Tři nové objektivy v rodině Milvus

Publikováno: 19. září 2016 | autor Redakce
zeiss-milvus-product-sample-2016.jpg

Řada objektivů pro DSLR s manuálním ostřením, je nyní dostupná také v ohniscích 15, 18 a 135 mm.

Dva super-široké objektivy ZEISS Milvus 2.8/15 a ZEISS Milvus 2.8/18, a teleobjektiv ZEISSMilvus 2/135 rozšířily řadu manuálních objektivů pro DSLR. Zvýšili tím počet objektivů v řadě Milvus na devět. „Objektivy ZEISS Milvus jsou neocenitelnou investicí do budoucna, díky své excelentní obrazové kvalitě a široké škále ohnisek, která pokrývá ohniska od 15 do 135 milimetrů,“ říká Christope Casenave, produktový manager ZEISS Camera Lenses. Začátek prodeje je plánován na konec října 2016.

Pro High-end DSLR

„Objektivy řady ZEISS Milvus byly konstruovány tak, aby splnily nároky dnešních nejvýkonnějších digitálních zrcadlovek a i těch které přijdou v budoucnu, díky jejich vysoké obrazové kvalitě i při nelehkých světelných podmínkách,“ říká Casenave. Nové objektivy jsou charakterizovány harmonickým bokehem a velice vysokou mírou potlačení nežádoucích odlesků a „duchů“, díky ZEISS T* antireflexním vrstvám. Optimalizace povrchových vrstev snižuje pravděpodobnost odlesků, „duchů“ a světelných závojů více než kdy dříve a to i v kritických světelných podmínkách. Všechnu objektivy řady Milvus používají konstrukci plovoucích členů, která zajišťuje stabilní obrazový výkon při všech zaostřovacích vzdálenostech.

ZEISS Milvus pro video

Nové objektivy ZEISS Milvus také umožňují pořizování vysoce kvalitního videa. „I díky vysokému kontrastu vyhovují objektivy ZEISS Milvus nejmodernějším video standardům 6K a více, a mají stejné barevné podání,“ říká Casenave. Všechny objektivy ZEISS Milvus mají ostřící kroužky s velikým úhlem rotace, což umožňuje přesnější ostření a jsou vyrobeny z komfortní gumy, která zajišťuje jistý úchop při ostření. U objektivů s bajonetem ZF.2 je možné využít tzv. De-Click funkce, umožňující plynulou a tichou změnu clony. Celokovová robustní konstrukce objektivů ZEISS Milvus zajišťuje dlouhodobé a spolehlivé užívání. Dále jsou objektivy zatěsněny proti prachu a stékající vodě. Robustní kovová clona s integrovaným designem je součástí balení.

Nová ohniska jsou také kompatibilní s ZEISS Lens Gear kroužky což je pro filmaře další přidaná hodnota. ZEISS Lens Gear, vyrobený z kvalitní hliníkové slitiny a s tvrzenou povrchovou úpravou, snadno nasunete na objektivy Milvus a pohybem dvou otočných kroužků proti sobě, je upevníte.

Shrnutí nových objektivů Milvus

ZEISS Milvus 2.8/15

Tento super-široký objektiv s úhlem záběru 110° umožňuje fotografům pracovat s extrémní perspektivou. Objektiv má excelentní obrazový výkon – i na plně otevřenou clonu. Zkreslení a barevné aberace jsou minimální. To vše díky ZEISS Distagon konstrukci s 15 čočkami ve 12 skupinách, včetně dvou asférických elementů, speciálním sklem s nízkou disperzí a ostřícímu mechanismu s plovoucími členy. Odnímatelná sluneční clona a závit s průměrem 95 mm umožňuje použití nejrůznějších filtrů včetně držáků na čtvercové filtry.

ZEISS Milvus 2.8/18

Tento kompaktní super-širokoúhlý objektiv s nově navrženým ZEISS Distagon designem má 14 čoček ve 12 skupinách, včetně dvou asférických elementů. ZEISS Milvus 2.8/18 má krátkou minimální zaostřovací vzdálenost 0.25m a interní ostření. S úhlem záběru 99.9°, je tento objektiv ideálním společníkem pro krajinářskou a architektonickou fotografii, díky možnosti pořizovat kreativní snímky z neobvyklé perspektivy. Závit na filtry je 77 mm. ZEISS Milvus 2.8/18 podává vynikající obraz a velice dobrou korekci zkreslení.

ZEISS Milvus 2/135

Tento světelný teleobjektiv nabízí výtečnou korekci všech barevných aberací. Díky nízké cloně a půvabnému bokehu, je perfektním objektivem pro portrétní fotografii. Minimální zaostřovací vzdálenost je 0.80m a dělá tento objektiv mnohostranným. Optická konstrukce má 11 čoček v 8 skupinách a jako ZEISS Milvus 2.8/18 má průměr filtrů 77 mm.

Cena a dostupnost

Dodávky tří nových objektivů začnou koncem října 2016. Sluneční clony jsou vždy součástí balení. Doporučené maloobchodní ceny jsou 61.240,-CZK (bez DPH) za ZEISS Milvus 2.8/15, 52.170,-CZK (bez DPH) ZEISS Milvus 2.8/18 a 49.900,-CZK (bez DPH) za ZEISS Milvus 2/135. Pro ambiciózní kameramany a fotografy jsou v nabídce i sety. Sleva 8% za objednání setu tří nebo čtyř objektivů včetně kufru. Objednání více jak pěti objektivů včetně kufru umožňuje slevu 10%.

Více informací najdete zde.

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.