TCL 65C835 se zkrátka povedl

Publikováno: 3. října 2022 | autor Redakce
tcl-c83-series.png

TCL dokázalo v modelu 65C835 výborně snoubit obrazovou a zvukovou složku, náramně dobře se doplňují. Zvukový projev nezařídil nikdo jiný než známé Onkyo. Vše se podařilo na výbornou.

Zvuk je celistvý, detailní, hutný, ale prokreslený, poskytuje obří prostor bez jakýchkoliv nedostatků, které se běžně v této kategorii vyskytují.

A co teprve obraz? Obrazová paráda se tlačí k hranici aktuálně dosažitelné dokonalosti. Barevnou škálu vám může vyhodnotit a doladit zkušený kalibrátor. V televizoru jsou pro něho připraveny nástroje, ale ani bez něj nepřijdete zkrátka. Můžete se těšit na výraznou, avšak subjektivně viděnou neprovokující barevnost s přesvědčivou černou.

tcl-65c835-gtv-iso2-hd.png

Zde TCL využívá navýšení počtu zón, kterých oproti loňské C825 přibylo v letošní C835 rovnou 128, a osadilo plnohodnotný 10bitový panel. Takové posílení přináší lepší možnosti a preciznější řízení. Na černém pozadí lze promítnout titulek bez výrazných světlých přesahů, bez aktivace jiných částí panelu. Podobnou vlastnost ocení „kinožrouti“. OLED stále hraje prim, ale v C835 má už zdatného pronásledovatele, která zatápí LCD konkurenci.

Mini LED ovšem nad OLED přesvědčivě vítězí ve svítivosti. Jestliže rádi sledujete filmy v HDR a Dolby Vision (podporovány jsou všechny tyto dostupné formáty), přijdete si rozhodně na své. Často se probírá pohyb. Inženýři TCL předkládají obsluze dvojici desetistupňových přepínačů, které můžete skokově posílit dalším přepínačem k aktivaci ještě dokonalejšího pohybu.

tcl-c83-series.png

Nutno dodat, že s potemněním obrazu a navýšením blikání. Osobně jsem si při zkoušení vystačil se zmíněnou dvojicí úprav. Kdo nepřežene agresivitu, získá přirozeně plynulý pohyb bez trhání. Model TCL 65C835 se zkrátka povedl. Přepokládám celosvětový úspěch.

Již nyní, kdy se u nás více méně teprve začíná prodávat, je v recenzích zmiňován pochvalně, častěji přímo v superlativech. Závěr je jednoznačný: skvělý obraz, výborný zvuk, stabilní systém a rychlý chod prostředí aneb jedna z nejlepších aktuálních nabídek, zvláště pak pro ty, kdo nefandí OLED.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.