Tamron přichází na trh se třemi novými unikátními objektivy

Publikováno: 7. srpna 2021 | autor Redakce
Tamron přichází na trh se třemi novými unikátními objektivy

Tamron pro FUJIFILM X-Mount a Sony E-Mount: 18-300 mm F/3,5-6,3 Di III-A VC VXD (Model B061) – první na světě 16,6x zoom vše v jednom pro bezzrcadlovky APS-C. Tamron 35-150 mm F/2-2,8 Di III VXD pro Sony (Model A058) – Cestovní zoom s rychlou aperturou s plynulým zoomem od „širokoúhlý“ až „teleobjektiv“. Tamron 28-75 mm F/2,8 Di III VXD G2 pro Sony (Model A063) – vylepšený výkon optického a autofokusu a nové přizpůsobení funkcí.

Přehled funkcí 18-300 mm F/3,5-6,3 Di III-A VC VXD (model B061)

TAMRON 18-300 mm

Objektiv 18-300 mm F3,5-6,3 pokrývá široký rozsah zoomu přibližně od 27 mm do 450 mm (ekvivalentní ohnisková vzdálenost pro celý snímek). První objektiv s bezzrcadlovým fotoaparátem APS-C na světě s poměrem zoomu 16,6x přináší výhody všestranného objektivu se zoomem typu vše v jednom, který je ideální pro širokou škálu fotografických možností.

Jeho systém pohonu AF využívá mechanismus lineárního zaostřování motoru TAMRON VXD (Voice-coil eXtreme-momentu Drive) pro vynikající tichost a agilní výkon; a objektiv obsahuje speciální čočkové prvky uspořádané přesně tak, aby byl zachován výkon vysokého rozlišení od okraje k okraji a poskytovala vysokou kvalitu obrazu, která patří k nejlepším ze všech zoomových objektivů typu vše v jednom.

Díky MOD (minimální vzdálenosti objektu) 0,15 m (5,9 palce) na širokém konci a maximálnímu poměru zvětšení 1:2 si tento objektiv ve své kategorii vede při fotografování zblízka úžasně dobře. Je vybaven patentovaným mechanismem VC (Vibration Compensation) společnosti TAMRON, který podporuje stabilní fotografování i při ohniskových vzdálenostech ultra-teleobjektivů. A má sjednocenou velikost filtru 67 mm, stejnou jako ostatní objektivy TAMRON pro bezzrcadlovky.

Přehled funkcí 35-150 mm F/2-2,8 Di III VXD (model A058)

TAMRON 35-150 mm

Objektiv 35-150 mm F2-2,8 je zoom, který pokrývá rozsah od širokoúhlého (35 mm) až po teleobjektiv (150 mm) a je ideální pro cestování. Je to první zoomový objektiv pro plnoformátové bezzrcadlovky Sony s bajonetem E s maximální otevřenou clonou F2. S tímto ohniskovým rozsahem si můžete užívat fotografování nádherných výhledů a velkých budov na 35 mm a dynamické záběry zblízka na 150 mm.

Cestovní fotografové mohou snadno pořizovat nádherné snímky východu a západu slunce, pořizovat výrazné vnější budovy a interiéry, jako jsou restaurace, a pořizovat fotografie za soumraku a noční krajiny. Díky vysokému výkonu za nejrůznějších podmínek fotografování je tento nový rychlý objektiv ideální pro výlety zaměřené na vytváření fotografických děl. Objektiv navíc obsahuje mechanismus lineárního motorového zaostřování VXD (Voice-coil eXtrememomentu Drive), objektiv je vybaven velmi rychlým a vysoce přesným automatickým zaostřováním pro objektivy s vysokou světelností. Zahrnuje také nový design ve snaze o lepší ovladatelnost a ergonomickou texturu.

Tento objektiv podporuje celou řadu často používaných zorných úhlů, včetně širokoúhlých, standardních, středních teleobjektivů a teleobjektivů, což usnadňuje sestavení dokonalého záběru bez změny polohy od objektu.

Přehled funkcí 28-75 mm F/2,8 Di III VXD G2 (model A063)

TAMRON 28-75 mm

28-75 mm F2,8 G2 je nástupcem 28-75 mm F/2,8 Di III RXD (model A036), populárního zoomového objektivu, který si vysloužil vysoké hodnocení po celém světě. Odráží plody neustálého vývoje a zdokonalování zaměřeného na zákazníka. Nový 2875 mm F2,8 G2, který si zachovává dobře přijatou kompaktní velikost svého předchůdce, obsahuje novou optickou konstrukci založenou na přepracovaném designu s cílem zlepšit zobrazovací výkon a jeho funkce jsou kompatibilní s nejnovějšími modely digitálních fotoaparátů.

Pohon AF, lineární motorový zaostřovací mechanismus TAMRON VXD (Voicecoil eXtreme-momentu Drive), je použit k zajištění vyšší rychlosti automatického zaostřování s vyšší přesností. Díky MOD (minimální vzdálenosti objektu) 0,18 m (7,1 palce) na širokoúhlém konci a maximálnímu poměru zvětšení 1: 2,7 se objektiv chlubí pokročilým výkonem při fotografování zblízka. Navíc se vyznačuje novým designem ve snaze o lepší ovladatelnost a ergonomickou texturu.

Objektivy jsou kompatibilní s novým softwarem „TAMRON Lens Utility“ původně a jedinečně vyvinutým společností TAMRON. Nástroj TAMRON Lens Utility lze ovládat prostřednictvím vlastního počítače připojením objektivu k jeho konektorovému portu pomocí volitelného propojovacího kabelu TAMRON. Uživatelé si mohou přizpůsobit funkce a aktualizovat firmware spíše přes objektiv než přes fotoaparát. Osobní přizpůsobení poskytuje flexibilní možnosti snímání tak, aby odpovídaly situaci při fotografování, jako je fotografování nebo videografie.


UŽ MÁTE SRPNOVÉ ČÍSLO ČASOPISU FOTOVIDEO?

Srpnové vydání je plné vzpomínek, testů i praxe

Věříme, že máte z čeho vybírat a určitě co číst. Náš vzorný kolega František Dostál vzpomíná na důležité chvíle srpna osmašedesátého roku, kdy to fotografové před hlavněmi kulometů opravdu neměli lehké. To je jedna z našich smutných a pro některé už hodně dávných vzpomínek. Jako další naše vzpomínání v tomto vydání lze tak trochu pojmout krásnou Analogovou školu, která se tentokrát zabývá alternativami kultovního fotoaparátu Leica. Z testů a praktických článků si určitě nenechte ujít rady a vyprávění holandského mistra Jana Vermeera nebo postřehy našeho skvělého krajináře Martina Raka. Inspirujte se speciálními projekty Matěje Derecka Harda nebo dokonalou architekturou Jiřího Šebka. Pokud vás zajímá naše povídání a testování filtrů, přečtěte si druhý díl se značkou Hoya a Jakubem Cejpkem.

Máte už čtečku QR kódů ve vašem mobilu?

Přehrajte si video, které dáváme prostřednictvím QR kódu už skoro do každého článku v našem časopise. V případě aktuálního, srpnového vydání tomu není jinak! Najdete v něm zase spoustu videí a webových stránek?

Jaká je vaše oblíbená fotolokace?

Vymysleli jsme pro vás další soutěžení s Fotografem roku. Nejen s ohledem na minulé a vlastně i tak trochu současné možnosti cestování, vám nabízíme focení a soutěžení a publikování v jednom. V naší skvělé soutěži Fotograf roku se totiž v rámci tohoto vydání objevují dvě nové a doufejme že i dlouhodobé soutěžní kategorie s jednoduchými názvy #CZfotolokace a #SKfotolokace do nichž můžete za určitých, předem daných podmínek (přečtěte si je uvnitř vydání) vkládat své snímky ze svých oblíbených, nebo dokonce nejoblíbenějších lokací v České a Slovenské republice. Nechceme po vás samozřejmě vaše fotografická tajemství! Naopak, určitě se rádi podělíte se svými kolegy o zkušenosti z míst, která máte nejraději. Těm, jejichž lokace ohodnotí naše odborná porota z hlediska fotografického i atraktivnosti jako nejlepší, se naskýtá možnost publikace jejich fotografické série v časopise FotoVideo a třeba i v některých evropských fotografických časopisech. A v případě, že dotyčný autor připojí i text o vybrané lokaci a vše bude publikováno, obdrží honorářovou prémii ve výši 3000 Kč. To už stojí za to, nebo ne?

Fotograf roku má nádherné téma s názvem „Rám“

Téma, které si určitě zamilujete. Rám je všude a vy rádi rámujete… Rám můžeme najít u obrazu či fotografie a také přímo uvnitř snímku, když použijeme okolí k „rámování“. Vyfoťte fotografii s použitím rámování nebo pro vás zajímavý rám. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 29. srpna 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Praktické srpnové FotoVideo

Srpnové FotoVideo například nabízí:

FOTOUDÁLOST: MATĚJ DERECK HARD

Čtěte o vzniku a průběhu úspěšného fotografického projektu Ne! v přírodě

MATĚJ DERECK HARD

VIDEOSERIÁL: JAK SE DĚLÁ Z SHOW?

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy…

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy

PRAXE: JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

Laowa 15 - nejširší shift objektiv pro bezzrcadlovky je opravdu dobrý! Přečtěte si!

JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

PRAXE: VYJIMEČNÁ ANALOGOVÁ ŠKOLA

Pět alternativ kultovního aparátu Leica? Které to jsou?

 

PRAXE: JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

Navštivte Kootwijkerzand – Saharu v Nizozemí a inspirujte se pro soutěž Fotograf roku

JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

TECHNIKA: MARTIN RAK TESTOVAL

Objektiv Canon RF 14-35 mm F4L IS USM 70 umí v Martinových rukou ty krajiny opravdu perfektně!

… a další a další zajímavé, inspirativní i praktické články

Blíží se podzim a je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v limitovaných edicích! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

A VYHODNOCENÍ AKTUÁLNÍHO KOLA FOTOGRAF ROKU...

FOTOGRAF ROKU ZLATÁ HODINA

S naším předplatným opravdu ušetříte. Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARMA k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Praktické srpnové FotoVideo

Praktické srpnové FotoVideo

 

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.