TCL představuje dvě nové produktové řady televizí EP64 a EP66

Publikováno: 25. července 2019 | autor Redakce
tcl-ep66-packshot.jpg

Produktové řady TCL EP64 a EP66 spojují v atraktivním designu přednosti rozlišení 4K HDR, Android 9.0 a Dolby Audio. Obě řady televizí využívají také novou platformu umělé inteligence TCL AI-IN, centrum pro spolupráci připojených chytrých zařízení

TCL, globální televizní značka číslo dvě a jeden z předních světových výrobců spotřební elektroniky, dnes uvedla na český trh dvě nové produktové řady televizí, které nabízejí vysokou kvalitu obrazu, pokročilé funkce a elegantní design. Současně byla představena i nová platforma umělé inteligence pro chytrá řešení TCL AI-IN.

Produktová řada televizí TCL s označením EP66 kombinuje ultra tenký kovový design s kvalitou obrazu 4K HDR a plnou řadou funkcí, které na platformě Smart TV nabízí operační systém Android TV ve spojení s integrovanou službou Google Assistant. Díky hlazené povrchové úpravě, ostře řezaným hranám a kovovému tělu poskytují televize TCL řady EP66 kompletní prostor pro vysokou kvalitu obrazu a současně se televize stává nedílnou a harmonickou součástí interiéru. Rozlišení Ultra HD (3840 × 2160) je čtyřikrát větší než Full HD a poskytuje 8 milionů pixelů perfektního a ostrého obrazu.

Funkce SMART HDR dokáže upgradovat digitální záznam SDR (Standard Dynamic Range) na HDR kvalitu a umožňuje uživatelům vychutnat si digitální obsah v nejvyšší možné kvalitě zobrazení. SMART HDR také dynamicky vylepšuje nativní digitální obsah v HDR. Díky AI a identifikaci scén v HDR, SMART HDR vylepší zobrazení tmavých i jasných scén a výsledkem je bohatší obraz více podobný realitě.

Platforma Android TV umožňuje uživatelům na televizi rychle a jednoduše zobrazovat fotografie, přehrávat video, hudební soubory a další digitální obsah z jejich oblíbených zařízení. Android TV spolupracuje s většinou produktů oblíbených značek včetně iPhone®, iPad®, chytrých telefonů a tabletů s Androidem a notebooky Mac®, Windows® nebo Chromebook.

tcl-ep68-androidtv.jpg

Cena a dostupnost

Produktová řada TCL EP66 je lokalizovaná pro český trh a mimo jiné podporuje formát vysílání DVB-T2. Na výběr jsou uhlopříčky 43", 50", 55", 60", 65"a 75". Televize z řady TCL EP66 jsou k dostání v síti internetových prodejen a ve většině kamenných prodejen hlavních prodejců spotřební elektroniky.

Ceny včetně DPH již od 9 990 CZK pro uhlopříčku 43" (43EP660) až po 35 990 CZK pro uhlopříčku 75" (75EP660)

www: TCL EP66 (v angličtině)

 

Druhá z novinek, produktová řada EP64, drží originální styl značky TCL, má štíhlý a elegantní design, rozlišení 4K HDR a používá systém Android TV s vestavěnou službou Google Assistant.

EP64 nabízí kvalitu obrazu s 8 miliony pixelů, v rozlišení 4K Ultra HD (3840 × 2160). Společně s funkcí SMART HDR pak dokáže posunout kvalitu SDR (Standard Dynamic Range) na úroveň rozlišení HDR.

Systém Dolby Audio uživatelům umocňuje zážitek při sledování filmů, televizních programů, online videa nebo záznamů koncertů. Díky dynamice zvuku v systému Dolby Audio je přenášený zvuk vysoce kvalitní a prostorový. Uživatel získá maximální požitek při přehrávání a sledování svých oblíbených digitálních souborů a pořadů.

Cena a dostupnost

Produktová řada TCL EP64 je lokalizovaná pro český trh a mimo jiné podporuje formát DVB-T2. Na výběr jsou dvě barevné varianty (bílá a černá) a uhlopříčky 43", 50", 55"a 65". Televize z řady TCL EP64 jsou k dostání v síti internetových prodejen a ve většině kamenných prodejen hlavních prodejců spotřební elektroniky.

Ceny začínají na 8 626 CZK pro uhlopříčku 43" (43EP640) a končí na 17 985 CZK pro uhlopříčku 65" (65EP640).

www: TCL EP64 (v angličtině)

EP66 a EP64 využívají Android 9.0

Platforma Android TV využívá integrované služby Google Home a Google Assistant. Uživatelé tak mají přístup k informacím o nových filmech, mohou zkontrolovat výsledky, či přizpůsobit podsvícení. Vše, aniž by museli přerušit sledování televize. Android TV umožňuje přenášet digitální obsah UHD přímo na televizi a vychutnat si nativní aplikace 4K HDR na velkém monitoru. Inovativní funkce, jako jsou PIP (obraz v obraze), snadné přepínání mezi úkoly, účty pro více uživatelů a další nastavení zajistí, že oblíbený digitální obsah bude pro všechny členy domácnosti vždy na prvním místě. EP66 a EP64 umožňují spolupráci se službou Alexa a podporují mimo jiné Netflix a YouTube v rozlišení 4K HDR.

TCL AI-IN

Nová platforma umělé inteligence TCL AI-IN umožňuje vytvářet inteligentní ekosystém, který uživatelům zajistí snadnou práci s propojenými zařízeními a personalizovaný zážitek. Televize s TCL AI-IN umožňují ovládání hlasem a vyvářejí centrum chytré domácnosti. TCL AI-IN je kompatibilní se službami Google Assistant a Amazon Alexa.

tcl-ep68-packshot.jpg

Specifikace TCL EP64

Úhlopříčka: 43", 50", 55"a 65".
Rozlišení: 3840 × 2160 pixely
Technologie: LCD
Dynamický rozsah: HDR
Smart TV/Android TV
Index zpracování obrazu: 1200 CMR
Technologie zpracování obrazu: Picture Performance Index
Multimediální funkce
Síťové funkce: Bluetooth /DLNA/Wi-Fi
Počet HDMI konektorů: 3
Počet USB konektorů: 2
Ostatní porty: Common Interface Plus (CI+), DVI, LAN
Optický digitální výstup
Typ tuneru: DVB-T2, DVB-T, DVB-S2, DVB-C
Třída energetické účinnosti: A+
Typická spotřeba v zapnutém stavu                71 W
Spotřeba v režimu Stand-by: 0,24 W

Specifikace TCL EP66
Úhlopříčka: 43", 50", 55", 60", 65"a 75"
Maximální rozlišení: 4K Ultra HD
Podsvícení: Direct LED
Index zpracování obrazu: 1 200 CMR
Dynamický rozsah: HDR
Typ: Smart TV, Android TV
Technologie: LCD LED
Operační systém: Android TV
Multimediální funkce: WiFi, DLNA, HbbTV, Webový prohlížeč, Přehrávání z USB, Bluetooth, Herní režim, Ovládání hlasem, Google asistent
Aplikace: NETFLIX, YouTube
Typ tuneru: DVB-T2 HEVC, DVB-T, DVB-S2, DVB-C
Barva: Černá
Vstupy/výstupy
Grafické vstupy: HDMI 2.0, Kompozitní, USB,
HDMI  3 ×
Ostatní vstupy/výstupy: Sluchátkový výstup, Digitální optický/Digitální audio výstup, LAN, CI / CI+ slot
USB  2 ×
Třída energetické účinnosti: A+
Typická spotřeba v zapnutém stavu: 85 W
Spotřeba v režimu Stand-by: 0,21 W

 

O společnosti TCL Electronics

TCL Electronics Holdings Limited (HKSE: 01070) s centrálou v Číně je jedním z nejvýznamnějších hráčů na globálním TV trhu. Orientuje se na vývoj a výzkum, výrobu a distribuci spotřební elektroniky. Obchodní model klade důraz na spojení Zákazník-Nový produkt a podporuje spojení „Chytré aplikace + Internet“ a spojení „Produkt + Služba“. TCL vytváří propracovaný ekosystém na platformě Smart TV, který nabízí uživatelům jedinečné zážitky při práci s chytrými zařízeními a souvisejícími službami. Podle poslední zprávy společnosti Sigmaintell se TCL Electronics posunula ze třetího na místo druhé na globálním trhu televizí a dosáhla tržního podílu 11,6 % (dle údajů za rok 2018).

Více informací na http://electronics.tcl.com

Za 1 den
vyjde nové číslo FotoVideo.
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.