Tripod 3 Legged Thing Legends Mike & AirHed Cine Arca Video Hybrid

Publikováno: 22. května 2021 | autor Redakce
Tripod 3 Legged Thing Legends Mike & AirHed Cine Arca Video Hybrid

Dlouhý název, že? Raději jsme ho uvedli celý, abyste si testovanou sestavu náhodou nespletli s některým z již dříve prodávaných pod jmény Patti či Brian a dalšími křestními jmény hudebních a dalších legend, které tento výrobce stativů k označování svých výrobků využívá. Hezká tradice nejen ohledně pojmenování, ale i v unikátním designu kombinujícím decentní klasickou barvu vždy s nějakou výraznější, v tomto případě s jasně oranžovou.

Text: redakce, foto: redakce a výrobce

Tripod 3 Legged Thing Legends Mike & AirHed Cine Arca Video Hybrid

Perfektní úvod

Sluší se poznamenat, že na kvalitě balení této sestavy a transportní brašny s několika kapsami a speciálním obalem pro stativovou hlavu si nechal anglický výrobce skutečně záležet. Kvalita materiálu je vysoká, perfektní zipy pečlivě vybavené pogumovanými očky. Rozbalení a sestavení si určitě užijete, vše funguje krásně hladce a plynule, včetně aretačních šroubových hlavic na nohách, které mají své plošky střídavě opatřeny pogumovanými prvky.

Tripod 3 Legged Thing Legends Mike & AirHed Cine Arca Video Hybrid

Ke stativu

Jedná se o premiéru profesionálního, vysoce flexibilního hybridního foto / video stativu. První, čeho si podle nás všimnete, je design, kvalita zpracování a použité materiály. Na vývoji pracoval také skateboardista, hudebník a fotograf Ray Barbee a je pojmenován po Miku McGillovi, vynálezci ikonického skateboardového triku McTwist.

Stativ má zajímavě tvarovanou desku se 1/4″ závity pro bezzrcadlové i zrcadlové fotoaparáty a kamery a 3/8″ závit pro uchycení mikrofonu či jiných přístrojů.

Nohy jsou skutečně bytelné, vyrobené z osmi vrstev karbonu. Nabízí tři základní úhly, které jsou považovány za optimální pro různé druhy činností – 23, 55 a 80º. Zajímavé, že? Všechny tři nohy jsou odnímatelné (lehce se odšroubují od základny) a je lze použít samostatně jako monopody (opatrně s nasazeným přístrojem).

Tripod 3 Legged Thing Legends Mike & AirHed Cine Arca Video Hybrid

Nohy mají eloxované kovová západky s automatickým zajištěním, které se používají k otevírání, polohování i k rychlému uvolnění v případě potřeby. Výborné jsou gumové podložky, které slouží jako zámky. Nastavíte je jednoduchým otočením o čtvrt otáčky, čímž povolíte nohy a zvolíte požadovanou výšku. Navíc poskytují lepší přilnavost i větší páku a umožňují spolehlivý odvod dešťové vody při nepřízni počasí. Vnitřní zámky pak mají velmi pevné objímky.

Vyrovnávací základna je osazena vodováhou pro vyrovnání hlavy, je zajištěna bočním kolíkem pro uzamčení a odemčení. Posun – tedy tření základny – ovládáte zespodu kroužkovým šroubem, na hlavu lze současně uchytit karabinu a na ni mezi nohy zavěsit brašnu.

Tripod 3 Legged Thing Legends Mike & AirHed Cine Arca Video Hybrid

K hlavě

Sada zahrnuje videohlavu 3LT AirHed Cine se svorkou a deskou kompatibilní se systémem Arca-Swiss. Přesně frézovaná kulová hlava AirHed Cine Arca z hořčíkové slitiny má nastavitelný naklápěcí mechanismus, který nabízí plynulý pohyb. Hlavu pak lze ovládat přímo nebo pomocí přiloženého „filmařského“ ramene pro posun (je v balení ve zvláštní kapse). Posuvná základna se otáčí o plných 360º a rameno může být namontováno na obě strany hlavy pro pravostranné i levostranné využívání.

Z vlastní zkušenosti vás chceme upozornit na opatrnou manipulaci s uvolňovací destičkou (ostatně o tom se částečně dočtete i v přiloženém českém návodu). Destička má bezpečnostní šrouby, které zapadají do speciálně navržených výřezů v hlavě kvůli dalšímu zabezpečení.

Monopod

Pokud si chcete sestavit monopod, odmontujte nejdříve všechny tři nohy a jednu z nich našroubujte na závit a utáhněte. Nakonec přidejte hlavu na horní část. Upravte tření pomocí zmiňovaného kroužkového šroubu na dolní straně a pozor na nadměrné utahování, vše jde hladce. Při práci s monopodem dávejte pozor na velikost náklonu, ať si nepoškodíte nohu nebo hlavu… ale to asi znáte.

Tripod 3 Legged Thing Legends Mike & AirHed Cine Arca Video Hybrid

Když si to shrneme

Jedná se o univerzální tripod 3LT Mike určený pro CSC / DSLR kamery a fotoaparáty.

Jeho konstrukce je z osmi vrstev uhlíkových vláken.

Nosnost dosahuje až 14 kg.

Má tři odnímatelné nohy, které lze použít jako samostatné monopody nebo tyče boompole.

Stativ je kompatibilní s kulovou hlavou AirHed Cine Arca, která je součástí balení.

Hlava z hořčíkové slitiny má nastavitelný a naklápěcí mechanismus.

Posuvná základna se otáčí o plných 360º a rameno může být namontováno na obě strany hlavy.

3LT Mike je pojmenován po ikoně skateboardingu Miku McGillovi.

Tripod 3 Legged Thing Legends Mike & AirHed Cine Arca Video Hybrid

Podívejte se na produktové video:

https://www.penta.cz/3-legged-thing-legends-mike-airhed-cine-arca-video-hybrid_d191226.html?gclid=CjwKCAjwjuqDBhAGEiwAdX2cj0yLDOAjbdWSQmQkI5jCEj4MaHvjuyo-BwqPiCZHhSAtD8-bh7wUjxoC80cQAvD_BwE#311035S


Už máte květnové rozšíření vydání časopisu FOTOVIDEO?

Mistři fotografické reportáže

Obrovskou radost nám udělali dva skvělí fotoreportéři ověnčení spoustou fotografických ocenění, se kterými se nám poštěstilo udělat (v té době ještě z karantény na dálku…) neobvyklý dvojrozhovor. Michal Růžička a Jan Zátorský patří k naší naprosté novinářské špičce, a přestože ten rozhovor měl onu zvláštní lockdownovou atmosféru, tak se určitě stane jedním ze zlatých materiálů naší časopisecké historie. Doporučujeme!

DOBRODRUŽSTVÍ – PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Horká láva neměla šanci!

Další, naprostou „bombou“ tohoto květnového vydání je horká fotografická lekce a vyprávění neskutečného Petra Jana Juračky. Tento náš dlouholetý kolega si opět po čase dal laťku ještě trochu výš a vyrazil si povídat s několika drony a dalším fotografickým vybavením s aktuálně velmi žhavým vulkánem na Islandu. Fotografie této nádherné přírodní události jsou sice vidět na sociálních sítích, ale vytištěné na papíře jste je už viděli? A dokonce s neuvěřitelně vtipným textovým doprovodem Petra Jana Juračky? To určitě ne! A na závěr článku ještě jako přídavek najdete jeho skvěle nastříhané video, které si můžete přes QR kód přehrát ve vašem smartphonu.

A ještě jeden skvělý fotoreportér!

Když už byl úvodní rozhovor tohoto vydání s Michalem Růžičkou a Janem Zátorským skoro hotový, dostaly se nám do ruky nádherné velikonoční snímky špičkového fotoreportéra Reuters a Slovenské tlačové agentury, Radovana Stoklasy. To musíme mít, rozhodlo se téměř jednohlasně. A tak se volalo a psalo na Slovensko, Radovan byl velmi vstřícný a na svět přišla další nezapomenutelná radost s neskutečnými fotografiemi.

Fotograf roku má aktuální téma: Zlatá hodinka

Vkládejte do něj své fotografie! Je to úžasně barevné téma. Všichni se společně rádi zaměříme na hru světel a stínů a ikonickou zlatou hodinu – poslední hodinu denního svitu, kdy slunce svým měkkým světlem krásně maluje a stíny se stávají plastickými a vytvářejí neskutečné obrazce, které podněcují fotografovu představivost. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 30. 5. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

VE VLAKU

Mimochodem! Všimli jste si také této speciální kategorie Fotografa roku! Foťte ve vlaku, vkládejte své snímky na web fotografroku.ifotovideo.cz, vyhrajte kilometrickou banku na 2000 kilometrů a cestujte s Českými drahami, kam se vám zachce!  Více na stranách 102 a 103.

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme.

Přejeme vám s naším květnovým vydáním hezké chvíle a vybíráme z jeho rozšířeného obsahu například následující články:

ROZHOVOR: Michal Růžička a Jan Zátorský

Tyto dvě velké osobnosti české fotožurnalistiky není třeba představovat. Prohlédněte si jejich úžasné snímky!

ROZHOVOR – Michal Růžička a Jan Zátorský

DOBRODRUŽSTVÍ: PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Davídci a Goliáš, aneb s drony do hrdla vulkánu? Myslíte si, že je to možné? Petr vás přesvědčí, že ano!

PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

RADOVAN STOKLASA: Bolo by to dlhé rozprávanie…

Asi jste si všimli, že dokumentární a reportážní fotografové si v tomto vydání udělali na dálku něco jako přátelské setkání.

RADOVAN STOKLASA – Bolo by to dlhé rozprávanie…

ROZHOVOR: Odpovídá pan Dayong Li

CEO Venus Optics o jeho začátcích, současnosti i o tom, že je to velmi příjemný a chytrý člověk. Krásně jsme si popovídali. Čtěte pozorně.

ROZHOVOR – Odpovídá pan Dayong Li

PRAXE: SVÍCENÍ A FOTOGRAFICKÝ PROJEKT

Stanislav Petera – Jak se fotila Studená válka? Standa má obrovské fotografické projekty a my představujeme jeden z nich.

Stanislav Petera – Studená válka

PRAXE: DALŠÍ VELKÁ VIDEOPORADNA

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa, dvě velmi důležité věci a rady pro videonadšence.

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa

TECHNIKA: Hasselblad 907X 50C

Podívejte se s námi, co umí tato lahůdka, kterou měli někteří členové naší redakce v rukou.

Hasselblad 907X 50C

POZOR, máme nový dárek k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Je tu velké květnové FotoVideo!

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.