Western Digital jako první s prototypem externího disku SSD s kapacitou 8 TB a rozhraním SuperSpeed

Publikováno: 14. ledna 2020 | autor Redakce
wd-black-p50-ssd-image.jpg

Western Digital na veletrhu CES 2020 jako první ve svém odvětví s prototypem externího disku SSD s kapacitou 8 TB a rozhraním SuperSpeed USB 20 Gbps.

Společnost Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC) na veletrhu CES 2020 uvedla 7. ledna 2020 své nové inovativní produkty reprezentované širokou nabídkou řešení pro ukládání dat, včetně představení prototypu - ve svém odvětví prvního SSD kapesního externího disku - s nejvyšší kapacitou na světě a rozhraním SuperSpeed USB 20 Gbps. Společnost také představila 1TB* flash disk SanDisk Ultra® Dual Drive Luxe USB Type-C určený pro chytré telefony a notebooky.

Nepřekonatelné produktové portfolio Western Digital nabízí celou řadu řešení pro ukládání dat, od přenosných až po specializované výkonné pevné disky. Na veletrhu CES 2020 společnost Western Digital představila zákazníkům ukládací řešení pod značkami G-Technology™, SanDisk®, WD® a Western Digital® mezi kterými nejvíce zaujaly:

sandisk-8tb-prototype-ces2020.jpg

Prototyp průlomového externího SSD disku SanDisk 8 TB

Western Digital pokračuje v tradici překonávání milníků v nových technologiích a na veletrhu představil kapesní externí SSD disk s nejvyšší kapacitou na světě a rozhraním SuperSpeed USB 20 Gbps.

Western Digital se inspiruje potřebou uživatelů zachytit a uložit bohatý obsah a mít jej při sobě a pokračuje v posouvání hranic možného s prototypem 8TB přenosného disku SSD.

Western Digital kombinuje své zkušenosti s využitím pamětí flash a chytrým designem při vývoji revolučních řešení, které nejen drží krok s potřebami uživatelů, ale dokonce je překonávají.

Western Digital také představil širokou nabídku přenosných SSD disků aktuálně dostupných na trhu.


1tb-sandisk-ultra-dual-drive-luxe-usb-type-c.jpg

Zcela nový 1TB flash disk SanDisk Ultra® Dual Drive Luxe USB Type-C

Značka SanDisk dále představila svůj nejnovější flash disk s duálními USB konektory, který spolupracuje s chytrými telefony a notebooky s rozhraním USB Type-C1. Vysoká kapacita v celokovovém těle umožní uživatelům pořídit a zachytit více fotografií i videí a snadno tento digitální obsah přenést mezi chytrými telefony s USB Type-C, tablety a notebook a počítači s rozhraním USB Type-A. Designové řešení umožňuje uchytit flash disk na kroužek od klíčenky a nabízí ohromnou kapacitu v malém rozměru. Uživatelé tak mohou mít dodatečnou ukládací kapacitu u sebe, kdekoli ji budou potřebovat. Nový 1TB SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C bude dostání během tohoto roku.


wd-black-p50-ssd.jpg

WD_Black® P50 Game Drive je herní disk, první ve svém odvětví, s rozhraním SuperSpeed

Produktová řada WD_Black poskytuje výkon, kapacitu a spolehlivost, která umožní hráčům počítačových her a her na konzolích posunout svou hru na vyšší level a hrát bez omezení. Pět herních řešení produktové řady WD_Black mimo jiné zahrnuje: WD_Black P50 Game Drive SSD, první disk ve svém odvětví, který má rozhraní SuperSpeed USB 20 Gbps. V této produktové řadě jsou dále dva externí disky licencované pro Xbox, herní disk WD_Black P10 Game Drive for Xbox One™ (již nyní k dostání) a WD_Black D10 Game Drive for Xbox One™ (již nyní k dostání). Tyto dva externí disky jsou dodávány s členstvím na zkoušku ve službě Xbox Game Pass Ultimate **.

ibi-ces-2020.jpg

ibi™ ukládácí zařízení značky SanDisk pro fotografie a videa (dostupné pouze na trhu USA)

ibi je chytré zařízení značky SanDisk pro ukládání a správu fotografií a videa, které nabízí uživatelům místní úložiště, které funguje jako osobní cloud. Příslušná aplikace s intuitivním rozhraním pro plynulé centralizování, řízení, spravování a soukromé sdílení fotografií a videí umožňuje uživatelům bezdrátově propojit své telefony pro automatické zálohování. Toto zařízení má možnost agregovat digitální obsah z různých míst včetně notebooků, USB disků, sociálních sítí a cloudových účtů. Vše je tak uloženo na ibi s podporou prohlížecí aplikace.1 TB* úložného prostoru může uchovat až 250 000 fotografií3 nebo 100 hodin videa4.

„Uživatelé generují vice digitálního obsahu, vice než kdy předtím, a vyžadují pokročilá řešení, která jim pomůžou zachytit, uložit a řídit kompletní digitální obsah a také jej sdílet. Naší klíčovou prioritou je pomoci lidem, aby měli plnou kontrolu nad svým digitálním obsahem, a mohli mít klidné spaní, že je vše spolehlivě uloženo a dostupné na stisknutí prstu kdekoli a kdykoli,” říká David Ellis, viceprezident pro produktový marketing společnosti Western Digital

Další informace na: WD, WD_Black a SanDisk.

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní snímače až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.

© 2019 Western Digital Corporation a její pobočky.  Všechna práva vyhrazena.

Western Digital, logo Western Digital, G-Technology, logo G-Technology, SanDisk, logo SanDisk, WD, logo WD, ibi, SanDisk Ultra a WD_BLACK jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Western Digital Corporation nebo jejích dceřiných společností v USA a/nebo dalších zemích.  USB Type-C a USB-C jsou ochranné známky společnosti USB Implementers Forum.. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem jednotlivých vlastníků, Technické specifikace produktů mohou být změněny bez upozornění. Zobrazené fotografie se mohou lišit od skutečných produktů. Některé produkty nejsou dostupné ve všech zemích světa.

Vyjádření k budoucímu vývoji

Tato tisková zpráva obsahuje vyjádření k budoucímu vývoji produktů SanDisk Ultra® Dual Drive Luxe USB Type-C™ a SanDisk 8TB portable SSD prototype, včetně vývoje, kapacit, aplikací, ceny a dostupnosti produktů a také k očekáváným zákaznickým benefitům. Tato vyjádření k budoucímu vývoji jsou předmětem možného rizika a nejistoty, což by mohlo zapříčinit, že se aktuální výsledky svou podstatou mohou lišit od těch uvedených ve vyjádření k budoucímu vývoji. K těmto rizikům patří včetně, a mezi dalšími, například: uvedené produkty nebudou dostupné v uvedeném čase, volatilita globálních ekonomických podmínek, obchodní podmínky a podmínky ekosystému úložišť, dopad konkurenčních produktů a jejich cena, přijetí produktů na trzích, cena použitých materiálů, aktivity konkurence, neočekávaný vývoj na trhu s výpočetní technikou a technologií a další rizika a nejistoty uvedené v dokumentech Western Digital Securities and Exchange Commission  („SEC“) včetně aktuální periodické zprávě, které jsou určeny vaší pozornosti. Western Digital nepřebírá žádné závazky pro aktualizaci tohoto vyjádření k budoucímu vývoji, které by odrážely následné změny po datu vydání této zprávy
_________________

*Pro popis ukládací kapacity je 1 GB = 1 000 000 000 bajtů a 1 TB = 1 000 000 000 000 bajtů. Vlastní uživatelská kapacita může být nižší.

**Dostupné pouze po omezenou dobu. Více na obalu výrobku.

1 Mobilní zařízení vyžaduje USB Type-C a podporu On-The-Go (OTG). Seznam kompatibilních zařízení na www.sandisk.com/dualdrive-c

2 Může být vyžadován účet. Sociální sítě a cloudové služby mohou být změněny, ukončeny nebo přerušeny kdykoli a jejich dostupnost se může v jednotlivých zemích lišit.

3 Na základě 13,75 MP, JPEG s průměrnou velikostí 3,5 MB. Uvedené hodnoty jsou pouze ilustrativní. Vlastní hodnoty jsou závislé na rozlišení, obsahu, kompresi, formátu, velikosti, hostitelském zařízení, nastavení a software jako i na dalších okolnostech.

4 Počet hodin videa na základě 1920*1080 Full HD @ 30 fps, 145 MB/min, DV formát. Vlastní hodnoty jsou závislé na bit rate, rozlišení, obsahu, kompresi, formátu, velikosti, hostitelském zařízení, nastavení a software jako i na dalších okolnostech.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.