professiona-r3.jpg

Xiaomi, přední světová společnost v oblasti inovací, spotřební elektroniky a výroby mobilních telefonů, hrdě oznamuje uvedení své nejnovější řady vlajkových smartphonů Xiaomi 14.

Společnosti Xiaomi a Leica v roce 2022 oficiálně uzavřely strategické partnerství a společně tak způsobily revoluci v oblasti mobilního zobrazování. Díky neúnavné snaze o dokonalost společnost Xiaomi s každou další generací produktů neustále redefinuje standardy v oboru.

n1-black-hand-hold-1.jpg

Řada Xiaomi 14 představuje vrchol této spolupráce díky použití optiky Leica Summilux. Tato integrace představuje nejpokročilejší optické koncepty a návrhy produktů a upevňuje pozici společnosti Xiaomi jako globálního lídra v oblasti inovací mobilních zobrazovacích zařízení. Společnost Xiaomi během akce představila také Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, Xiaomi Watch S3, Xiaomi Smart Band 8 Pro a Xiaomi Watch 2.

Xiaomi 14 Ultra: Vlajková loď pro profesionální fotografie, bezkonkurenční výkon a inovativní design

Xiaomi 14 Ultra čerpá inspiraci z tradiční estetiky profesionálních fotoaparátů, má výrazný kruhový modul fotoaparátu s elegantním plochým designem zad a k dispozici je ve dvou klasických barvách, černé a bílé.

n1-xiaomi-14-ultra-kv-1200x1200px.jpg

Xiaomi 14 Ultra je zkonstruováno na základě robustní konstrukce Xiaomi Guardian Structure, která se skládá z vysoce pevného hliníkového rámu, veganské kůže Xiaomi nano-tech a skla Xiaomi Shield Glass. Xiaomi 14 Ultra je vyrobeno z jediného hliníkového bloku a nabízí pozoruhodnou 1,38x lepší pevnost rámu. Xiaomi nano-tech veganská kůže se vyznačuje nově vyvinutým složením, jehož výsledkem je tenčí a lehčí povrch se 6x zvýšenou odolností proti opotřebení.

Inovativní All Around Liquid Display telefonu Xiaomi 14 Ultra využívá sklo Xiaomi Shield Glass, které dosahuje konzistentního zakřivení na všech stranách a rozích, čímž plynule spojuje vizuální přitažlivost ploché obrazovky s hmatovou odezvou zakřiveného okraje. Uživatelé si tak mohou vychutnat pohlcující vizuální zážitek díky 6,73" AMOLED displeji C8 WQHD+, který navíc nabízí ohromující rozlišení WQHD+ (3200 x 1440), hustotu pixelů 522 ppi a variabilní obnovovací frekvenci 1-120 Hz, to vše podpořené působivým maximálním jasem 3000 nitů.

n1-black-hand-hold-1.jpg

Xiaomi 14 Ultra je vybaveno profesionální čtveřicí fotoaparátů s pozoruhodným rozsahem ohniskových vzdáleností od 12 mm do 120 mm. Jeho hlavní fotoaparát, vybavený plynule měnitelnou clonou ƒ/1,63-ƒ/4,0, nabízí bezproblémové nastavení expozice v různých scénářích. Integrace mimořádně velkého jednopalcového obrazového snímače LYT-900 s dynamickým rozsahem až 14EV zaručuje vynikající kvalitu obrazu i v náročných podmínkách. Sestavu čtyř fotoaparátů doplňují plovoucí teleobjektiv Leica 75 mm, periskopický fotoaparát Leica 120 mm a ultraširokoúhlý fotoaparát Leica 12 mm.

Xiaomi 14 Ultra je lídrem v oblasti mobilního zobrazování díky podpoře natáčení v rozlišení 8K při 30 snímcích za sekundu u všech čtyř fotoaparátů. Díky optice Leica a 50MPx snímači zachycuje bezkonkurenčně čistá 8K videa, což usnadňuje profesionální postprodukční úpravy. Jeho hlavní fotoaparát podporuje natáčení rychlostí 4K 120 snímků za sekundu a je přizpůsoben pro 5× zpomalené efekty. Při rozlišení 4K navíc nabízí zoomování v plném rozsahu při 60 snímcích za sekundu. Přístroj také podporuje natáčení Dolby Vision při 4K 60 snímcích za sekundu a je vybaven stabilizací pro plynulý záznam videa. Nově byl přidán také další mikrofon, který je součástí sestavy 4 mikrofonů a umožňuje nahrávání prostorového i směrového zvuku.

n1-black-hand-hold-2.jpg

Aby bylo možné pořizovat profesionální videozáznamy, zavádí nový filmový režim filmové postupy, jako je poměr stran 2,39:1 či pravidlo 180° závěrky, a poskytuje tak videa s autentickým filmovým vzhledem a rozostřením pohybu. Zcela nový MasterCinema kóduje HDR videa v 10bitovém standardu Rec.2020 pro zachycení bohatších detailů, světel a stínů, čímž překonává předchozí 8bitový standard BT.709, zejména na obrazovkách HDR. Režim Director nabízí profesionální rozhraní s pokročilým ovládáním parametrů a záznam ve formátu Log pro flexibilní postprodukci. Xiaomi 14 Ultra lze integrovat s dalšími zařízeními Xiaomi jako externí monitory pro pohlcující produkční zážitek, včetně nového Xiaomi Pad 6S Pro 12.4.

n1g-whole-body.jpg

Fotografická sada Xiaomi 14 Ultra, která byla představena společně s telefonem Xiaomi 14 Ultra, je určena pro nadšence do fotografování a natáčení videa a nabízí rozšířené funkce ve speciálním gripu a pouzdře. Obsahuje dvoustupňovou spoušť, páčku zoomu, přizpůsobitelné tlačítko pro nahrávání videa a další vlastní ovládací kolečko. Funguje také jako externí nabíjecí baterie, která poskytuje výdrž 1500 mAh. Toto příslušenství je k dispozici samostatně.

Xiaomi 14: Kompaktní rozměry, špičkový obraz a nekompromisní zážitek

Xiaomi 14 je navrženo jako kompaktní každodenní společník a jeho rozměry jsou pouhých 152,8 mm x 71,5 mm x 8,20 mm. Jeho jemně zakřivený zadní panel zajišťuje pohodlné a bezpečné uchopení, které umožňuje dlouhodobé používání. Minimalistické estetiky je dosaženo přemístěním reproduktoru k displeji a infračerveného portu k dekoru fotoaparátu, což nabízí čistý vzhled horního a bočního rámečku. Konstrukce s ultratenkým rámečkem využívá pokročilou technologii FIAA k integraci obvodů panelu do displeje, což má za následek tenký spodní rámeček o tloušťce 1,71 mm pro pohlcující zážitek ze sledování multimediálního obsahu.

n3-green-backplane3.jpg

Xiaomi 14 je vybaveno trojicí fotoaparátů, které poskytují komplexní fotografické zážitky a pokrývají široký rozsah ohnisek od 14 mm do 75 mm. Xiaomi 14 bylo zkonstruováno s optickými čočkami Leica Summilux s vylepšenou světelností ƒ/1,6 na hlavním fotoaparátu, které jsou kombinovány s obrazovým snímačem Light Fusion 900 a mohou se pochlubit dynamickým rozsahem až 13,5 EV. Rozlišení ultraširokoúhlého fotoaparátu Leica 14 mm bylo navíc zvýšeno na 50 Mpx a zároveň nabízí vysoce ceněný plovoucí teleobjektiv Leica 75 mm s minimální zaostřovací vzdáleností pouhých 10 cm.

Co se týče displeje, Xiaomi 14 je vybaveno působivou 6,36" obrazovkou CrystalRes AMOLED 1.5K (2670 x 1200). Hustota pixelů obrazovky byla zvýšena na 460 ppi. Díky vynikajícímu maximálnímu jasu 3000 nitů jsou barvy živé a obraz zůstává jasný i na přímém slunečním světle. Variabilní obnovovací frekvence v rozmezí 1 až 120 Hz navíc zaručuje plynulé a bezproblémové sledování při různých činnostech, včetně prohlížení webu, čtení a hraní her.

Nekompromisní hardware zpřístupňující plný výkonnostní potenciál

Řada Xiaomi 14 integruje nejmodernější procesory, významná vylepšení v oblasti technologie chlazení a prodlouženou výdrž baterie, což ve výsledku přináší dokonale optimalizovaný smartphone.

Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra jsou poháněny špičkovou mobilní platformou Snapdragon 8 Gen 3, která se může pochlubit působivým 32% nárůstem výkonu procesoru a 34% snížením spotřeby energie, stejně jako pozoruhodným 34% nárůstem výkonu grafického procesoru a 38% snížením spotřeby energie ve srovnání s předchozí generací. Řada Xiaomi 14 je vybavena technologií Qualcomm FastConnect 7800, která přináší Wi-Fi 7 s působivou kapacitou 320 MHz. Xiaomi 14 Ultra jde ještě o krok dál díky technologii High Band Simultaneous (HBS) Multi-Link, která zajišťuje nejširší dostupný kanál a nejnižší latenci, což představuje revoluci ve vysokorychlostním připojení více zařízení.

Obě zařízení jsou doplněna chladicím systémem Xiaomi IceLoop a nabízejí bezkonkurenční úroveň plynulosti při náročných scénářích, jako je nahrávání videa, výpočetní fotografie, umělá inteligence v reálném čase a intenzivní hraní her. Xiaomi 14 Ultra jde opět ještě o krok dál díky novému systému Xiaomi Dual-Channel IceLoop, který zavádí vyhrazený druhý tepelný kanál výhradně pro modul fotoaparátu pro plynulejší fotografování a natáčení videa.

Co se týče baterie a nabíjení, Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra jsou vybaveny systémem správy baterie Xiaomi Surge, který zaručuje delší výkon po celý den. Xiaomi 14 je poháněno baterií s kapacitou 4610 mAh, kterou podporuje 90W nabíjení HyperCharge a 50W bezdrátové nabíjení HyperCharge. Xiaomi 14 Ultra je poháněno větší 5000mAh baterií s 90W nabíjením HyperCharge spolu s nejnovější 80W bezdrátovou technologií nabíjení HyperCharge.

Ponořte se do budoucnosti chytrého ekosystému se Xiaomi HyperOS

Řada Xiaomi 14 je vybavena špičkovým operačním systémem Xiaomi HyperOS, který je vyvrcholením sedmi let usilovného vývoje společnosti Xiaomi. Tento systém zaměřený na člověka je navržen pro chytrý ekosystém "Člověk X Auto X Domov" a zaměřuje se na čtyři hlavní cíle: Komplexní přeformátování, inteligentní konektivita napříč zařízeními, proaktivní inteligence a komplexní zabezpečení. Díky systému Xiaomi HyperOS mohou uživatelé řady Xiaomi 14 zažít zvýšenou plynulost systému s pokročilými možnostmi správy souborů a paměti, přepracované uživatelské rozhraní obohacené o grafický subsystém, bezproblémovou konektivitu mezi zařízeními a komplexní funkce zabezpečení a ochrany soukromí, které zajišťují bezpečný zážitek z připojení.

Nová integrace s aplikací Fotky Google umožní uživatelům bezpečně zálohovat své fotografie a videa do Fotek Google v rámci Galerie Xiaomi. Uživatelé budou také moci plynule prohlížet, upravovat a sdílet obsah zálohovaný ve Fotkách Google přímo z Galerie Xiaomi. Tato funkce bude v zařízeních Xiaomi celosvětově dostupná na jaře 2024.

Řada Xiaomi 14 plně využívá špičkovou technologii umělé inteligence, kterou umožňuje Xiaomi HyperOS, aby uživatelům přinesla chytřejší život. Velké modely umělé inteligence jsou integrovány do různých systémových aplikací, které poskytují efektivnější a inteligentnější funkce. Titulky AI umožňují přepis mluveného obsahu v reálném čase během videokonferencí.

AI Album Search využívá zpracování přirozeného jazyka a umožňuje uživatelům vyhledat konkrétní snímky ve svých sbírkách fotografií popisem toho, co hledají. AI Portraits využívá pokročilé algoritmy k vytváření nových kompozic portrétů odvozených z již existujících snímků. Funkce AI Expansion navíc usnadňuje realistické rozšíření existujícího obrazového obsahu a poskytuje nové tvůrčí možnosti.

Proaktivní inteligence je dosaženo prostřednictvím technologie Xiaomi HyperMind, která umožňuje zařízením proaktivně chápat potřeby uživatelů a podle toho jednat. Xiaomi HyperMind využívá čtyři percepční schopnosti zařízení - prostředí, obraz, zvuk a chování, aby se naučila preference uživatele a automaticky přizpůsobila zařízení jeho potřebám. Pokud například uživatel po odemknutí svého chytrého zámku dveří obvykle rozsvítí světlo v obývacím pokoji, Xiaomi HyperMind po naučení tohoto vzorce a po získání souhlasu uživatele místnost automaticky rozsvítí.

Na konci října loňského roku společnost Xiaomi oznámila komplexní modernizaci své strategie, která přešla z "Smartphone x AIoT" na inteligentní ekosystém "Člověk x Auto x Domov", přičemž automobily se staly novou a klíčovou součástí strategického zaměření společnosti Xiaomi. S globálním uvedením řady Xiaomi 14, nových zařízení IoT a odhalením Xiaomi SU7, které jsou poháněny a propojeny systémem Xiaomi HyperOS, společnost Xiaomi dále upevňuje svou vedoucí roli v oblasti technologických inovací. Pokroky v tomto portfoliu podtrhují neochvějný závazek společnosti Xiaomi k inovacím a výjimečnému uživatelskému zážitku.

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, velké nápady na velkém displeji

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 je navržen tak, aby splňoval i ty nejnáročnější požadavky na produktivitu, nabízí výjimečný displej a pohlcující uživatelský zážitek. Tablet se pyšní 12,4palcovým 144Hz 3K displejem s velkorysým poměrem stran 3:2, který vylepšuje komfort při čtení a konzumaci multimédií, takže je ideální pro práci i zábavu.

n81a-black-deco.jpg

Pozoruhodné zobrazovací schopnosti zařízení dále umocňuje rozlišení 3048 × 2032 bodů a působivých 294 pixelů na palec (PPI), které zajišťují bezkonkurenční ostrost při úkolech od čtení nejdrobnějšího textu po úpravu obrázků ve vysokém rozlišení nebo ponoření se do nejnovějších her. Je vybaven robustní baterií s kapacitou 10000 mAh, kterou doplňuje ultra rychlé 120W nabíjení HyperCharge, takže si uživatelé mohou užívat kratší dobu nabíjení spolu s prodlouženou výdrží baterie.

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 je vybaven výkonnou 4nm mobilní platformou Snapdragon 8 Gen 2 a nabízí bleskovou rychlost a dokonale plynulý výkon. Ve spojení s operačním systémem Xiaomi HyperOS představuje Xiaomi Pad 6S Pro tři nové revoluční funkce včetně Home screen+, spolupráce mezi zařízeními a Xiaomi Smart Hub, které povyšují propojení na novou úroveň. Home Screen+ umožňuje uživatelům komunikovat se svými chytrými telefony přímo z rozhraní tabletu, odpovídat na zprávy nebo přijímat hovory, bez přímé interakce s chytrým telefonem. Funkce fotografování v aplikaci Poznámky napříč zařízeními využívá možnosti fotoaparátu smartphonu a umožňuje pořizovat a vkládat obrázky přímo do obsahu poznámek v tabletu, což usnadňuje vytváření vizuálně působivých dokumentů.

n81a-black-with-keyboard.jpg

Nové centrum pro ovládání zařízení, Xiaomi Smart Hub, propojuje až sedm zařízení současně, včetně různých produktů Xiaomi AIoT, a zajišťuje, že síť zařízení máte vždy po ruce. Díky funkci Tap to Share s podporou NFC zjednodušuje Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 sdílení souborů a nabízí tak pohodlný uživatelský zážitek. Pro tvůrce obsahu je určen režim Director v aplikaci fotoaparátu, který promění tablet v profesionální monitorovací nástroj propojený s chytrým telefonem, kterým lze snadno zachytit vysoce kvalitní okamžiky.

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 doplňují všestranné pero Xiaomi Focus Pen a klávesnice Xiaomi Pad 6S Pro Touchpad Keyboard. Jedná se základní nástroje pro přeměnu zařízení v dokonalou přenosnou pracovní stanici. Klávesnice Xiaomi Pad 6S Pro Touchpad Keyboard poprvé integruje touchpad, což zvyšuje schopnost uživatele vybírat soubory a přesně zvládat složité úkoly při střihu videa.

Nově navržené pero Xiaomi Focus Pen, které se může pochlubit 8192 úrovněmi citlivosti na tlak a vzorkovací frekvencí 240 Hz, slibuje bezkonkurenční zážitek z psaní. Jeho odezvu dále zvyšuje ultra nízká latence pouhých 5 ms, což je znatelný pokrok oproti předchozí generaci. Pero Xiaomi Focus Pen je vybaveno multifunkčním tlačítkem Spotlight a jeho funkce přesahují psaní, takže je nepostradatelné pro rychlé pořizování snímků a poznámek, a to vše bez přerušení tvůrčího procesu.

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.