TP-Link vstupuje do éry Wi-Fi 7 s třípásmovým routerem Archer BE800

Publikováno: 21. prosince 2023 | autor Redakce
be800-2.jpg

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových řešení a produktů chytré domácnosti, přichází na trh se zcela novým třípásmovým Wi-Fi 7 routerem Archer BE800 s rychlostí 19 Gb/s a 12 datovými toky. Designově unikátní model tak poskytuje uživatelům výkonné bezdrátové i kabelové připojení.

Dokonalé připojení s Wi-Fi 7

Nový standard Wi-Fi 7 poskytuje vysokou datovou propustnost až 46,1 Gb/s na frekvencích 2,4, 5 a 6 GHz se šířkou pásma až 320 MHz. Efektivnější modulace signálu přináší oproti předchozímu standardu Wi-Fi 6/6E vyšší výkon, nižší latenci, robustnější ochranu proti rušení a vyšší účinnost datových přenosů.

archer-be800-wifi-7-router.jpg

Uživatelé si tak s novým routerem Archer BE800 mohou dopřát plynulé streamování obsahu, bezproblémové používání VR/AR aplikací, stejně tak jako vysoce kvalitní videokonference, náročné on-line hry či vysokorychlostní stahování. Model je samozřejmě kompatibilní se všemi předchozími generacemi včetně starších Wi-Fi zařízení. Router zároveň podporuje technologii Multi-Link Operation (MLO), což kromě vyšší propustnosti a nižší latence přináší výrazně lepší spolehlivost i nedávno vzniklých aplikací.

Unikátní design skrývá řadu vítaných prvků

Router Archer BE800 je zároveň vybaven širokou škálou portů. Nechybí dva 10G WAN/LAN porty, z nichž je jeden klasický RJ45 a druhý je kombinovaný RJ45/SFP+ pro optické i měděné kabely. Další čtyři 2,5 Gb/s porty a jeden USB 3.0 port představují optimální řešení pro zajištění funkčnosti celé domácí sítě.

Klíčové vlastnosti routeru TP-Link BE800

  • Třípásmová BE19000 Wi-Fi 7 s rychlostí 19 Gb/s
  • 2x 10G port WAN/LAN včetně kombinovaného (ethernet/optika), 4x 2,5 Gb/s port, 1x USB 3.0
  • 8 antén s technologií Beamforming pro vynikající pokrytí celého požadovaného prostoru
  • Technologie Multi-Link Operation (MLO) pro vyšší propustnost sítě a vyšší latenci
  • Kompatibilita s EasyMesh
  • Zabezpečení TP-Link HomeShield
  • Kompatibilita s předchozími standardy Wi-Fi a staršími zařízeními
  • Unikátní design s LED displejem
  • Snadné nastavení

Na samotném těle routeru je chytře integrováno osm antén s podporou technologie Beamforming, které zajišťují silné a spolehlivé připojení s velkou kapacitou a minimálním rušením. Unikátní LED displej na čele zařízení dokáže zobrazit více jak 3 000 grafických symbolů od počasí, přes aktuální čas až po emotikony. Chlazení routeru je řešeno větším chladičem, který umocňuje kovová textura těla obvodu celého přístroje. Router tak skvěle zapadne do všech moderních domácností.

Kompatibilita s EasyMesh

Větší domácnosti pak ocení plnou kompatibilitu se standardem EasyMesh. Ten dokáže eliminovat mrtvé zóny bez signálu. Typicky se jedná o vzdálené rohy v horním patře domu nebo třeba garáž. K routeru Archer BE800 stačí přidat další router nebo extender s podporou EasyMesh, čímž vznikne jedna Wi-Fi mesh síť pro celou domácnost.

be800-2.jpg

TP-Link HomeShield poskytuje robustní zabezpečení

Výrobce myslí i na bezpečnost uživatelů. Vylepšené zabezpečení TP-Link HomeShield chrání před nejnovějšími kybernetickými hrozbami. Potenciální hrozby dokáže detekovat v reálném čase, poskytuje rodičovskou kontrolu nebo umí přidělovat vyšší výkon vybraným zařízením. S HomeShield Pro lze navíc získat ochranu před DDoS útoky, ochranu sítě internetu věcí nebo rozšířenou rodičovskou kontrolu. Router také umí vytvořit privátní síť internetu věcí (IoT) pro vysoké zabezpečení domácí sítě. Náročnější uživatelé ocení podporu VPN klientů a serverů.

Jednoduché nastavení

Navzdory vyspělým funkcím podporujícím nejmodernější technologie je router Archer BE800 velice jednoduše nastavitelný a ovladatelný. Lze jej obsluhovat pomocí mobilní aplikace Tether, která je dostupná pro zařízení s Androidem a iOS, nebo prostřednictvím pokročilého webového rozhraní. Základní nastavení routeru zvládne i laik za několik málo minut. K takto nachystané Wi-Fi síti lze připojit až sto zařízení.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.